Strzelectwo, wiatrówki - moja pasja

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Strzelectwo, wiatrówki - moja pasja

Postprzez waldemar999 » 2010-07-10, 08:39:57

Hej,

Chciałbym zachęcić Was do spróbowania tej niezwykłej rzeczy jaką jest strzelectwo.

Moja przygoda z wiatrówkami zaczęła się ponad 1,5 roku temu, kiedy odważyłem się zrealizować moje dziecięce marzenia i kupiłem sobie wiatrówkę za 100 zł. Byłem szczęśliwy. Szybko mnie to wciągnęło. A, że sprzęt był beznadziejny, bo jakiś chiński bazarowy to po niecałych 2 tygodniach go wyrzuciłem, bo strzelało się z tego strasznie.

Kupiłem nowy sprzęt, który mam do teraz. Wiatrówkę z Czeskiej Zbrojeniówki o nazwie Slavia 634 , do tego odpowiednia luneta, kilka paczek śrutów. I zaczęło się :) Strzelało się cudownie, Udało się zdejmować kapsle z dystansów nawet 50 m. Zapisałem się do lokalnej grupy strzeleckiej w moim mieście, wciągnąłem w to kumpli, zacząłem jeździć na różne lokalne zawody. Poznałem fantastycznych ludzi.

Co mi to daje? Pasja, a także możliwość ćwiczenia opanowania i harmonii ciała. Kontakt z przyrodą (bo najczęściej strzelam w lasach, na łąkach), poczucie siły i męskości. Czasem nawet moja dziewczyna strzela. A myślę, że jest to również niezły sposób na pierwszą randkę, dziewczyna będzie na pewno mile zaskoczona twoją oryginalnością hehe :)

Jeżeli chcecie spróbować, to od razu zaznaczam, że zawsze należy zachować bezpieczeństwo i strzelać w miejscu gdzie nie ma ryzyka trafienia w człowieka lub zwierze.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to sport całkowicie legalny. Polskie prawo przewiduje iż można posiadać bez zezwolenia i rejestracji broń, która nie przekracza mocy 17J. Dlatego bez problemu można sobie zakupić sprzęt np na allegro czy w kilkudziesięciu sklepach internetowych :)

Pozdrawiam i zachęcam do czerpania satysfakcji z pięknego i niszowego w Polsce sportu.
Avatar użytkownika
waldemar999None specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-07-10, 08:38:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-10, 09:33:13

Strzelałem kiedyś ze śrutu na obozie :) nawet niezły byłem :P

Ale nie wciągnęło mnie to aż tak jak Ciebie - aby po tygodniu kupić sobie sprzęt za 650 zł.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez makoomba » 2010-07-10, 14:46:13

Jak byłem w szkole średniej założyliśmy przyszkolne koło LOK i chodziliśmy regularnie na strzelnicę. Startowaliśmy w zawodach nawet z jakimiś małymi sukcesami. Ale potem przyszedl czas na studia i trochę zabrakło czasu na rozwijanie tego sportu. Strzelałem zarówno z broni pneumatycznej jak i ostrej i musze przyznać że zabawa jest przy tym przednia, jakbym mial okazję z przyjemnością bym sobie postrzelał :)
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron