Pomocy...

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Pomocy...

Postprzez agniesia » 2010-10-11, 11:47:56

Podczas jazdy wieczorem wracając do domu wyleciała mi sarna. Zbiłam sobie prawą lampę, zderzak się urwał a błotnik się zgiął.
Strasznie spanikowałam. Usiadłam w rowie i zaczęłam płakać nie wiedząc co mam robić. Powstał problem ale w końcu przywiozą mi auto na lawecie do domu.
Auto nie było ubezpieczone w autocasco. Powstał problem jak go teraz naprawić. Ile to kosztuje? I gdzie się naprawia takie samochody? Gdzie dostane części do auta?
Avatar użytkownika
agniesiaNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-10-11, 11:44:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-10-11, 14:27:55

Podejdź sobie do jakiegoś warsztatu samochodowego w Twoim mieście i odwieź tam samochód lawetą, wtedy mechanik zrobi Ci kosztorys ile to będzie mniej więcej kosztować. Nikt Ci nie powie ile to będzie kosztować przez internet bo po pierwsze nie widzimy uszkodzeń, po drugie nie wiemy nawet co to za samochód.
Części powinien zamówić mechanik.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-10-11, 19:28:15

Nie przejmuj się. Też kiedyś zaliczyłem sarenkę. Naprawa kosztowała 15 tyś, ale auto było ubezpieczone.
Możesz dostać odszkodowanie od lasów państwowych jeżeli zderzenie z sarną nastąpiło w terenie nieoznaczonym znakami "przebiegające sarny" (nie wiem jak się ten znak nazywa).
Podzwoń po znajomych i dowiedz się gdzie jest solidny mechanik. Taki co z ciebie nie zedrze i zrobi porządnie.
Potem tam zadzwoń i wszystkiego się dowiesz.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-10-11, 20:22:24

blues - 2010-10-11, 19:28 napisał(a):Możesz dostać odszkodowanie od lasów państwowych jeżeli zderzenie z sarną nastąpiło w terenie nieoznaczonym znakami "przebiegające sarny" (nie wiem jak się ten znak nazywa).

Ale w takim wypadku musiała by koleżanka zadzwonić od razu na policję z miejsca zdarzenia, bo tak to każdy by zdzierał pieniądze od państwa. Ewentualnie zrobić zdjęcia.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez macius » 2010-10-12, 08:40:29

Poszukaj mechanika, blacharza. Najlepiej poszukaj w gazecie lub internecie części, które potrzebujesz.
Zobacz sobie tutaj http://www.sprzedamczesci.pl albo na allegro. Można jeszcze poszukać na gieldzie samochodowej ale najlepiej czesci weź ze sobą na wzór.
Ale będziesz musiała troche pochodzić. Albo tak jak koledzy piszą mechanik Ci zamówi części.
Avatar użytkownika
maciusNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-10-12, 08:39:01
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BaQStiC » 2010-10-13, 21:17:03

Hmmm... powiedz jakie masz autko. Moze daj fotki jak ono teraz wyglada. Bedzie lepiej ocenic. Wtedy moze cos doradzimy, wybierzemy co bedzie lepsze. Bawie sie w mechanika wiec moze sam cos doradze.
Avatar użytkownika
BaQStiCNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2010-05-23, 19:10:18
Lokalizacja: Kielce/Wro
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kitkat » 2015-08-30, 22:36:56

miałem podobny problem, ale udało mi się uzyskać odszkodowanie, pomogła mi firma benefactor
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 302 gości

cron