regulator temperatury

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re: regulator temperatury

Postprzez wronie » 2011-06-29, 16:18:58

Regulator temperatury to urządzenie, które ma wbudowany specjalny czujnik, który umożliwia regulację temperatury. Zazwyczaj umieszcza się go w najcieplejszym miejscu w domu, jego instalowanie jest praktyczne, można go kupić przez internet http://sklep.cseie.com.pl/c/172/regulat ... wanie.html ja mam akuratnie dwa regulatory w domu w łazience i w sypialni - tam gdzie mam ogrzewanie podłogowe :)
Avatar użytkownika
wronieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2010-12-25, 13:50:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-06-29, 16:41:12

To bardzo popularne urządzenia przecież. Dobrze zrobione ogrzewanie centralne powinno posiadać takie urządzenia.
Nastawia się wtedy temperaturę i system utrzymuje temperaturę w domu. Dodatkowo można ustawić, aby na noc się wyłączał, a o 5 rano włączał, aby zdarzyć zagrzać mieszkanie przed wstaniem domowników. Potem na czas wyjścia do pracy znowu można go wyłączyć :)

Pewnie takie coś sporo kosztuje, ale myślę, że oszczędność jaką się uzyska na tym, że ogrzewanie nie będzie chodzić non stop bardzo szybko się zwróci.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez klinsmann » 2011-06-29, 23:23:16

sporo to kosztowalo w polowie lat 90tych... dzisiaj jest to powszechnie stosowany "sterownik" do pieca, prosty mikrokontroler :) sa tez ciekawsze dzisiaj funkcje, zeby oszczedzac maksymalnie energie cieplna, piece moga miec zaprogramowana funkcje podtrzymania ciepla, czyli jezeli ustawisz na noc 15 stopni dajmy na to, piec zalacza sie dopiero przy 13, podgrzewa do 16, nie bedzie sie regularnie zalaczal jak spadnie na 14,9.

druga sprawa lepiej jest jak piec pracuje czesciej, a krocej, nizeli po calej nocy mialby rano dogrzewac z 10 na 20...
Avatar użytkownika
klinsmannNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2006-01-29, 20:13:16
Lokalizacja: eudezet
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez olka5 » 2022-03-03, 13:43:31

Można też rozważyć panele fotowoltaiczne, zwłaszcza jeśli macie możliwości.
Mój facet zaczął zajmować się właśnie takimi systemami, fotowoltaiką, pompami ciepła z Bud-Invest Energy. Naprawdę dobra i solidna firma.
My akurat mieszkamy w bloku, ale moi rodzice będą właśnie zakładać takie panele. Oszczędności na pewno są bardzo duże.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości

cron