Wakacje w Polsce

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Postprzez kropla » 2011-02-05, 11:25:23

Morze Bałtyckie, nad którym nie byłam od 7-10 lat.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez night_rider » 2011-02-07, 01:30:30

hitman1986 napisał(a):Ależ ja tylko o tym pisałem - nie neguję przecież tego, że polskie plaże są ładne. Ale jak sam zauważyłeś, pogoda to loteria, raz jest upalnie i słonecznie, a za rok o tej samej porze ciągle pada i wieje.


Ale to jest nasz deszcz i nasz wiatr ;)
Avatar użytkownika
night_riderNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 25
Dołączył(a): 2010-12-22, 15:18:40
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Aleksy » 2011-02-17, 14:04:34

hitman1986 napisał(a):Fakt, a cena za tygodniowy pobyt np. w Łebie czy innym kurorcie oscyluje na poziomie ceny tygodniowego pobytu w Grecji czy Turcji w hotelu o poziomie co najmniej przyzwoitym...


Zgadzam się z tą wypowiedzią. Można wyszukać naprawdę atrakcyjne oferty cenowo porównywalne z polskimi. Ostatnio widziałem wakacje w Bułgarii za 999 zł ( z wyżywieniem, 9 noclegów) i wydaje mi się, że za wakacje nad polskim morzem zapłaciłbym podobną cenę
Avatar użytkownika
AleksyNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2010-08-04, 14:13:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-03-21, 12:54:28

Moja znajoma zachwyca się Hotelem Bończa w Szczecinie i tam poleca mi jechać na wakacje. Czy to dobry pomysł, aby się tam zatrzymać - wiem, że jedną z atrakcji hotelu jest przepływająca pod nim rzeka, która pięknie prezentuje się w restauracji hotelowej :dance:
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nabierzkolorow » 2011-03-27, 16:59:01

wakacje w Polsce? @night_rider dobrze napisał, że najpierw trzeba dobrze poznać swój kraj, regiony a potem go oceniać. Z drugiej strony, fajnie miec kumpla, który dobrze wie gdzie zabrac i co pokazać :) Btw.. jesli ktoś planuje wakacje w Pomorskim, to warto zgladnąć na www.nabierzkolorow.pl :) Powodzenia!
http://www.nabierzkolorow.pl
Avatar użytkownika
nabierzkolorowNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-03-27, 15:59:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-03-28, 11:42:03

Na głównej stronie Hotelu Bończa w Szczecinie jest chyba jakiś wirus, gdzie mogłabym znaleźć cennik tego hotelu? Z góry dziękuje.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-04-13, 18:11:44

Znalazłam co nieco, a mianowicie:
Wi-Fi jest dostępny w całym hotelu i jest bezpłatny.
cena za apartament to około 200zł za dobę, a najbliższe wolne terminy rezerwacji to wrzesień.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nasic » 2011-05-27, 15:24:50

Ja jestem wielką fanką zwiedzania naszego kraju, jest wiele ciekawych miejsc, których nie znajdzie się nigdzie indziej. A teraz z noclegami też nie ma problemów, dzięki np. takim serwisom jak ideatur.pl można szybko zarezerwować sobie pokój. Wystarczy tylko się spakować i jechać na odkrywanie naszego kraju ;)
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kentaki » 2011-06-03, 12:50:48

Ja spędzę je nad Bałtykiem. W tym roku nie planuję wyjazdu za granicę.
"Reklama to próba oddzielenie człowieka od jego pieniędzy".
Koszalin - serwis informacyjny Koszalin
Avatar użytkownika
KentakiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 96
Dołączył(a): 2011-04-11, 12:11:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wakacje w Polsce

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-03, 18:38:42

Wakacje w Polsce nad Bałtykiem lub górach to totalna masakra w portfelu, bo zarżnąć się łatwo - pracuję w 3 gwiazdkowym hotelu 15 km od morza i cenowo wszędzie (Pomorze) jest podobnie +/- 250 zł doba za 2-kę ze śniadaniem, chcący coś zjeść (obiad) stówa nie moja, kolacja to Kazimierz Wielki i tak mamy 400 złociszy, a do tego inne [+++18+++] i 500 zł dziennie nie moje a to tylko 1 dzień, a w jeden dzień wiadomo co można...stać na takie łałytasy tylko Prusaków, którzy w lecie tłumnie oblegają Długą w Gdańsku, wszędzie pełno tego - zresztą co się dziwić, oni mają ojro, my złotówki - w bezpośredniej konfrontacji porażka na całej linii o ile nie zarabiamy powyżej 5-tki na rękę (of kors pln-ów), no ale to je Polska nie ojrolandia :zakrecony:
Dla mnie to jest hardcore :dobani:
Osobiście wolę zdecydowanie mój ukochany Beskid Niski, Bieszczady i Warszawę :dance: (NAJUKOCHAŃSZE miasto na świecie :ok: ) i tam w sumie za nieporównywalne pieniążki wolę wrócić - swoją drogą, do Zakopanego mam "rzut kamieniem", ale jak widzę to stado pędzące bo: Krupówki, bo łoscypki, bo...TANDETA to wolę włożyć 2 palce w usta :diabel: Jest tyle nieodkrytych turystycznie miejsc w Polsce gdzie za małe pieniądze można odpocząć (a o to chyba chodzi na wakacjach - niech mnie ktuś poprawi) :super:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nabierzkolorow » 2011-06-05, 16:26:16

night-rider dobrze napisał, że dopiero kiedy się trochę zwiedzi nasz kraj to mozna powiedzieć, że zagranica jest lepsza. Aj z kolei rozmiłowałem się w podróżowaniu na rowerze. Zupełnie inaczej się wtedy odbiera otoczenie. Też zaliczylem niedawno kajaki na rzece Słupii w pomorskim. Było wspaniale!!
http://www.nabierzkolorow.pl
Avatar użytkownika
nabierzkolorowNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-03-27, 15:59:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nasic » 2011-06-30, 13:30:44

Ja ostatnio jednak częściej wybieram spędzenie czasu w Polsce niż w zagranicznych kurortach. Fakt, że czasami bywa drożej, ale można wszystko tak zaplanować, żeby nie wydać zbyt dużo pieniędzy. Na pewno warto szukać noclegów na stronach typu ideatur.pl gdzie są oferty pensjonatów i ośrodków agroturystycznych, a nie wybierać droższych hoteli. No i czasami warto odwiedzić te miejsca, które nie są okupowane przez turystów. Przeważnie ceny są tam niższe, a i odpoczynek bardziej efektywnie, ponieważ ma się więcej spokoju.
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-06-30, 21:28:03

Ja po ostatnim rok temu wypadzie nad polskie morze mam dosc;/ 2 tygodnie przelało... :/ (prawie)
I w tym roku postanowiłem w sierpniu jechać na 10 dni do CzarnoGóry i tak też uczynię
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mupetka » 2011-08-22, 10:34:17

Ja również kocham Mazury! Od dziecka żeglowałam z rodzicami, to była niesamowita przygoda, cały czas na świeżym powietrzu, nowe brzegi, porty :) Niestety Polacy w ogólne nie dbają o porządek i czystość, zostawiają po sobie śmieci, używają różnych chemikaliów kąpiąc sie w jeziorze lub myjąc naczynia. Apeluję o większą wrażliwość i troskę o piękno, bo Mazury to region, z którego możemy być dumni, również przed obcokrajowcami.
Avatar użytkownika
MupetkaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2011-08-16, 17:22:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Astronautus » 2011-08-22, 11:58:11

To prawda wakacje w Polsce wcale nie są tanie, jednak ponieważ to nasza ojczyzna, warto ją poznać. Niektóre wizyty z pewnością będą jednorazowe, ale mimo wszystko warto zobaczyć, że Polska niekiedy bywa piękna.
Avatar użytkownika
AstronautusNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2011-05-20, 14:58:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2011-12-01, 11:46:41

Jak dla mnie polskie góry wymiatają - tak jak piszesz, night_rider - Pieniny, Góry Stołowe, Świętokrzyskie - są świetne, ale dla mnie Bieszczady, Tatry i Karkonosze to raj na ziemi ;)
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kolorek » 2012-01-05, 18:25:30

W Polsce jest najpiękniej:) Też jestem za spędzaniem wakacji w kraju. Dobrze jest poznać nasze piękne tereny. W tym roku zastanawiam się nad wyjazdem nad morze. Widziałam nawet sporo ofert - niektóre z nich są bardzo ciekawe. Pewnie wybiorę jakiś hotel z atrakcjami, coś w stylu Primavery z Jastrzębiej Góry - ciekawe miejsce, jest dużo do zobaczenia, no i maja SPA - kuszące.
Avatar użytkownika
kolorekNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2010-06-02, 10:19:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez e-rzecznik Ober-Haus » 2012-01-15, 23:41:13

Wakacje w kraju to zysk dla wszystkich. Napędzamy w ten sposób swoją gospodarkę. Polecam miejscowość Duszniki Zdrój, dla mnie osobiście - perełka Ziemi Kłodzkiej. Przepiękne tereny i przystępne ceny :)
Avatar użytkownika
e-rzecznik Ober-HausNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2012-01-15, 22:38:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2012-01-16, 16:53:07

Ja Polske zwiedzalem z plecakiem na grzbiecie. Dluzsze trasy autostopem, krotkie na piechte. Gory, morze, jeziora, lasy. Spalo sie po stodolach, czasami na kampingu. I prawie wszystko sie podobalo.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez donhasatrone » 2012-02-22, 12:52:11

Witam
Pozwolę się podłączyć do tematu i poruszyć dwie kwestie.

1. Jeśli chodzi o wypoczynek w Polsce, to moim zdaniem problem leży po stronie promocji pięknych rejonów naszego kraju. Jak wspomniał użytkownik dkm1941bismarck, nocleg w hotelu nad morzem potrafi być nie lada drogi, ja również pracuję w "trzech gwiazdkach" jednakże w rejonie Mazurskim i wiem, że aby zaciągnąć tu czasem klienta to nie lada wyzwanie (gdzie nasze usługi są tańsze niż w przypadku hoteli nadmorskich). Oczywiście obiekty turystyczne, które znajdują się przy samych jeziorach mają z górki, im jednak bardziej na północ tym poprzeczka jest stawiana coraz wyżej. Problem logistyczny (paliwo nie jest najtańsze w dzisiejszych czasach) oraz stosunkowo niska wiedza "co tu na tych Mazurach robić?". Porównując konkurencje dochodzę do wniosków, że AŻ tak drogo na Mazurach nie jest. Zachęcam więc gorąco do wypoczynku właśnie w tych rejonach naszego kraju ;-)
Przez pewien czas w TV puszczano całkiem ciekawe spoty reklamowe o nazwie "promocja wschodu" (łosie czy bobry prezentowały ciekawe miejsca) pod który Mazury również się łapały. Moje pierwsze wrażenie - pomysł świetny! Gdyby w tym kierunku zmierzać zarówno w przypadku Polskiego odbiorcy jak i zagranicznego, wiele mogłoby się zmienić.

2. Tym razem krótsza kwestia. Jakiś czas temu znajomy zaprosił mnie do portalu mplace.pl - co prawda rozmawiałem z administratorem serwisu o jego idei, jednakże jakoś widzę stosunkowo mały ruch na tym portalu i nie wiem czy warto pakować swój czas w kolejny serwis społecznościowy a'la Facebook. Czy ktoś z forumowiczów miał z mplace do czynienia?
Reklama dźwignią handlu!
Avatar użytkownika
donhasatroneNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:24:16
Lokalizacja: Żory/Bartoszyce
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 208 gości

cron