jaka firma kurierska?

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez LesBleus » 2010-07-21, 10:11:15

Firma o której piszesz jest brokerem kurierskim, czyli kimś w rodzaju pośrednika i dlatego mają niższe ceny niż inne firmy kurierskie. Wiem, że współpracują z UPS, czyli jak chcesz coś wysłać i korzystasz z AIN to po paczkę przyjedzie do Ciebie kurier UPS. Nie wiem dokładnie jak to robią, ale wystarczy porównać ceny samego UPS i ceny przesyłek korzystając z brokera - widać, że przez brokera jest taniej.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cyzmen » 2010-07-25, 07:13:51

Poczta Polska nie jest zła :).

Pracowałem tam kiedyś i zapewniam was, że można w bajki włożyć to, że ktoś na poczcie kradnie. Co do firm kurierskich to polecam UPS. Z resztą z nich mam złe wspomnienia, szczególnie z DHL-em., w którym podczas transportu zmienili wartość przesyłki bez uprzedzenia nadawcy.
Avatar użytkownika
cyzmenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2010-07-08, 07:32:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez divva » 2010-08-12, 21:18:50

a ja mam najlepsze wspomnienia jeśli chodzi o DHL właśnie - odsyłałam dzięki nim ciężki sprzęt, bo kuchenkę gazowo-elektryczną, ale było cenowo w miarę ok i przesyłka dotarła ładnie. ale do małych przesyłek/dokumentów polecam Pocztex - są ok:)
Avatar użytkownika
divvaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2009-03-05, 23:24:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2010-09-13, 13:33:57

Nie korzystam. dotychczas wszystko to robiłam przez Pocztę Polską. Poza tym rzadko jest mi to przydatne.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez CookieMonster » 2010-09-13, 20:11:57

cyzmen napisał(a):Poczta Polska nie jest zła :).

Pracowałem tam kiedyś i zapewniam was, że można w bajki włożyć to, że ktoś na poczcie kradnie. Co do firm kurierskich to polecam UPS. Z resztą z nich mam złe wspomnienia, szczególnie z DHL-em., w którym podczas transportu zmienili wartość przesyłki bez uprzedzenia nadawcy.


Znam jeden z wielu przypadków kradziezy na Poczcie, jeden z nich: pracownik poczty kradnie paczki w taki sposób, ze przyjmując te paczki pomiędzy jednym, a drugim transportem nakleja swój adres na adres prawidłowy i paczka dociera do jego domu. Niczego nie wynosi, nie rozdziera paczek, po prostu paczki trafiają pod jego adres. Nie kradnie byle jakich paczek, tylko te o wysokiej wartości.
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-09-13, 21:19:22

CookieMonster - 2010-09-13, 20:11 napisał(a):Znam jeden z wielu przypadków kradziezy na Poczcie, jeden z nich: pracownik poczty kradnie paczki w taki sposób, ze przyjmując te paczki pomiędzy jednym, a drugim transportem nakleja swój adres na adres prawidłowy i paczka dociera do jego domu. Niczego nie wynosi, nie rozdziera paczek, po prostu paczki trafiają pod jego adres. Nie kradnie byle jakich paczek, tylko te o wysokiej wartości.

Ale przy jakiejś reklamacji (bo z pewnością taka będzie, jeśli wartość paczki była duża), to wtopa murowana. Bo czy nie jest tak, że paczka w pierwszej sortowni jest rejestrowana (waga, wartość, adres wysyłki, adres nadania) i w drugiej tak samo ? I jeśli te parametry nie będą się zgadzać, to przecież od razu można namierzyć, na jaki adres paczka zostałą "przekierowana" i złapać gościa, który to zrobił.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez CookieMonster » 2010-09-17, 16:08:50

Ważona jest tylko raz - tylko aby naliczyć opłatę. Koleś wpadł dopiero podczas wykonywania statystyk, w których wyniki wskazywały na bardzo duży wzrost wysyłek pod jeden adres (do jednej małej miejscowości). Podczas reklamacji nic sie nie działo. Ale tak właśnie działa Poczta.
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez LesBleus » 2010-09-18, 15:42:45

Może nie cała poczta, ale kilku cwaniaczków tam zatrudnionych :dobani: Mnie się nie zdarzyło, żeby paczka do mnie wysłana nie dotarła, ale miałem przypadek, że przyszła po miesiącu od nadania :/ - nawet nie odebrałem bo w tym czasie zdążyłem już kupić to co chciałem gdzie indziej. Dlatego zawsze proszę o wysyłkę kurierem. Mniej stresu.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jaka firma kurierska?

Postprzez ups » 2011-01-26, 17:37:28

Firma UPS...
Jeżeli chcesz żeby twoja paczka doszła na czas i wogóle doszła to napewno nie z firmą UPS.
Moje dwie paczki zostały "zagubione" w sortowni przy ul.Prądzyńskiego w Warszawie.

Kurier który odbierał przesyłki dla moich klientów zawoził je do sortowni a tam....wolna amerykanka :)

Małe Paczki Panie.....po prostu giną i tak jest w całej polsce zwłaszcza w okresach przedświątecznych.
Słowa kuriera (bez kom.)
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego wyboru...ja chyba wybiorę firmę D.. i będę je doubezpieczał bo już po wpadkach z pocztą polska i UPS trochę się boję kto może być uczciwy....
Ale cały czas ufam.....
Avatar użytkownika
upsNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2011-01-26, 17:13:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-01-26, 18:03:34

bylem jednej nocy na sortowni w dpd. nikt nie szanuje paczek! mi takze upadly kilkakrotnie. jednemu upadla paleta z masa telewizorow lcd. nikt nawet nie zareagowal. jak chcemy miec pewnosc ze paczka dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie to pozostaje nam jedynie transport we wlasnym zakresie
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-01-26, 18:25:43

ups, kosmowski.be - ale tak jest z każdą firmą.
ups nie poleca firmy UPS, ja nie polecam Siódemki, ostatnio czytałem na pewnym blogu jak ktoś nie poleca DHLa, a jeszcze inna znana mi osoba odradza Opek.
To są wszystko pojedyncze przypadki, które generalnie nie odzwierciedlają jakości usług poszczególnych kurierów, ale oczywiście zniechęcają do korzystania z późniejszych usług firmy.

Ja ze swojej strony polecam DPD - wysyłałem przez nich paczki ze 3 czy 4 razy, kilka razy też otrzymywałem i nigdy ta firma mnie nie zawiodła. Zawsze kurier był na czas, zawsze podjechał w tym samym dniu bez kręcenia nosem, że już po godzinach w których paczka powinna być odebrana. Rewelacja.

A jak teraz będę wysyłał coś kurierem, to wybiorę firmę BPS, ale to ze względu że u nich mam megazniżkę i w celu przetestowania jakości obsługi.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-01-26, 18:30:56

kosmowski.be - 26 sty 2011 17:03 napisał(a):jak chcemy miec pewnosc ze paczka dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie to pozostaje nam jedynie transport we wlasnym zakresie


Dlatego ja większej elektroniki, typu telewizor LCD nigdy nie kupię przez internet.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez hitman1986 » 2011-01-26, 18:35:55

cre[a]tive napisał(a):
kosmowski.be - 26 sty 2011 17:03 napisał(a):jak chcemy miec pewnosc ze paczka dotrze do odbiorcy w nienagannym stanie to pozostaje nam jedynie transport we wlasnym zakresie


Dlatego ja większej elektroniki, typu telewizor LCD nigdy nie kupię przez internet.

Przesadzacie moim zdaniem, szczególnie Ty, Marta.
Ja swoją elektronikę kupiłem całą w necie: laptopa, mp3, aparat, dysk do laptopa, itp. które kosztują po kilka tysięcy złotych i żadna z tych rzeczy nie dotarła uszkodzona, a co zaoszczędziłem, to zaoszczędziłem.


--- edit ---
I pewnie nie miałbym problemu, żeby kupić np. telewizor LCD albo zestaw kina domowego. Nad pralką, czy lodówką być się, naturalnie, zastanowił, bo wolałbym nie płacić, jakby wyszło, że trzeba wymienić, bo jednak nie pasuje, ale te nie mega-gabarytowe, to tylko przez neta...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-01-26, 18:55:08

pewnie ze tak jest w kazdej firmie. ja tez oporow nie mam. paczka uszkodzona (albo towar w nia zapakowany) - spisujemy protokol i firma placi odszkodowanie. tylko ze nie kazdemu chce sie pisac protokoly i sprawe olewaja (no trudno, raz strace) i na tym firmy korzystaja.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-01-27, 00:22:35

hitman1986 - 26 sty 2011 17:35 napisał(a):Przesadzacie moim zdaniem, szczególnie Ty, Marta.
Ja swoją elektronikę kupiłem całą w necie: laptopa, mp3, aparat, dysk do laptopa, itp. które kosztują po kilka tysięcy złotych i żadna z tych rzeczy nie dotarła uszkodzona, a co zaoszczędziłem, to zaoszczędziłem.


To, że nie dotarła uszkodzona to jest zrozumiałe. Nie przyjąłbyś i spisał protokół z kurierem i dostał zwrot kasy tudzież otrzymał nowy sprzęt. Tyle, że nie wiesz, czy Twoja paczka z elektroniką nie dostała parę razy z kopa, tudzież nie zaliczyła bliskich kontaktów z ziemią. Od razu to się objawić nie musi. Ale po miesiącach albo latach użytkowania jak najbardziej. Tego oczywiście Ci nie życzę, ale tak być może.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-01-27, 12:20:26

cre[a]tive - 2011-01-26, 23:22 napisał(a):Ale po miesiącach albo latach użytkowania jak najbardziej. Tego oczywiście Ci nie życzę, ale tak być może.

A czy Ty wiesz co się dzieje z Twoim sprzętem, który zanim kupisz, ładnie stoi sobie na półce w sklepie? Być może podczas przewozu działo się to, co mogło się dziać z moim sprzętem. Też tego nie wiesz - prawdopodobieństwo jest identyczne, bo sklepy już teraz rzadko wożą swój towar, najczęściej zlecają to firmom kurierskim bądź przewozowym, które zapewne od kurierskich niewiele się różnią.
Reasumując: Twój sprzęt też się może zepsuć, bo Twoja elektronika zanim trafiła na półkę sklepową mogła zaliczyć raz czy drugi z kopa albo zderzyć się w magazynie z ziemią. Tego Ci oczywiście nie życzę, ale tak być może.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-01-27, 12:39:11

Muszę przyznać, że ostatnio to jedna za drugą firmą wchodzą nowe na rynek. Dziś dostałam jakąś ulotkę nawet nowej firmy do 30kg paczka za 14,99zł.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-01-27, 13:37:50

hitman1986 - 27 sty 2011 11:20 napisał(a):A czy Ty wiesz co się dzieje z Twoim sprzętem, który zanim kupisz, ładnie stoi sobie na półce w sklepie? Być może podczas przewozu działo się to, co mogło się dziać z moim sprzętem.


Masz rację - nie wiem tego. Jednak w moim odczuciu, transport dużych ilości telewizorów czy komputerów wygląda troszkę bezpieczniej niż transport jakiś pojedynczych sztuk przez kuriera.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-01-27, 14:16:55

cre[a]tive - 2011-01-27, 12:37 napisał(a):transport dużych ilości telewizorów czy komputerów wygląda troszkę bezpieczniej niż transport jakiś pojedynczych sztuk przez kuriera.

A w moim jeszcze może pogorszyć bezpieczeństwo - kurier czy dostawca przewożący w sumie 1000 telewizorów nie dba o nie, bo nawet jak się jedna czy dwie paczki "rozwalą" to cóż, trudno, będzie musiał zapłacić zleceniodawcy, ale wrzuci w straty i po kłopocie... Także różnicy pomiędzy kupowaniem elektroniki w sieci a w normalnym sklepie, prócz ceny za towar, nie ma
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-01-27, 14:49:57

kazda rzecz na pewnym etapie produkcji lub/i dystrybucji jest przewozona, przekladana, przenoszona itp. nie ma bata zeby tak nie bylo. kwestia tylko w jakie rece trafi "nasz" towar przez te wszystkie etapy. jak trafi na olewacza to moze sie zdarzyc ze towar bedzie uszkodzony.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości