Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Postprzez BlueMan » 2013-10-09, 11:44:20

No właśnie - jak w temacie - jak/gdzie szukać tanich zagranicznych noclegów?

Patrzyłem na booking.com ale ceny tam trochę przerażają, a google pod frazami "__miasto__ tani nocleg" jest mocno zaspamowane stronami które się mocno pod takie frazy pozycjonują, a cen wcale nie mają tanich :P

Chodzi o to, że chciałbym w przyszłym roku pojechać do Paryż na parę dni. A także jak starczy funduszy zrobić dodatkowy trip przez Wiedeń do Wenecji i wrócić przez Alpy. Ale jak podliczyłem ceny noclegów (na booking.com), to jakaś masakra wyszła :P

Nie zależy mi, aby nocleg był w ścisłym centrum. Może być na obrzeżach - chętnie zapoznam się także z lokalną komunikacją miejską :) Standard pokoju to także trzeciorzędny warunek.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2013-10-10, 19:48:07

Polecam tę stronę: http://hotel4free.pl/
Może znajdziesz tam coś ciekawego.

BlueMan - 09 paź 2013 11:44 napisał(a):Standard pokoju to także trzeciorzędny warunek.


IMO, warto dopłacić za porządne warunki. Brudna pościel i ręczniki, syf w łazience i karaluchy biegające po pokoju to chyba ostatnie czego człowiek chce na wakacjach?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2013-10-11, 09:19:26

Nie no - to już są dość ekstremalne warunki :P

Powiedzmy minimum nocleg ze standardem ** jest dla mnie zadowalający :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2013-10-11, 12:13:56

BlueMan - 11 paź 2013 09:19 napisał(a):Nie no - to już są dość ekstremalne warunki :P



Czy ja wiem, czy ekstremalne, ludzie jeżdżą do Egiptu do hotelu 3 gwiazdkowego i mają takie właśnie warunki :P Mnóstwo zdjęć jest w necie z takich hoteli, często nawet 3.5 gwiazdkowych, gdzie panuje syf i biegają robaczki.

Generalnie w krajach egzotycznych nie powinno schodzić się poniżej 4 a nawet 4.5 gwiazdki, jeśli chce się mieć porządne warunki (kraje egzotyczne mają własne krajowe gwiazdki, które nie są zgodne z systemem światowym), natomiast w Europie spokojnie można wybrać hotel 3.5 gwiazdkowy i będzie to standard w porządku dla niezbyt wymagających lub chcących trochę oszczędzić :)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Postprzez NavyBlue » 2015-04-13, 13:07:46

Podbijam wątek, bo wakacje tuż tuż i wypadałoby się rozejrzeć za noclegami. W Tym roku planujemy Chorwację, jeszcze bez konkretów, ale albo Makarska albo Istria. Za hotelami nie przepadam, ale może jakieś hostele, albo nawet mieszkania do wynajecia czy domki. Mamy zamiar jechać w 6 osób, na tę chwile raczej samochodem. Ktoś już był i może polecić jakas fajną miejscówkę na nocleg, ale zeby nie zbankrutowac? :)
Avatar użytkownika
NavyBlueNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2015-02-12, 11:55:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Tomash99 » 2015-04-23, 11:41:58

Dość prosto można je znaleźć. Wystarczy przejrzeć serwisy rezerwacyjne. Ja najbardziej lubię booking.com i bookapart.com :)
Avatar użytkownika
Tomash99None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2015-04-23, 11:21:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Postprzez Gocha » 2015-04-27, 15:36:54

NavyBlue napisał(a):Podbijam wątek, bo wakacje tuż tuż i wypadałoby się rozejrzeć za noclegami. W Tym roku planujemy Chorwację, jeszcze bez konkretów, ale albo Makarska albo Istria. Za hotelami nie przepadam, ale może jakieś hostele, albo nawet mieszkania do wynajecia czy domki. Mamy zamiar jechać w 6 osób, na tę chwile raczej samochodem. Ktoś już był i może polecić jakas fajną miejscówkę na nocleg, ale zeby nie zbankrutowac? :)


Wiesz co my w byliśmy w Istrii (bardzo przyjazne warunki także dzieciakom) ale nie w hotelu akurat, sama nie lubię bo to zawsze komuś przeszkadza, że biegają, że tupią itd... Kwatery przez Interhome załatwialiśmy.
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Postprzez ferty » 2015-06-05, 21:54:50

Jesli chodzi o zagraniczne wojaże bez udziału biur podróży, kiedy chcemy sami pozwiedzać lub poleżeć na plazy to ja niedawno skorzystałem z platformy turystycznej traveloppa.com i wyszedłem cenowo bardzo dobrze. Zamówiłem wycieczkę i przelot do Turcji i wszystko było tak "jak mialo byc". Hotel byl jak w ofercie i odległości od plaży były rzeczywiste.
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jak szukać tanich zagranicznych noclegów

Postprzez bafu » 2015-07-13, 21:52:13

no musze przyznac ze traveloppa jest ok., też ogarniałam sama wycieczke i skorzystalam z tej platformy. Hotele takie jak powinne być, bilety znalazłam tanie tak wiec na plus.
Avatar użytkownika
bafuNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2015-07-13, 21:34:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gracee89 » 2015-08-09, 13:58:19

My z chłopakiem często korzystamy z Airbnb. Szczególnie w Szwecji dużo zaoszczędziliśmy na tym zamiast pokoju hotelowego. Dla chętnych link referencyjny z 95zł na start Airbnb
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Synoise » 2016-08-13, 20:25:43

Gracee89 napisał(a):My z chłopakiem często korzystamy z Airbnb. Szczególnie w Szwecji dużo zaoszczędziliśmy na tym zamiast pokoju hotelowego. Dla chętnych link referencyjny z 95zł na start Airbnb


Airbnb jest super. Często korzystam z tego. A jak nie Airbnb, to booking.com i jakieś tanie hotele. :p
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Maja » 2016-08-28, 17:20:37

My częśto jeździmy z biurem, ale "na dziko" też nam się zdarzyło. I jedna , i druga opcja fajna. Pierwsza wygodna, druga wymaga więćej organizacji i czasu.
Avatar użytkownika
MajaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2016-07-05, 21:58:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Magdalena

Re:

Postprzez gołębieserce » 2016-11-28, 22:27:16

Gracee89 napisał(a):My z chłopakiem często korzystamy z Airbnb. Szczególnie w Szwecji dużo zaoszczędziliśmy na tym zamiast pokoju hotelowego. Dla chętnych link referencyjny z 95zł na start Airbnb


o tak!!! tez polecam! dwa tygodnie temu mielismy z dzieciakami swietny apartament w samym centrum atrakcji rzymu w naprawde dobrej cenie!
Avatar użytkownika
gołębieserceNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2016-10-27, 15:00:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja


  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 200 gości

cron