jaka firma kurierska?

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez CookieMonster » 2011-02-23, 17:32:38

Jak wszędzie zalezy to od ludzi, którzy pracują przy "naszym" towarze.
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Norgo » 2011-03-28, 20:12:00

Między innymi ze względu na ilość moich zakupów w Internecie mam już doświadczenia ze wszystkimi firmami kurierskimi działającymi w moich okolicach. Ze wszystkich najmniej problemów miałem z DHL i teraz staram się zawsze wybierać tego kuriera. Niektóre sklepy oferują możliwość wyboru między dwoma kurierami. Najgorsze doświadczenia miałem natomiast ze Schenkerem.
Avatar użytkownika
NorgoNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-11-11, 20:21:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-04-11, 12:36:59

Przykre doświadczenia mam z firmą kurierską Siódemka - dostałem 2 paczki i obie spóźnione. Poza tym nie mam większych uwag. Często korzystam z obsługi DPD i UPS.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Aleksy » 2011-04-18, 11:17:01

UPS, kiedyś korzystałem z DHL, ale byłem strasznie niezadowolony z ich obsługi
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez Maciej » 2011-05-30, 09:34:06

Ja również polecam firmę DPD. Do tej pory byłem zadowolony z ich usług. Zawsze wszystko na czas i w całości ;)
Avatar użytkownika
MaciejNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2011-05-12, 11:07:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez dylan » 2011-06-01, 14:05:08

Ostatnio korzystałem w Warszawie z usług jednej z takich firm, ale jak paczka nie dotarła na czas to zrobiłem taki porządniejszy research tych firm na rynku. Kurierów jest cała masa w Warszawie http://www.pf.pl/serwis/Kurierzy-mazowi ... V1_YP.html. Przeszukałem informację w katalogach Panoramy Firm, podzwoniłem, zestawiłem ceny, poczytałem rekomendacje w sieci i wybrałem trzy firmy i z nich korzystam. Polecam, bo to jest chyba najlepszy sposób. Zresztą w tych katalogach jest dużo firm, które nie mają swoich stron, więc czasem można znaleźć solidną i tanią firmę, do której normalnie przez Google ciężko byłoby dotrzeć.
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-06-01, 21:01:00

Zobaczcie na usługi firmy kurjerzy.pl
Co prawda są tylko pośrednikiem, ale mają wynegocjowane świetne ceny przesyłek kurierskich.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez nasic » 2011-07-19, 16:09:37

Ja jakoś nie mam zaufania do tych większych firm kurierskich. Słyszę za dużo skarg, żeby powierzać im moje przesyłki. Także od niedawna wybieram brokerów kurierskich takich jak AIN, którzy są o wiele tańsi i solidniejsi.
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2012-03-20, 17:11:41

Będę musiała podjąć w najbliższym czasie współpracę z jakąś firmą kurierską. Tak tu właśnie przeglądam wasze wpisy robię notatki na podstawie cenników różnych firm kurierskich i zastanawiam się co wybrać. Ciężko dosyć bo ceny są podobne, ludzie różnie proponują. Znajoma doradzała mi serwis wysylamtaniej.pl, może znacie ich poziom usług?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Palio » 2012-03-20, 19:38:46

kropla napisał(a):serwis wysylamtaniej.pl, może znacie ich poziom usług?


Oni nie mają poziomu usług, bo oni są tylko pośrednikiem. Paczki będzie odbierał od Ciebie UPS - serwis WysylamTaniej ma podpisaną umowę właśnie z UPS-em.

Spojrzałem na ich cennik, standardowa paczuszka waha się w okolicach 20zł.
Wszystko zależy od tego ile paczek miesięcznie zamierzasz wysyłać.

Z racji na wysyłkowy charakter działalności z jaką mam styczność w pracy wiem, że wszystkie firmy kurierskie mają podobny poziom usług.
Umowę mamy podpisaną z UPSem (zawieszona) i aktualnie z OPEKiem. Bije się o nas DHL jednak żadna firma nie jest w stanie zaoferować nam korzystniejszych warunków niż te, które mamy wynegocjowane z OPEKiem
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2012-03-21, 11:28:33

O kurcze no nawet nie wiedziałam, że to UPS. A czy w przypadku tego serwisu, tez można tak jak w standardowych firmach kurierskich próbować negocjować ceny?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Palio » 2012-03-21, 17:33:26

Raczej nie. Oni mają swój cennik i od ręki przydzielają rabaty w zależności od tego ile paczek miesięcznie zadeklarujesz
O rabatach tutaj -> http://www.wysylamtaniej.pl/cennik-2/

tutaj masz fajny spis wszystkich tzw. brokerów kurierskich i "normalnych" firm kurierskich -> http://www.kurierem.pl/firmy-kurierskie

Poklikaj...pooglądaj
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2012-03-21, 18:24:11

O widzisz, dziękuje Ci serdecznie. Rabaty są zachęcające do podjęcia współpracy. Ciekawa jestem na jakich zasadach takie firmy współpracują pomiędzy sobą....
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez Palio » 2012-03-21, 21:16:15

Masz na myśli np. wspomniane wysylamtaniej.pl z UPSem? Na zasadzie standardowej umowy. Już wyjaśniam... Jakaś firma mając podpisaną umowę z kurierem zleca kurierowi odebranie paczki i wysłanie jej gdzieś. Zazwyczaj paczki odbiera się z siedziby firmy, ale równie dobrze można zlecić kurierowi odebranie paczek z jakiegoś adresu X i dostarczenie jej pod adres Y... czyli WysylamTaniej zleca UPSowi odebranie paczek z różnych adresów i dostarczenie ich tam gdzie są adresowane.
W takim układzie wszyscy zarabiają bo:
a) WysylamTaniej zleca UPSowi przesłanie kilkuset paczek miesięcznie - UPS im liczy mniej niż PocztaPolska (bo takie są ceny u kurierów gdy się wysyła dużo) a Ciebie kasują około 20zł - zysk nawet 10zł na paczce
b) Ty bo płacisz tylko około 20zł za kuriera. Wysyłając coś kurierem bez umowy zapłacisz od 30-35 zł w górę za paczkę - zysk kilkanaście złotych na paczce
c) UPS bo ma klientów i odbiorców

*WysylamTaniej podany jako przykład brokera, równie dobrze mogłem napisać KurJerzy.pl, WyslijPaczke.pl czy inni
*UPS podany jako przykłąd firmy kurierskiej, równie dobrze mógł być to OPEK, DPD, Siódemka czy inni
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tar123 » 2012-06-12, 09:34:40

Tyle że brokerzy często podają ceny netto. Lepiej jednak bezpośrednio w firmach kurierskich. Jak dla mnie najlepsze są DPD, Siódemka i DHL. Ta ostatnia ma ostatnio najkorzystniejsze ceny.
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Palio » 2012-06-12, 18:21:16

Co to znaczy dla Ciebie "najkorzystniejsze ceny"? Dla klienta indywidualnego wysyłającego 1 paczkę czy dla klientów strategicznych wysyłających kilkaset paczek?
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-06-12, 20:39:30

Z moich doświadczeń wynika, że najgorszą możliwą firma jest siódemka- paczka szła tą firmą prawie tydzień, w dodatku kurier dzwonił z trasy, że skoro to w bloku na drugim piętrze, to czy mogę zejść na dół odebrać, bo mu się spieszy, a paczka ciężka (30 kilogramów).
Możliwe, że w innych regionach, gdzie pracują inni kierowcy jest inaczej, ale to przesyłanie paczki z miasta do miasta przez kilka magazynów przez tydzień :dobani:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Palio » 2012-06-13, 00:15:02

Każdy kurier ma obowiązek odebrać paczkę od drzwi i dostarczyć pod drzwi. Dotyczy to paczek do 30kg.
Z doświadczeniami z firmami kurierskimi i rozmowami bezpośrednio z ludzikami rozwożącymi paczki wiem, że w firmach takich jak Opek czy Siódemka kurierzy są eksploatowani do granic możliwości za marne pieniądze, dlatego nie dziwię się, że zadzwonił i poprosił o możliwość zejścia na dół. Prosić zawsze można, Ty jednak się nie musiałaś zgadzać i w takiej sytuacji kurier musi wnieść paczkę na dowolne piętro (jeśli nie przekracza 30 kg).
Dobrze chociaż, że zadzwonił bo w Opeku telefony służbowe mają limit 200 minut po przekroczeniu których kurier musi ponieść koszta "nadlimitu połączeń"
Zazwyczaj zawsze jest tak, że wszyscy narzekają na tych najniższych pracowników (kurierów - kierowców), którzy jednak nie są niczemu winni. Wyjeżdżają z bazy o 6 rano, wracają około 17 za psie pieniądze...
Natomiast kurierzy DHL i GLS chwalą swoją pracę i nie narzekają... Dlatego uważam, że ważna jest organizacja pracy przez człon biurowy - logistykę i managerów.
Ze strony UPSu też nigdy nie słyszałem słów narzekania. Przyjaźni są nawet gdy się rozwiązuje z nimi umowę, nie starają się na siłę zatrzymać klienta...
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez czarna84 » 2012-06-13, 13:02:29

Ja obecnie współpracuje z dhl-em, jako firma, wiec korzystam z oferty premium, ale wcześniej, będąc prywatną osobą, też mi bardzo odpowiadali, chociaż wtedy paczek miałam znacznie mniej.
Fajną mają opcję z kontaktem, nie wisisz na linii 15-20 minut jak to u niektórych bywa, tylko zostawiasz dane na stronie i sami oddzwaniają w ciągu kilku minut.
:)
Avatar użytkownika
czarna84None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 205
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:03:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-06-13, 22:28:49

Właśnie dziś też do mnie paczka przyszła GLS em i kurier nie zadzwonił.
Akurat u mnie to nieduży problem, bo niemal zawsze ktoś jest w domu.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 295 gości

cron