Płatnicze karty zbliżeniowe

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Płatnicze karty zbliżeniowe

Postprzez BlueMan » 2011-05-03, 21:35:56

Mówię o kartach Mastercard PayPass i Visa PayWave.
Mając taką kartę możesz dokonać transakcji bez podawania karty sprzedawcy. W momencie transakcji sprzedawca wprowadza kwotę do terminala, kwota wyświetla się na czytniku, Ty samodzielnie zbliżasz kartę do czytnika PayPass w punkcie sprzedaży i gotowe: Zbliżone – Zapłacone. Nie musisz nawet wprowadzać PINu jeżeli kwota transakcji była poniżej 50 PLN. Powyżej kwoty 50 PLN możesz być poproszony o wprowadzenie PINu lub podanie karty sprzedawcy.

Obrazek

Macie takie karty? Jak one się sprawdzają?
Widziałem terminale zbliżeniowe w Empiku, Realu i chyba w Żabce. Gdzie jeszcze można je spotkać?

Zamierzam wyrobić sobie taką kartę, ale z drugiej strony boję się tego, że jak sobie ktoś ją "pożyczy", to może sporo zakupów "do 50 zł" zrobić. Choć z drugiej strony - przez 9 lat jak mam kartę, to nie zdarzyło mi się abym ją zgubił, ktoś mi ją ukradł, itp. Ale wiadomo - lepiej chuchać na zimne :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2011-05-03, 21:38:58

nie mam, nie widzialem:P

chociaz ogolnie fajna sprawa z tymi kartami
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-05-03, 21:53:35

BlueMan - 2011-05-03, 21:35 napisał(a):Macie takie karty? Jak one się sprawdzają?
Widziałem terminale zbliżeniowe w Empiku, Realu i chyba w Żabce. Gdzie jeszcze można je spotkać?

Takie karty to świetny wynalazek! Ja mam jedną właśnie PayPass i o ile jest taka możliwość, to płacę takim właśnie sposobem.

Minusem jest to, że, tak jak mówisz, niewiele jest punktów, w których można skorzystać z PayPassa. Ale np. w Empiku można, a ja mogę w swoim sklepiku osiedlowym także ;) To zależy od terminala, jaki posiada punkt usługowy ;)
BlueMan - 2011-05-03, 21:35 napisał(a):Zamierzam wyrobić sobie taką kartę, ale z drugiej strony boję się tego, że jak sobie ktoś ją "pożyczy", to może sporo zakupów "do 50 zł" zrobić. Choć z drugiej strony - przez 9 lat jak mam kartę, to nie zdarzyło mi się abym ją zgubił, ktoś mi ją ukradł, itp. Ale wiadomo - lepiej chuchać na zimne

Niby racja z tą kradzieżą, ale w sumie przecież jak Ci ukradną kartę, to też można jej użyć np. w sklepie, gdzie transakcję potwierdza się podpisem na wydruku z terminala, a nie PINem.

BTW: transakcje PayPass powyżej 50PLN wymagają podania kodu PIN ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Suceed » 2011-05-04, 16:44:26

Niby fajne rozwiązanie, jednak jakoś specjalnie mi na takiej karcie nie zależy.
-Nie bywam raczej w sklepach które mają te terminale
-Wprowadzenie PINu czy też podpisanie się nie jest dla mnie żadnym problem. Sytuacja może się zmienić gdy takich kart będę miał kilka i do każdej inny PIN.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-05-04, 18:23:58

ja chyba na razie i tak zostanę przy swojej karcie magnetyczno-chipową, jakoś wolałbym nie stracić nawet tych 50 zł co można zapłacić dotykowo bez pin
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez astarte » 2011-05-04, 19:53:24

Ostatnio wyczytałam ,że u mnie w mieście planują wprowadzić połączenie takiej karty z kartą miejską. Niby fajnie , ale nie wiem czy takie rozwiązanie się przyjmie. Ja np jakoś nie zamierzam wyrabiać sobie takiej karty.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-10, 13:38:48

hitman1986 - 03 maja 2011 21:53 napisał(a):Niby racja z tą kradzieżą, ale w sumie przecież jak Ci ukradną kartę, to też można jej użyć np. w sklepie, gdzie transakcję potwierdza się podpisem na wydruku z terminala, a nie PINem.


To nie zależy od sklepu przecież. Tylko od rodzaju karty.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-05-10, 17:03:40

cre[a]tive - 2011-05-10, 13:38 napisał(a):Tylko od rodzaju karty.

Od terminala/u w sklepie ;) Mam kartę z jednego banku i czasem muszę się podpisywać, a czasem wbijam PIN.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-10, 17:43:51

hm.. pamiętam, że jak zakładałam konto w Kredyt Banku to pani mnie pytała, czy chcę transakcje bezgotówkowe potwierdzać PINem czy podpisem. Miałam sobie wybrać. To było z 8 lat temu. Czyżby teraz to się zmieniło?
Ja się jeszcze nie natknęłam na terminal, gdzie trzeba potwierdzić podpisem, a bardzo często płacę kartą. W każdym bądź razie istnienie taki terminali uważam za błąd.
Po kradzieży karty, zanim delikwent się zorientuje, że został okradziony albo zanim zdąży to zgłosić na policję, złodziej zrobi duże zakupy w jakimś sklepie, machnie podpis i wszystko cacy. Gdyby wszystkie terminale były tylko i wyłącznie na PIN, takiej opcji w ogóle by nie było ani takowego zagrożenia.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez bossik » 2011-08-25, 21:50:54

Technika idzie naprzód. Widać to nawet na naszych drogach a głównie mi chodzi o płacenie za przejazd nimi, na niektórych drogach już nie trzeba przejeżdżać przez bramki bo został wprowadzony system elektroniczny- viaTOLL.
Avatar użytkownika
bossikNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2011-03-01, 16:11:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-08-25, 23:07:22

...Ty samodzielnie zbliżasz kartę do czytnika PayPass w punkcie sprzedaży i gotowe: Zbliżone – Zapłacone. Nie musisz nawet wprowadzać PINu

Korzyści płynące z tego są zerowe. I jak dla mnie, szkoda czasu na zawracanie sobie głowy.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-08-26, 07:28:08

Największą zaletą takiej płatności jest to, że ani przez moment sprzedawca nie ma kontaktu z Twoją kartą, więc nie może jej cichaczem skopiować. Dodatkowo taka płatność jest szybsza niż przy tradycyjnym wkładaniu karty do terminalu.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez unter » 2011-08-28, 00:08:46

Największa zaleta takiej formy płatności jest to, ze sprzedawca nie traci czasu na kasowanie należności, a co za tym idzie, może obsłużyć więcej klientów. Zysk dla właściciela sklepu, bo może zwolnic polowe kasjerek.

Zyska na tym tez PayPass, ponieważ aby płacić karta należy systematycznie dokonywać przelewów na ich konto. A ze pieniądze u nikogo nie "leżą bezczynnie" tak i u nich tez będą przynosiły zyski. I to podwójne. Raz, pochodzące z inwestycji, a drugie, z opłat jakie klienci będą im płacili za operacje finansowe.

Jednym słowem klient da du.... i jeszcze zapłaci za to.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez niania_ogg » 2011-08-29, 12:24:27

unter napisał(a):Zysk dla właściciela sklepu, bo może zwolnic polowe kasjerek.


Ha ha ha to najlepsze czyli znów zwiększy się bezrobocie. Nie zależy mi na tej karcie, jak idę po zakupy - najczęściej spożywka, to kupuję na tydzień a wtedy 50zł to mało.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Płatnicze karty zbliżeniowe

Postprzez mrumru » 2011-08-29, 23:13:50

BlueMan napisał(a):Mówię o kartach Mastercard PayPass i Visa PayWave.
Mając taką kartę możesz dokonać transakcji bez podawania karty sprzedawcy. W momencie transakcji sprzedawca wprowadza kwotę do terminala, kwota wyświetla się na czytniku, Ty samodzielnie zbliżasz kartę do czytnika PayPass w punkcie sprzedaży i gotowe: Zbliżone – Zapłacone. Nie musisz nawet wprowadzać PINu jeżeli kwota transakcji była poniżej 50 PLN. Powyżej kwoty 50 PLN możesz być poproszony o wprowadzenie PINu lub podanie karty sprzedawcy.

Obrazek

Macie takie karty? Jak one się sprawdzają?
Widziałem terminale zbliżeniowe w Empiku, Realu i chyba w Żabce. Gdzie jeszcze można je spotkać?

Zamierzam wyrobić sobie taką kartę, ale z drugiej strony boję się tego, że jak sobie ktoś ją "pożyczy", to może sporo zakupów "do 50 zł" zrobić. Choć z drugiej strony - przez 9 lat jak mam kartę, to nie zdarzyło mi się abym ją zgubił, ktoś mi ją ukradł, itp. Ale wiadomo - lepiej chuchać na zimne :)

Mam ale...jeszcze nie aktywowałam,więc nie wiem jak to w praniu będzie się sprawdzało.Dostałam z banku bez pytania się mnie czy chcę klasyczną czy zbliżeniową,więc chyba teraz to będzie standard.
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nadgiri » 2011-09-02, 15:14:09

Mam obie, łatwe i przyjemne. A w McDonaldzie, przez jakiś czas dawali darmową kawę jak się PayPass'em płaciło :)
Avatar użytkownika
nadgiriNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2011-05-31, 11:02:49
Lokalizacja: Radom
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bufaloxxx » 2011-10-25, 20:45:33

Mam, płaciłem nic nadzwyczajnego. Niby szybciej, ale jest limit, więc za duzo zakupów się nie zrobi, ale za to bez limitu "znalazca" karty mógłby sobie latać szczęśliwy po sklepach i robić zakupy bez znajomości PINu.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez CookieMonster » 2011-10-27, 17:19:49

Ja też mam, ale nie korzystam zbyt często, według mnie taki tylko bajer, mocno rozreklamowany.
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-10-28, 20:36:39

A ja teraz w PKOBP mam takową kartę. Fajna sprawa - znacznie szybciej się płaci :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez CookieMonster » 2011-11-02, 16:55:41

Mam w tym samym banku, chyba zapominam, że mam takie cosik :)
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 627 gości

cron