Mieszkanie

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re: Mieszkanie

Postprzez niana » 2014-06-16, 13:32:53

Mi się marzy dom na przedmiściach lub obrzeżacha miasta. W okolicach Warszawy powstała taka inwestycja w Serocku, rzut beretem nad Zalew Zegrzyński, jestem zauroczona okolicą. Mieszkanie jest dobre na start kiedy coś wynajmujemy, jeśli miałaby się zdecydować na coś swojego raczej wybrałabym dom.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez paddingtton » 2014-06-30, 12:16:13

Też nie wzgardziłabym domem na przedmieściach ;). Chociaż niestety póki co muszę zadowolić się mieszkaniem, chociaż przyznam, że akurat od najmniejszych nie należy, więc nie mam powodów do marudzenia.
Avatar użytkownika
paddingttonNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2014-06-28, 10:13:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mieszkanie

Postprzez pomocny87 » 2014-07-16, 21:00:31

niana napisał(a):Mi się marzy dom na przedmiściach lub obrzeżacha miasta. W okolicach Warszawy powstała taka inwestycja w Serocku, rzut beretem nad Zalew Zegrzyński, jestem zauroczona okolicą. Mieszkanie jest dobre na start kiedy coś wynajmujemy, jeśli miałaby się zdecydować na coś swojego raczej wybrałabym dom.


Czytałem, że Zalew Zegrzyński jest bardzo modny wśród Warszawiaków. Jak to jest jednak z tym dojazdem do stolicy? Pewnie traci się godziny w korkach i raczej mało czasu jest na rozkoszowaniem się domkiem na przedmieściach. A może się mylę?
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mieszkanie

Postprzez półprzysiad » 2014-08-28, 11:24:36

pomocny87 napisał(a):Czytałem, że Zalew Zegrzyński jest bardzo modny wśród Warszawiaków. Jak to jest jednak z tym dojazdem do stolicy? Pewnie traci się godziny w korkach i raczej mało czasu jest na rozkoszowaniem się domkiem na przedmieściach. A może się mylę?


Otóż nad Zalewem mój ojciec ma łódkę i mamy babcię. Dojazd zajmuję... 20 minut. Zarówno samochodem jak i komunikacja. Oczywiście wiadomo, żę czasami coś remontują, czy jakaś stłuczka ale często dużo gorzej jedzie się PRZEZ miasto niż DO miasta :)
Avatar użytkownika
półprzysiadNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2014-04-24, 11:41:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez alexandra56 » 2014-09-26, 20:07:30

Ah, dom na przedmieściach to by było coś :) Jeszcze w latach nastoletnich marzył mi się domek piętrowy, z wielkim ogrodem, kominkiem w salonie, bogatą biblioteczką i najlepiej w niedalekiej odległości od lasu. Z drugiej strony, uwielbiam miejskie życie, ten zgiełk i wydarzenia kulturalne, no i nie oszukujmy się, że mieszkanie w mieście, zwłaszcza niedaleko centrum, jest po prostu wygodne. Jako że jednego i drugiego nie można mieć ;) to pozostaje starać się, by przytulnie urządzić swoje gniazdko. A narzekać też nie mogę, bo lokalizację mam dobrą i metraż też zadowalający.
A skoro już jest taki wątek, to spytam, żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami. Macie jakieś doświadczenia z biokominkami? Ponoć nadają się nawet do bloków mieszkalnych - bardzo ucieszyła mnie ta informacja, bo może mogłabym mieć w końcu upragniony kominek w salonie :) Natrafiłam na stronkę http://sol-techbiokominki.pl/pl/ i muszę przyznać, że mają bardzo ciekawe i ładne modele. Troszkę o tym czytałam, ale chciałabym poznać też doświadczenia użytkowników. Ktoś, coś? Koleżanka @ sylwia4012 uzyskała odpowiedź w sprawie okien, więc może ja też uzyskam pomoc ;)
Avatar użytkownika
alexandra56None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2014-08-19, 11:20:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez marieclaire » 2014-09-30, 15:29:21

alexandra56 napisał(a):Ah, dom na przedmieściach to by było coś :)

Ja wolałabym dom na wsi, mały, przytulny, z ogrodem i tarasem, i jeszcze żeby było blisko do lasu, nad rzekę i na łąkę :)
www.wynajempodnosnikow.pl
Avatar użytkownika
marieclaireFemale
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-09-30, 10:40:06
Lokalizacja: Kalisz
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mart » 2014-10-29, 20:39:45

W sumie taki jest mój dom jednorodzinny jak opisałaś marieclaire, doiero jak sie mieszka w mieście docenia się to co się miało w dzieciństwie.
Avatar użytkownika
MartNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2009-09-14, 17:09:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gocha » 2014-12-29, 18:02:03

Połprzysiad, zgadzam się z tobą, co do dojazdów (przez miasto najgorzej się przebić, a tak jak dziś to luzik (miedzy świętami nie ma ruchu) Ja mieszkam w tej chwili na Pradze i po tej stronie bym czegoś szukała, jeśli chodzi o domek jednorodzinny, to właśnie Zegrze albo Ząbki wchodzą w grę - Dozbud tam buduje, i już w Zielonce są fajne kąpieliska (znam te okolice bo kiedyś tam bywałam u rodziny).
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Basiunia » 2014-12-30, 04:34:43

Domek wymaga stałej opieki, napraw, konserwacji, sprzątania, nie mówiąc już o dojazdach do miasta do pracy, co u nas nie prędko będzie na poziomie. Wolę moje 2 pokoje na Woli. Właśnie kupiłam fajne nowe meble w http://mebleszwed.pl zamiast wysokiego podatku od nieruchomości, czy remontu dachu i mam odnowione. :yahoo:
Avatar użytkownika
BasiuniaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-01-07, 00:14:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Hypnos » 2015-01-02, 15:38:02

Też by mi się przydało coś w okolicach Warszawy, ale wydaje mi się, że często ceny są sporym limitem nie do pokonania:<
Avatar użytkownika
HypnosNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-11-25, 17:39:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez thekatlon » 2015-01-29, 14:41:21

28 lat mieszkałem na wsi pod małym miasteczkiem, gdzie było cicho i spokojnie. Jednak tam nie mogłem po studiach znaleźć pracy i wyprowadziłem się do Warszawy. Mieszkam tu od 8 lat i codziennie, gdy patrzę z okna na blokowiska tęsknie za przestrzenią i wolnością jaką miąłem w domu. Niestety tutaj mam dobrą pracę i rodzinę, ale nie chce dalej mieszkać w centrum. Zastanawiamy się z żoną, czy nie warto przeprowadzić się gdzieś na obrzeza Warszawy, gdzie jest spokojniej i przede wszystkim taniej. Problem w tym, że nie znamy tego miasta bardzo dobrze i trudno nam podjąć jakąkolwiek decyzję. Znajomi zawsze namawiają na okolice, w których oni się osiedlili, ale to i tak jest ciągle blisko centrum. My wolimy gdzieś z dala od miejskiego gwaru i pośpiechu, gdzie jest dużo zieleni i przestrzeni.
Avatar użytkownika
thekatlonNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2015-01-29, 14:38:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez silveris » 2015-01-31, 20:50:45

A o jakim mieście mowa?
Avatar użytkownika
silverisNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2014-07-28, 14:28:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez szpika88 » 2015-02-16, 16:13:46

Moje mieszkanie musi być duże, przestronne z wielkimi oknami. Chciałabym by było urządzone nowoczesnie.
Avatar użytkownika
szpika88None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2015-02-15, 16:33:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez roska » 2015-02-17, 20:25:07

Bardzo fajnie czyta się czyjeś marzenia, które niestety roztrzaskają się o rzeczywistość.
Avatar użytkownika
roskaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2009-08-04, 14:13:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mart » 2015-03-27, 15:22:50

Macie jakies spostrzezenia jesli chodzi o deveoperow z Warszawy. Chce kupic mieszkanie ale zaczynam od podstaw..
Avatar użytkownika
MartNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2009-09-14, 17:09:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mieszkanie

Postprzez Babyblue » 2015-05-07, 12:03:09

Mart napisał(a):Macie jakies spostrzezenia jesli chodzi o deveoperow z Warszawy. Chce kupic mieszkanie ale zaczynam od podstaw..

Ja bym zaczęła szukać raczej od lokalizacji niż od developera. A jak chcesz developera to w ząbkach buduje Dozbud fajne osiedla - jedno już gotowe na powstańców - słoneczne , a drugie też przy powstańców w przedsprzedaży bardziej ekskluzywne, takie kameralne ma być: san marino.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vamot » 2015-05-10, 16:26:53

A ja proponuję od sprawdzenia czy otrzymasz kredyt.
Avatar użytkownika
vamotNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-07-13, 15:12:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez szafirenka » 2015-10-27, 10:12:02

Jeśli ktoś myśli o kupnie mieszkania to musi brać pod uwagę kredyt, chyba że ma wujka albo dziadka chomika, który pod dywanem schował takie pieniądze że kredyt nie będzie potrzebny. Ale patrząc realnie na rzeczywistość to kredyt jest nieunikniony. Ale nie należy się tym zamartwiać bo jest przecież program "Mieszkanie dla Młodych" do którego wprowadzono bardzo duże i pozytywne zmiany dzięki czemu kredyty udzielane są na dużo korzystniejszych warunkach niż wcześniej. Jeśli ktoś nie ma doświadczenia czy wiedzy w zakresie kredytów to zawsze może skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego w programie MdM który pomoże załatwić wszystkie potrzebne formalności oraz doradzi która oferta kredytowa jest najbardziej opłacalna.
Avatar użytkownika
szafirenkaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 57
Dołączył(a): 2015-07-28, 11:26:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Mieszkanie

Postprzez RanyJ » 2015-12-11, 13:42:33

Babyblue napisał(a):
Mart napisał(a):Macie jakies spostrzezenia jesli chodzi o deveoperow z Warszawy. Chce kupic mieszkanie ale zaczynam od podstaw..

Ja bym zaczęła szukać raczej od lokalizacji niż od developera. A jak chcesz developera to w ząbkach buduje Dozbud fajne osiedla - jedno już gotowe na powstańców - słoneczne , a drugie też przy powstańców w przedsprzedaży bardziej ekskluzywne, takie kameralne ma być: san marino.

To San Marino wygląda ciekawiej. Tylko dopiero w przyszłym roku kończą budowę, a już sporo sprzedanych mieszkań. Pewnie przez cenę i miejsce - te są dobre.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2016-01-28, 15:29:33

Niebawem wpadnie mi trochę gotówki ze sprzedaży działki, wiele tego nie będzie ale pomyślałam żeby kupić mieszkanie pod wynajem, albo może dom a swoje mieszkanie też wynajmę? Sprawa do przemyślenia ale rozglądam się i za mieszkaniem i za domem pod Warszawą, pojutrze idę na dni otwarte na osiedlu Villa Campina, podobają mi się takie właśnie domy, z małym ogródkiem.
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 455 gości

cron