Opinia na temat biura podróży

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Postprzez BlueMan » 2012-01-05, 16:10:47

Ja bezpośrednio nie korzystałem, ale znajomy skorzystał.
Obsługa i przelot nie sprawiał większych problemów.

Pobyt na miejscu był już gorszy, bo z przeżyciami.
Z racji, że pojechał pod koniec sezonu to był sam w takim małym hotelu. Właściwie pensjonacie. No i nie opłacało się hotelowi włączać klimatyzacji w związku z tym (a w umowie z biurem podróży miał, że pokój klimatyzowany).
Do tego posiłki - też były mega od biedy, bo też zbytnio dla 2 osób nie opłacało się gotować w hotelu... .

Ogólnie - o wszystko musieli się prosić, choć mieli to w ofercie umowy wypisane.
Po powrocie złożyli reklamację i jak to można było się spodziewać po takim biurze podróży to dostali odmowę. Obsługa nie była już taka miła. Sprawę oddali do Rzecznika Praw Konsumeta, ale nie wiem jak to dalej się potoczyło.
W każdym bądź razie stanowczo odradzają korzystania z tego biura!


No cóż :angel2:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Opinia na temat biura podróży

Postprzez Blumka » 2012-01-09, 21:13:53

Czemu kłamiesz? Przecież tam się tylko rezerwuje wyjazdy, to nie jest żaden organizator.
Rozumiem, że nie chciało ci się odpowiadać na temat, ale pomawiać firmę?
Avatar użytkownika
BlumkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2010-07-12, 20:16:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinia na temat biura podróży

Postprzez unter » 2012-01-09, 22:44:25

Blumka napisał(a):Czemu kłamiesz? Przecież tam się tylko rezerwuje wyjazdy, to nie jest żaden organizator.
Rozumiem, że nie chciało ci się odpowiadać na temat, ale pomawiać firmę?

Nie rozumiesz. Lub nie chcesz zrozumieć.
Umowa została zawarta z odpoczne.pl a nie z jakimś bliżej nieokreślonym organizatorem.
Klient zapłacił odpoczne.pl za klimatyzacje, posiłki 3 razy dziennie i np. za bezpłatna taksówka wodna, a w rzeczywistości nic z tego nie miał.
Gdzie widzisz tutaj pomawianie firmy?
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Blumka » 2012-01-10, 21:09:47

Pomówienie i to jeszcze na siłę. Każdy wie jakie biuro jest organizatorem wyjazdu przy podpisaniu umowy, a poza tym, reklamację o takie rzeczy to składa się do organizatora, a nie pośrednika. To że jest to zwyczajne kłamstwo, można ocenić nawet po braku konkretów - nawet nie wiedząc, jak się rezerwuje wakacje. Piszcie co chcecie ale odradzam wam pomawianie - więcej można mieć problemów niż tej przyjemności z krytykowania
Avatar użytkownika
BlumkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2010-07-12, 20:16:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinia na temat biura podróży

Postprzez unter » 2012-01-10, 21:36:41

W zasadzie nic mi do tego, nie mnie oszukano. Gdybym jednak znalazł się w takiej sytuacji, oddałbym sprawę prawnikowi. Tak po prostu.
Ale wcześniej uprzedził krąg znajomych przed korzystaniem z usług firmy.

Każdy wie jakie biuro jest organizatorem wyjazdu przy podpisaniu umowy,

To jest tylko domniemanie. A nie fakt.
Mnie jako klienta nie interesują organizacyjne [+++18+++]. Place temu, kto przedstawi mi ofertę. I mam na to dokumenty.
... a poza tym, reklamację o takie rzeczy to składa się do organizatora, a nie pośrednika.

Na całym świecie wszystkie biura podróży są tylko pośrednikami. I na całym świecie umowa zawarta z pośrednikiem ma skutki prawne. Tylko nie w przypadku odpoczne.pl
Fajne, no nie? :mrgreen:
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-01-10, 23:40:20

Blumka ja tylko powtarzam to co usłyszałem od znajomych. Nie jest to moja opinia ;)

Pośrednik także odpowiada za to co sprzedaje. Na nim też jakaś tam odpowiedzialność spoczywa. No i chcąc świadczyć usługi na wysokim poziomie musi także dbać o to z kim podpisuje umowy o pośrednictwo. Skoro ta (czy inna umowa) to niewypał, to niestety, ale jemu także się obrywa - to jest rynek, wolny rynek!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Blumka » 2012-01-11, 19:39:18

Cóż... aż dziwię się, że się tego nie wycofujecie, bo każdy kto ma minimalne pojęcie o wyjazdach wie że to bajki. Życzę wam jedynie, by nikt się nie sprawdzał wiarygodności informacji. Pozdrowienia ;-)
Avatar użytkownika
BlumkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2010-07-12, 20:16:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Opinia na temat biura podróży

Postprzez unter » 2012-01-11, 20:52:38

Ja natomiast dziwie się, ze można być aż tak bardzo naiwna...
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez roska » 2012-01-13, 15:44:13

A ja nie bardzo rozumiem całej tej przepychanki słownej. W pierwszym poście zapytano o opinie - skoro ktoś nie był zadowolony z obsługi (pal licho te niedogodności) to czemu nie może o tym pisać? Jeśli pośrednikowi zależy na jakości i klientach to "po wyjeździe" nie uchyla się od pomocy i dalszej obsłudze. Niestety często ich zakres usług kończy się po podpisaniu umowy.
Avatar użytkownika
roskaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2009-08-04, 14:13:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2012-01-14, 00:30:48

Wiesz, zawsze jest możliwość, że właściciel(ka) serwisu wpisał(a) nazwę swojego serwisu odpoczne.pl w google i dość wysoko jako wynik został zwrócony ten wątek.
Stara się teraz o skasowanie tego wątku, gdzie jedna z najbardziej zaufanych osób (nieznających Szymona), bo w końcu administrator z dużą ilością postów, wypowiada się negatywnie.
Nie pomawia, lecz po prostu powtarza zasłyszaną od znajomych opinię.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez malgoja » 2012-03-14, 23:39:32

Biuro TRAMP z Gdańska specjalizuje się w organizacji wyjazdów zimowych, szkoleń narciarskich i snowbordowych a latem wypadów rowerowych. czy ktoś z Was zna? miał przyjemność z nimi podóżować?
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-03-16, 21:00:55

Kojarzę z nazwy. Słyszałam negatywne opinie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez malgoja » 2012-04-24, 21:03:42

A ja poszperałam ciut w sieci i sporo jest dobrych opinii. szczególnie jak patrzę na ich ofertę wakacyjną to tematów obozów, kolonii mają masę. ceny też nieźle się prezentują. jak poczytałam o tych koloniach to zaczęłam żałować, że już jestem na nie za stara... że też kiedyś nie było takich firm i takich możliwości.
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez czarna84 » 2012-04-25, 19:39:49

Ja ich znam, są z trójmiasta, więc mam niedaleko ;) Ogólnie to ich wyjazdy zimowe mogę polecić, z letnimi nie mam jeszcze doświadczenia, bo chyba bardziej się w wyjazdach młodzieżowych specjalizują, kolonie, obozy itd...
Ogólnie to biur z taką samą i podobną nazwą jest kilka, dosyć to mylące, wiec z tymi negatywnymi opiniami to może być różnie :/
:)
Avatar użytkownika
czarna84None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 205
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:03:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bossik » 2012-11-30, 11:43:25

U mnie w rodzinie mamy jakoś zaufanie do Itaki i jakiekolwiek wyjazdy czy w lato czy w zimie to z ich oferty wybieramy. Są znani na rynku i działają już trochę czasu. Warto śledzić ich funpage na fejsie bo czasem pojawia się ciekawy konkurs lub jakieś promocje:) Z
Avatar użytkownika
bossikNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2011-03-01, 16:11:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez olha.5786. » 2013-01-11, 14:58:10

A u mnie znajomi wyszukali wyjazd na narty nie z biura podróży, a taki organizowany przez firmę eventową Expedition. Zobaczymy jak im się uda ten cały wypad, bo jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś korzystał z takiej opcji. Osobiście nie korzystam z ofert biur podróży, swoje wypady planuje i organizuje sama! :boss:
Avatar użytkownika
olha.5786.
 

Re: Opinia na temat biura podróży

Postprzez alina » 2013-03-13, 19:56:16

Czas odświeżyć ten wątek:) Ze swojej strony mogę polecić biuro alfa star. Wyjeżdżałam z nimi kilkukrotnie, dwa razy do Egiptu, raz do Tunezji, a kiedy znudziła mi się północna Afryka przerzuciłam się na Portugalię. Nie mam żadnych zastrzeżeń, alfę polecała też moim znajomym.
Avatar użytkownika
alinaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2013-02-18, 13:44:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez roska » 2013-03-17, 17:13:43

Alfę znam, to duże biuro i sponsor naszych siatkarzy. A o ile dobrze kojarzę, to Tramp już nie istnieje. Myślę, że tak dla przyszłości warto rozróżniać które biuro to tylko pośrednik a które jest organizatorem. Często słyszę - "my latamy z travelplanet". No jak? Skoro to pośrednik? Co do biur, to fajny produkt ma Net Holiday, ale nie opiniuję jeszcze bo wyjazd dopiero w planach majowych. A w ogóle to jakie plany na tegoroczne wakacje? Grecja podobno staniała.
Avatar użytkownika
roskaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2009-08-04, 14:13:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez vamot » 2013-03-31, 16:24:05

A ja szukam dobrego organizatora wypraw rowerowych, może ktoś ma podobne doświadczenie?

roska napisał(a):Co do biur, to fajny produkt ma Net Holiday, ale nie opiniuję jeszcze bo wyjazd dopiero w planach majowych.


Coś specjalnego w ich ofercie? Taniej? A gdzie się wybierasz? Może Hiszpania?

roska napisał(a):A w ogóle to jakie plany na tegoroczne wakacje?


Coś w głowie zaczyna świtać ale szczerze mówiąc waham się czy nie dopiąć się do jakiejś niekomercyjnej grupy. Bardzo ciekawy jestem jak w tym roku będą sprzedawać się wycieczki.
Avatar użytkownika
vamotNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-07-13, 15:12:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mart » 2013-07-29, 12:11:30

Ufam Itace, to biuro polecam z czystym sumieniem.
Avatar użytkownika
MartNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2009-09-14, 17:09:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron