Strona 1 z 1

Re: regulator temperatury

PostNapisane: 2011-06-29, 16:18:58
przez wronie
Regulator temperatury to urządzenie, które ma wbudowany specjalny czujnik, który umożliwia regulację temperatury. Zazwyczaj umieszcza się go w najcieplejszym miejscu w domu, jego instalowanie jest praktyczne, można go kupić przez internet http://sklep.cseie.com.pl/c/172/regulat ... wanie.html ja mam akuratnie dwa regulatory w domu w łazience i w sypialni - tam gdzie mam ogrzewanie podłogowe :)

PostNapisane: 2011-06-29, 16:41:12
przez BlueMan
To bardzo popularne urządzenia przecież. Dobrze zrobione ogrzewanie centralne powinno posiadać takie urządzenia.
Nastawia się wtedy temperaturę i system utrzymuje temperaturę w domu. Dodatkowo można ustawić, aby na noc się wyłączał, a o 5 rano włączał, aby zdarzyć zagrzać mieszkanie przed wstaniem domowników. Potem na czas wyjścia do pracy znowu można go wyłączyć :)

Pewnie takie coś sporo kosztuje, ale myślę, że oszczędność jaką się uzyska na tym, że ogrzewanie nie będzie chodzić non stop bardzo szybko się zwróci.

PostNapisane: 2011-06-29, 23:23:16
przez klinsmann
sporo to kosztowalo w polowie lat 90tych... dzisiaj jest to powszechnie stosowany "sterownik" do pieca, prosty mikrokontroler :) sa tez ciekawsze dzisiaj funkcje, zeby oszczedzac maksymalnie energie cieplna, piece moga miec zaprogramowana funkcje podtrzymania ciepla, czyli jezeli ustawisz na noc 15 stopni dajmy na to, piec zalacza sie dopiero przy 13, podgrzewa do 16, nie bedzie sie regularnie zalaczal jak spadnie na 14,9.

druga sprawa lepiej jest jak piec pracuje czesciej, a krocej, nizeli po calej nocy mialby rano dogrzewac z 10 na 20...

PostNapisane: 2022-03-03, 13:43:31
przez olka5
Można też rozważyć panele fotowoltaiczne, zwłaszcza jeśli macie możliwości.
Mój facet zaczął zajmować się właśnie takimi systemami, fotowoltaiką, pompami ciepła z Bud-Invest Energy. Naprawdę dobra i solidna firma.
My akurat mieszkamy w bloku, ale moi rodzice będą właśnie zakładać takie panele. Oszczędności na pewno są bardzo duże.