Mieszkanie

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-03, 16:27:26

Ja to wszystko robiłam ręcznie :) Zamiłowanie do tego chyba miałam po tacie, dla którego projektowanie i rysowanie planów budynków (ręczne oczywiście!) to praca zawodowa.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-04, 10:49:18

Tylko pogratulować talentu! Ja zostaję przy oglądaniu, to mi zdecydowanie lepiej wychodzi. :P
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ładne mieszkanie

Postprzez tequila » 2011-07-07, 12:00:30

A jak tam twoje plany mieszkaniowe? Zdecydowałaś się na coś/znalazłaś coś fajnego? :)
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-07, 12:22:10

ja znalazłam okazję, bo wykończone mieszkanie od dewelopera przy Dolinie Służewieckiej za 7,5 tys. i teraz się zastanawiam, tylko nie wiem jak będzie z kredytem, bo ono duże jest :D
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ładne mieszkanie

Postprzez tequila » 2011-07-15, 14:58:25

No jak na wykończone, to dobra cena. Ale jak to nowe i wykończone? Ktos tak sobie zrobił i nie zamieszkał??

Z kredytami może byc teraz lipa. Wczoraj oglądałam wiadomości i mowili, ze banki żadają do kredytów, które juz przyznały jakis czas temu, dodatkowych zabezpieczeń. Wszystko przez franka. Panu Frankowi juz dziekujemy....
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-15, 15:52:14

Nie. Deweloper wykończył, bo chce szybciej sprzedać, bo to ostatnie w tym budynku :) Fajnie jest, bo dokładnie między metrem Wilanowska a Służew. No właśnie też ciągle czytam, że z kredytami jest coraz gorzej :( A we franku to już na pewno nie wezmę! najbardziej chciałabym w euro, ale to i tak dyktuje bank :/
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-07-18, 11:28:34

No to super, faktycznie :) a przy jakiej to ulicy, jeśli moge spytać? Znam te okolice. Jak na te rejony to okazja jest.

Frank szaleje... Ciekawa jestem jak to sie skończy.... Nie chce nawet o tym myslec... A dlaczego chcesz kredyt w euro? Są kłopty w UE, mówi sie nawet, ze strefa euro moze przez to przestac istniec, wiec to tez dosyc ryzykowne, bo nie wiadomo co sie wydarzy.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-20, 14:11:47

Ulica nazywa się Pory :rotfl: A Euro, bo teraz jest stosunkowo tanie i rokowania są, ze będzie tanieć jeszcze bardziej. A jka splajtuje, to pewnie przeniosą nas na złotówki :)
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: ładne mieszkanie

Postprzez tequila » 2011-07-27, 13:49:30

:D :D :D
ale takie pory w skórze czy warzywne? ;) zawsze mnie ciekawi pochodzenie nazwy dziwnej ulicy ;)

a co do Euro, to ja sie strasznie boje w ogole walut. Jakbym miala teraz kredyt zaciagac, to w zlotowkach bym wziela. zawsze nasza waluta traci na wartosci, wiec to sie najbardziej chyba oplaca. z reszta ekonomisci tak radza zeby brac kredyt w walucie, w ktorej sie zarabia. chyba, ze ty w euro zarabiasz, to faktycznie lepiej.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-29, 10:00:14

Może Pory np. roku, albo jakaś kobieta miała na nazwisko Por i ulica tej Pory :P

A dlaczego w walucie, w której się zarabia? Chodzi o to, żeby nie było takich wahań rat, tak? Złotówki też nie są złe. Najgorzej frank chyba jednak.
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-29, 11:14:21

Makarena - 29 lip 2011 10:00 napisał(a):Najgorzej frank chyba jednak.



Dopiero od niedawna. Przez długie lata ludzie nieźle zyskiwali na kredycie we frankach. Teraz straszliwie płaczą, pytanie, kto więcej zyskał - ktoś kto od 15 lat spłaca kredyt mieszkaniowy w złotówkach i nigdy nie miał tanio, czy ktoś kto przez taki sam okres czasu ma kredyt we frankach i przez 13 lat miał bardzo korzystne raty a dopiero teraz cierpi?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-29, 14:52:35

Najlepiej mają Ci co już kończą spłacać we frankach. Ale np. mój kolega na miesiąc przed kryzysem zaciągnął. Nawet się radził kolegi, jednego z bardziej znanych ekonomistów w czym brać, a potem płakał i to bardzo :/
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-29, 15:29:24

Makarena w tym przypadku kolega faktycznie miał pecha. A nie ma tak w ogóle możliwości by przenieść kredyt na złotówki?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-07-29, 23:29:34

Makarena - 2011-07-15, 15:52 napisał(a):dokładnie między metrem Wilanowska a Służew

Dość dobra lokalizacja.
tequila - 2011-07-27, 13:49 napisał(a):Jakbym miala teraz kredyt zaciagac, to w zlotowkach bym wziela.

Ja również, tylko w złotówkach.
cre[a]tive - 2011-07-29, 11:14 napisał(a):Przez długie lata ludzie nieźle zyskiwali na kredycie we frankach. Teraz straszliwie płaczą, pytanie, kto więcej zyskał - ktoś kto od 15 lat spłaca kredyt mieszkaniowy w złotówkach i nigdy nie miał tanio, czy ktoś kto przez taki sam okres czasu ma kredyt we frankach i przez 13 lat miał bardzo korzystne raty a dopiero teraz cierpi?

MI kredytobiorców, którzy wzięli we frankach w ogóle nie żal - zawsze się tak chwalili, że tanio, że korzystnie, że się opłacało, że niskie raty, no to teraz mają swoje niskie raty.
cre[a]tive - 2011-07-29, 15:29 napisał(a):Makarena w tym przypadku kolega faktycznie miał pecha. A nie ma tak w ogóle możliwości by przenieść kredyt na złotówki?

Jeżeli bank się zgodzi, to można kredyt przewalutować, ale to też kosztuje i nie zawsze bank wyraża na to zgodę. Chyba też taki zapis jest w umowie, którą zawiera się z bankiem, kiedy można, a kiedy nie, przewalutować kredyt.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-30, 00:13:00

Ja to generalnie wiedzę tak - chciało się dla korzyści majątkowych ryzykować dach nad głową, bo się leciało z wystawionym językiem na tanie raty, to się też zapewne miało świadomość, że kiedyś może nastąpić potknięcie i trzeba będzie płacić więcej.
Generalnie dziwi mnie ta ogólna panika w mediach - oj oj oj, kredyt we frankach podrożał. Swego czasu czytałam świetny reportaż w Polityce, gdzie było wyraźnie nakreślone, że większość kredytobiorców we frankach tak się rozpieściła niskimi ratami, iż zaczęła brać kolejne kredyty, a to na świetnie wyposażoną kuchnię, a to na samochód, a tu nagle frank podrożał i robią rozpierduchę na całą Polskę, jakże to oni pokrzywdzeni są, gdzie źródłem ich pokrzywdzenia nie jest tak naprawdę drożejący frank, lecz głupota i brak wyobraźni życiowej. Pokrzywdzeni? Trzeba było, do cholery, myśleć i brać kredyt w złotówkach a nie lecieć na łatwą kasę. Zresztą - polecieliście, zyskaliście a teraz cierpieć przypada. A w ogólnym rozrachunku i tak pewnie zyskają niż by przez 35 lat płacili w złotówkach. Tania nagonka medialna i tyle.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-30, 10:51:39

Tylko że raty w kredycie wziętym w PLN-ach są zdecydowanie droższe niż w obcej walucie, z 2-giej strony znam babeczkę co 3 lata temu wzięła 100 000 CHF i przy miesięcznej racie 1250 PLN, po tych 3 latach musi bankowi oddać 108 000 CHF, a 45 000 PLN wzięły i poszły w pis*u.
Świetna sprawa to jeszcze obowiązujący kredyt "Rodzina na Swoim" - państwo dopłaca przez 8 lat i tak kredyt wzięty w PLN-ach to rata 700 miesięcznie, po 8 latach można przejść na obcą walutę i rata wzrasta nam tylko o 100 PLN - chociaż znam osoby, co wyliczyły że im się to nie opłaca i popchały kredyt w ojro...mam znajomego w "kredytach" i usilnie namawia mnie do tego, ale obecna sytuacja nie za bardzo mnie zachęca do kredytu.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-08-01, 11:05:14

Nawet na stronie programu "RnS" jest napisane, żeby dokładnie przeliczyć bo może się okazać, że kredyt wzięty "tradycyjnie" nam się bardziej opłaca. Nam się niestety trochę wszystko skomplikowało niedawno :/ więc nie wiem jak to będzie, choć nadal mam nadzieję, bo to mieszkanie mi się bardzo podoba :( A nie orientujecie się może, czy w RnS rodzice mogą nam podżyrować kredyt, bo zapisy są takie, że wiek najstarszego kredytobiorcy i ilość lat, na jakie się bierze kredyt (max na 30lat) nie mogą przekraczać razem 70 lat, ale czy to dotyczy też żyrantów?

cre[a]tive przy okazji propozycji pomocy rządu dla frankowych kredytobiorców wypowiadał się jakiś ekonomista, który powiedział, ze jego zdaniem to bez sensu, bo kredytu we frankach wcale nie brali biedni ludzie, a teraz my wszyscy będziemy im jeszcze dopłacać.
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-01, 12:18:37

Makarena - 01 sie 2011 11:05 napisał(a):cre[a]tive przy okazji propozycji pomocy rządu dla frankowych kredytobiorców wypowiadał się jakiś ekonomista, który powiedział, ze jego zdaniem to bez sensu, bo kredytu we frankach wcale nie brali biedni ludzie, a teraz my wszyscy będziemy im jeszcze dopłacać.



Otóż to. I to mnie najbardziej wkurza. Mnie na kredyt mieszkaniowy nie stać, rodzice mi mieszkanka nie kupią, dorobić muszę się sama. Chwilowo nie mam możliwości wziąć kredytu mieszkaniowego i kur*ica mnie bierze, jak słyszę, iż z moich podatków będą być może dopłacać kredytobiorcom, którzy kiedyś nie ruszyli głową i nabrali kredytów ponad miarę, nie mając wyobraźni życiowej i nie biorąc pod uwagę, że kredyt na 30 lat w innej walucie niż się zarabia to ogromne ryzyko. Chcieli je ponieść - to ponieśli, jak mniemam świadomie, bo to w końcu dorośli ludzie. Jeśli nie wyszło to teraz trzeba ponieść konsekwencje, takie jest życie. A jeszcze inna sprawa - niejeden kredytobiorca, który zadłużył się w PLN też ma kłopoty i bankrutuje, dlaczego im się nie pomaga? Ktoś kto wziął kredyt w obcej walucie ma mieć większe prawa niż ten, kto wziął w rodzimej? Gdzie tu logika?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Konewka » 2011-08-01, 17:11:28

A co myślicie o takich "wiązanych" kredytach?
Niektórzy deweloperzy mają umowy z firmami które zajmują się doradztwem i pośredniczą w udzielaniu kredytów.. Myślicie że to jest bardziej opłacalne? Bo w sumie to taka transakcja wiązana - jednocześnie bierze się mieszkanie i kredyt, więc w sumie powinny być jakieś plusy..
Avatar użytkownika
KonewkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2011-08-01, 16:46:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Makarena » 2011-08-02, 11:57:58

cre[a]tive napisał(a): A jeszcze inna sprawa - niejeden kredytobiorca, który zadłużył się w PLN też ma kłopoty i bankrutuje, dlaczego im się nie pomaga? Ktoś kto wziął kredyt w obcej walucie ma mieć większe prawa niż ten, kto wziął w rodzimej? Gdzie tu logika?


I wspieranie swojego pieniądza? To tak samo jak pozwolenie pracodawcom na zatrudnianie na umowy bez płacenia składek i jednoczesne lamentowanie, ze już teraz nie ma komu płacić na emerytury. Porażka.

Konewka to o czym piszesz to standard. Można na tym wyjść dobrze, ale trzeba pamiętać, że doradca gra pod dewelopera i po prostu będzie chciał za wszelką cenę namówić Cię do kupna konkretnego mieszkania. Nie zawsze się to opłaca. A co do płacenia doradcy, to też w większości przypadków się nie płaci (nawet niezależnym) bo opłaty ponosi bank, nie kredytobiorca.
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 267 gości

cron