Pierwszy lot

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Pierwszy lot

Postprzez Kadzi558 » 2013-11-28, 15:31:06

Hej wszystkim :)

W tym roku sylwestra spędzę za granicą, nigdy jeszcze nie leciałam samolotem i nie tyle co się boję ale nie wiem co i jak.. Macie może jakieś wskazówki? Dodam, że biorę ze sobą tylko bagaż podręczny i nie za bardzo wiem co mogę do niego włożyć np. czy nie będą mi kazali wyjąć butów na obcasie?

A jak wyglądał wasz pierwszy lot? albo czy mieliście jakieś ciekawe, śmieszne, bądź krępujące sytuacje na lotniskach? :)
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-12-28, 13:15:48

Wchodzisz na strone przewoźnika i w regulaminie/zasadach masz wszystko opisane. Niektóre zasady np. waga i rozmiar torby różnią się u różnych firm.
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez foreigner » 2014-01-28, 18:45:46

Mój pierwszy lot był pełen strachu, najgorsze jest wejście na podkład i start, a później jest już w porządku. Na stronie linii lotniczych są wypisane zasady i parametry dotyczące bagażu, więc tam sobie sprawdź.
Avatar użytkownika
foreignerNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-28, 18:35:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2014-02-08, 05:18:16

Pierwszy lot jak i wszystkie kolejne: udane. Lubię latać, turbulencje nie są przyjemne i czasem faktycznie mam wrażenie, jakby za chwilę samolot miałby rozpaść się na części, ale na ogół odbywa się bez turbulencji i wszystko przebiega gładko.
Uwielbiam widoki podczas lotu. Szczególnie przyjemnie leci się nad Alpami. O ile ma się szczęście i jest małe zachmurzenie to widoki są takie, których nie zapomina się przez całe życie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez tishia » 2014-03-22, 23:59:42

A ja uwielbiam latać pomimo, że trochę się boję. :)
Avatar użytkownika
tishiaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2014-03-21, 15:45:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez JoannaBialo » 2015-06-09, 13:04:08

cre[a]tive napisał(a):Uwielbiam widoki podczas lotu. Szczególnie przyjemnie leci się nad Alpami. O ile ma się szczęście i jest małe zachmurzenie to widoki są takie, których nie zapomina się przez całe życie.


Tak, to racja :) Chociaż kiedyś jak byłam w Genewie kupiłam bilet na pociąg w stronę Prowansji i widoczki też... WOW .

Samoloty są fajne tylko faktycznie pierwszy lot może przerażać. Zatyka uszy, klimatyzacja wysusza, niektórzy się denerwują, dzieci (jak są na pokładzie) płaczą podczas startu no i ... faktycznie. nie jest lekko. Ale widoki są absolutnie fantastyczne. Pamiętam jak leciałam w samo południe na Majorkę i samolot robił kółka bo była kolejka do lądowania... mieliśmy wspaniałe widoki na wyspę :D
"Bona valetudo melior est quam maximae divitiae."
Dobry stan zdrowia jest lepszy niż największe bogactwo.
Avatar użytkownika
JoannaBialoFemale
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2015-06-09, 12:04:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości

cron