Bezsenność ?

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Bezsenność ?

Postprzez malina233 » 2012-01-15, 13:58:58

:zalamany:
ostatnio nie mogę spać,kiedy większość mówi dobranoc we mnie wszystko dopiero budzi się do działania i wszystko było by dobrze gdyby nie trzeba było rano wstać :niepewny: najchętniej spałabym potem do południa
znacie dobry sposób na sen ?
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-15, 16:07:51

Jestem niemal pewien, że połowa populacji ma ten sam problem co Ty. Jest pełno domowych metod i drugie tyle leków wspomagających zasypianie, niestety te które faktycznie działają są tylko na receptę. A nawet jak już ją dostaniesz, co wcale nie jest takie trudne, to po ich odstawieniu problem wróci ze zdwojoną siłą.

Jednym słowem nie ma dobrej metody.

No chyba, że kuracja eterem. Trochę tego specyfiku na szmatkę i wdychasz, a po czasie w pokoju zaczyna się unosić osobliwy zapach. Najpierw przeżywasz euforię, a potem łapie Cię narkotyczny sen z delirycznymi halucynacjami. Dobra rzecz zwłaszcza z kieliszkiem absyntu do poduszki. A rano wstajesz i myślisz, "a tam praca, wracam do krainy czarów! Królewna na srebrnym rosomaku mnie potrzebuje".

xD :emo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2012-01-15, 16:14:50

Ken-to tylko na receptę można kupić? xD
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-01-15, 21:42:17

Ken :rotfl:
nie połowa a jedna trzecia według statystyk
a sposób ? eter mówisz i leki? a coś naturalnego znalazłoby się?
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezsenność ?

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-16, 01:30:17

mrumru napisał(a):Ken-to tylko na receptę można kupić? xD

Eter? Chyba nawet na receptę się nie da. Medycyna poszła naprzód i tego typu środki odeszły z użycia. Dziś używa się ich chyba tylko w laboratoriach. :P

malina233 napisał(a):a coś naturalnego znalazłoby się?

Jasne, myślę nawet, że tylko naturalne metody będą w 100% skuteczne i bezpieczne, inna tylko sprawa czy jesteśmy w stanie je wprowadzić w życie. Trzeba by było zdać sobie sprawę na jakim gruncie nasz problem wyrósł. Jeśli o bezsenność idzie to pewnie jest to nadmierny stres, za mało wysiłku fizycznego, zła dieta itd.

Wystarczy zacząć regularnie uprawiać sport, lepiej się odżywiać (t.j. wprowadzić do diety więcej białek w miejsce tłuszczy i węglowodanów), rzucić napoje typu kawa, czarna herbata, cola. I co chyba najtrudniejsze wyeliminować wszelki pośpiech i stres. Dwa tygodnie takiej kuracji i melatonina zaczyna nam działać jak należy. Tylko zastanawiam się czy ktoś wytrzymałby taki styl życia.

A z ciekawostek, oglądałem kiedyś dokument w którym sprawdzano zachowanie w odizolowaniu. Zamknięto ludzi (oddzielnie) w jaskini bez zegarków i tym podobnych rzeczy, a jedynie z artykułami pierwszej potrzeby i rozrywkami typu odtwarzacz DVD. Mieli wyłącznie sztuczne oświetlenie i co najciekawsze, okazało się, że grubo ponad połowa zaczęła funkcjonować w systemie 36h, to znaczy 24h aktywności i potem 12h snu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez mareknocny » 2012-01-16, 14:16:07

malina233 napisał(a):Ken :rotfl:
nie połowa a jedna trzecia według statystyk
a sposób ? eter mówisz i leki? a coś naturalnego znalazłoby się?


Mój problem jest trochę inny. Nie mam kłopotów ze snem a z zaśnięciem. Nie budzę się w nocy, rzadko śnię, albo nie pamiętam o czym.
Dobrze jest przed snem wypić kubek ciepłego mleka z cebulą. Należy gotować przez ok 15 minut, kiedy cebula puści soki wyjąc i wypić. Wiem cebula :PPP przyznaję, że częściej piję mleko bez niej.
Avatar użytkownika
mareknocnyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2011-11-14, 16:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-01-16, 16:46:05

Ken ma racje. Zdrowe zycie to podstawa. Pomijajac rozne kompoty z makowin badz piguly to sa cwiczenia z grupy yogi i zasypia sie w 5-15 minut ale jak czlek jest zaniedbany to bez kompotu z makowin moze byc trudniej. Na dluzsza mete prawidlowa dieta, duzo zdrowego ruchu i zycie tym co sie naprawde lubi.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mareknocny » 2012-01-16, 20:30:10

Teoria swoje a życie swoje. Gdyby to wszystko było takie proste jak pisze Vik, nie powstawałyby ośrodki leczenia snu a i żaden lekarz nie poświęciłby swojej kariery na zajmowanie się duperelami. Bezsenność to nie tylko nieregularny tryb życia. Niestety... :zdegustowany:
Avatar użytkownika
mareknocnyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2011-11-14, 16:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezsenność ?

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-17, 01:46:06

Lekarze poświęcają uwagę zagadnieniu snu bo to bardzo ciekawe i tego typu czysty pragmatyzm jak leczenie bezsenności nie jest tutaj głównym celem.

O klinice w całości poświęconej bezsenności nie słyszałem. Prawdą jest, że istnieją w tym kierunku profilowane oddziały i chorym udzielane jest wsparcie. Tyle, że istnieje to tylko ze względu na duże zapotrzebowanie i ludzi którzy samodzielnie nie potrafią swojego problemu zrozumieć. Zazwyczaj jest im udzielana porada podobna do tej jaką już tu wykładaliśmy.

Ale masz rację, bezsenność ma też inne przyczyny. Nie jest to duży odsetek ludzi którzy cierpią na to na innym podłożu ale jednak jest. Tyle, że Ci ludzie są po prostu psychicznie bądź fizycznie chorzy i bezsenność jest u nich tylko objawem, a leczyć powinno się przyczynę.

Na samo zaśnięcie natomiast dobrze jest czasem łyknąć lek. Np, jak się lata daleko i zmienia strefę czasową to następuje tzw jetlag. Często spotykaną formą radzenia sobie z tym, z jaką się spotkałem, to po prostu przesypianie całego popołudnia i nocy, aż do rana w celu przystosowania się do warunków. I jest dobry polski lek "nasen", można sobie łyknąć 2 tabletki i po półgodzinie robimy się senni. A jak obudzimy się za wcześnie to nic nie stoi na przeszkodzie łyknięciu kolejnych :).

Lek jest o tyle dobry, że po przebudzeniu wcale nie czujemy się zmęczeni przez cały dzień. A dodatkowym bonusem jest znowu niemałe poszerzenie świadomości! Trzeba uważać, bo potem możemy się witać z kwiatami i tapetą na ścianie xD.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mrumru » 2012-01-17, 10:26:24

To ja już wolę "chlapnąć" sobie na sen ciepłe mleko.Tabletka dla mnie,nawet w ataku jakiegoś bóli,to ostateczność.Jeszcze się mulić chemią dla snu.Potem nastąpi znowu bezsenność,bo..."Czy aby nie za małą dawkę biorę?A jeśli nie zadziała?Jednak wczoraj zasnąłem(snęłam) 5 minut wcześniej..." xD
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-01-17, 15:34:59

Wiecie, kiedy czlowiek z dzida ganial za bizonem czy kangurem bezsennosc nie byla znana. Byl okres, ze cierpialem na bezsennosc ale przyczyna byla prosta. Zrobilem sie slack, przestalem chodzic do gymu, przytylem i tyle. Wrocilem do do normalnych zajec i spie i naspac sie nie moge.

Bywaja czasami powazniejsze przyczyny bezsennosci ale wtedy lekaz powinien wkroczyc.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezsenność ?

Postprzez mareknocny » 2012-01-17, 17:55:25

[quote="KenWatanabe"]Lekarze poświęcają uwagę zagadnieniu snu bo to bardzo ciekawe i tego typu czysty pragmatyzm jak leczenie bezsenności nie jest tutaj głównym celem.

O klinice w całości poświęconej bezsenności nie słyszałem. Prawdą jest, że istnieją w tym kierunku profilowane oddziały i chorym udzielane jest wsparcie.

Też nie słyszałem. Wiem, że w kraju istnieją trzy, lub cztery ośrodki zajmujące się tym zagadnieniem.
Świadczy to, że problem jest...
Avatar użytkownika
mareknocnyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2011-11-14, 16:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezsenność ?

Postprzez malina233 » 2012-01-17, 19:32:14

KenWatanabe napisał(a):
mrumru napisał(a):Ken-to tylko na receptę można kupić? xD

Eter? Chyba nawet na receptę się nie da. Medycyna poszła naprzód i tego typu środki odeszły z użycia. Dziś używa się ich chyba tylko w laboratoriach. :P

malina233 napisał(a):a coś naturalnego znalazłoby się?

Jasne, myślę nawet, że tylko naturalne metody będą w 100% skuteczne i bezpieczne, inna tylko sprawa czy jesteśmy w stanie je wprowadzić w życie. Trzeba by było zdać sobie sprawę na jakim gruncie nasz problem wyrósł. Jeśli o bezsenność idzie to pewnie jest to nadmierny stres, za mało wysiłku fizycznego, zła dieta itd.

Wystarczy zacząć regularnie uprawiać sport, lepiej się odżywiać (t.j. wprowadzić do diety więcej białek w miejsce tłuszczy i węglowodanów), rzucić napoje typu kawa, czarna herbata, cola. I co chyba najtrudniejsze wyeliminować wszelki pośpiech i stres. Dwa tygodnie takiej kuracji i melatonina zaczyna nam działać jak należy. Tylko zastanawiam się czy ktoś wytrzymałby taki styl życia.

A z ciekawostek, oglądałem kiedyś dokument w którym sprawdzano zachowanie w odizolowaniu. Zamknięto ludzi (oddzielnie) w jaskini bez zegarków i tym podobnych rzeczy, a jedynie z artykułami pierwszej potrzeby i rozrywkami typu odtwarzacz DVD. Mieli wyłącznie sztuczne oświetlenie i co najciekawsze, okazało się, że grubo ponad połowa zaczęła funkcjonować w systemie 36h, to znaczy 24h aktywności i potem 12h snu.

:niepewny:
cola,stres,czarna herbata i kawa,tym faszeruję się co dnia,wysiłku fizycznego mi też nie brak ale czasem powodem kłopotu z zasypianiem jest zmęczenie a niby mówi się ,,padam ze zmęczenia,, owszem padam ale zasnąć nie mogę ,dietę można jakoś zmienić gorzej z trybem życia i stresem jak mówisz,to chyba nierealne w dzisiejszych czasach?
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez malina233 » 2012-01-17, 19:36:15

vik123 napisał(a):Wiecie, kiedy czlowiek z dzida ganial za bizonem czy kangurem bezsennosc nie byla znana. Byl okres, ze cierpialem na bezsennosc ale przyczyna byla prosta. Zrobilem sie slack, przestalem chodzic do gymu, przytylem i tyle. Wrocilem do do normalnych zajec i spie i naspac sie nie moge.

Bywaja czasami powazniejsze przyczyny bezsennosci ale wtedy lekaz powinien wkroczyc.

pozdrawiam,

staram się uniknąć łykania tabletek ale jeśli to konieczne nie mam wyboru :niepewny:
jestem raczej wysportowaną osobą ale z gimnastyką nie przesadzam,nie muszę też liczyć kalorii,stres robi swoje :zdziwko:
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez mareknocny » 2012-01-18, 11:57:51

vik123 napisał(a):Wiecie, kiedy czlowiek z dzida ganial za bizonem czy kangurem bezsennosc nie byla znana. Byl okres, ze cierpialem na bezsennosc ale przyczyna byla prosta. Zrobilem sie slack, przestalem chodzic do gymu, przytylem i tyle. Wrocilem do do normalnych zajec i spie i naspac sie nie moge.

Bywaja czasami powazniejsze przyczyny bezsennosci ale wtedy lekaz powinien wkroczyc.

pozdrawiam,


Życie w zgodzie z naturą. Kiedyś człowiek polował kiedy był głodny, spał kiedy był senny. :luka:
Świat posunął się o te kilka wieków do przodu, żyjemy spoglądając na zegarek.
Pozostają jogging, siłownia, spacery, często nieregularne z powodu natłoku zajęć.
Bezsenność dla wielu staje się regułą i nie ma co się dziwić, skoro żyjemy wbrew temu co nakazuje natura. :wsciekly:
Avatar użytkownika
mareknocnyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2011-11-14, 16:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-01-18, 21:39:35

kiedyś spałam jak dziecko:(
bez problemów i trosk życie jest piękne
może kiedyś to wróci:(
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mareknocny » 2012-01-19, 12:59:32

Życie pędzi do przodu i nie ma co się łudzić, że coś będzie jak dawniej. Jedynym sposobem jest się przystosować, w miarę bezboleśnie, pamiętając że życie i zdrowie mamy tylko jedno... :oczami:
Avatar użytkownika
mareknocnyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 88
Dołączył(a): 2011-11-14, 16:49:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-01-19, 23:16:39

Bardzo pouczające tylko jak to zrobić?
Wiem że nadal są miejsca i ludzie żyjący spokojnym niezakłóconym rytmem ale wybrałam coś innego, nigdy nie lubiłam płynąć z prądem,iść na łatwiznę więc teraz przychodzi za to płacić :znudzony:
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bezsenność ?

Postprzez KenWatanabe » 2012-01-20, 00:08:39

mareknocny napisał(a):Życie w zgodzie z naturą. Kiedyś człowiek polował kiedy był głodny, spał kiedy był senny. :luka:
Świat posunął się o te kilka wieków do przodu, żyjemy spoglądając na zegarek.


Ja sądzę, że jest odwrotnie :)
Godziny pracy są dostosowane do rytmu życia ludzi, a nie ludzie dostosowują swój rytm do pracy. Wiadomo, każdy się różni, ja też lubię siedzieć do późna i wstawać popołudniu ale ewolucja tak ukształtowała człowieka by był zwierzęciem dziennym, gdyby było inaczej to normalne byłoby dla nas funkcjonowanie w nocy. Człowiek pierwotny nie polował w nocy tylko dlatego, że miał ochotę na nocną przekąskę, tak samo jak nie robił sobie sjesty w godzinach czuwania.

mareknocny napisał(a):Bezsenność dla wielu staje się regułą i nie ma co się dziwić, skoro żyjemy wbrew temu co nakazuje natura. :wsciekly:


I tu masz rację, a to dlatego, że potrafimy wytwarzać sztuczne światło. Ewolucja poszła dalej i dzisiaj ludzie, a także cała ludzkość będą się powoli dostosowywać do w połowie nocnego trybu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-01-20, 05:48:48

Godziny pracy godzinami ale najwieksza zmiana dotyczy trybu zycia ludzi i calego srodowiska. Rozwoj cywilizacji to rozwoj stresu i chorob psychicznych. Rowniez selekcja na odpowiedzialne stanowiska stala sie negatywna. Bizona przechwalaniem sie, obietnicami ani wozeniem sie zy lizaniem dupy upolowac sie za nic nie dalo. Obowiazywaly zupelnie inne zasady wspolzycia ludzi. Inna moralnosc. Co innego ceniono niz dzis. Co wiecej, poniewaz wozic sie nie dalo ani pasozytowac na innych dla takowych palantow miejsca nie bylo miedzy zywymi.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości

cron