Wakacje z biurem podróży

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Postprzez BlueMan » 2013-07-29, 13:04:06

Ciekawe kto na to wszystko znajdzie czas :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez bossik » 2013-07-29, 20:43:18

Helo, chyba jak ktoś planuje wakacje to nie tak z dnia na dzień. Chociaż znam parę osób co wyjeżdżają na spontana. W sumie to dla nich są oferty last minute. Opinii na temat biur podróży jest ogrom w sieci. Oczywiście mówię o liderach wśród touroperatorów w naszym kraju.
Avatar użytkownika
bossikNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 2011-03-01, 16:11:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2013-07-30, 11:18:39

Wg. mnie te "opinie" nie nie dadzą :/ Triada także była liderem, a padła z dnia na dzień. Nawet pracownicy nic o tym nie wiedzieli.
Trzeba by było nieźle przetrzepywać wszystkie możliwe źródła, wnioskować, przewidywać, aby wyszło, że dane biuro ma problemy finansowej.

Wg. mnie trzeba po prostu polegać na opinii znajomych.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez Mart » 2013-07-30, 17:58:21

tar123 napisał(a):Rankingi to jedno, ale zawsze można popytać w Urzędzie Marszałkowskim oraz na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Cyba zabrakło by mi motywacji na jeżdzenie tam, chociaż zawsze są telefony. W każdym razie dobrze wiedzieć że coś takiego istnieje.
Avatar użytkownika
MartNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2009-09-14, 17:09:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Morelkowa » 2013-08-05, 23:51:55

2 razy w życiu skorzystałam z biur podóży. Nie było źle, ale za każdym razem jednak sporo drożej niż samodzielny wypoczynek. Dlatego wolę podróżować sama. Nie jest to łatwe, ale lubię wyzwania :rotfl: jak raz się odważysz, to już nigdy więcej nie pomyślisz o biurze
Avatar użytkownika
MorelkowaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2013-08-05, 23:38:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-08-06, 10:33:42

Ja teraz miałam przeboje z z jednym z biur podróży - jak wróce z wakacji to napisze więcej. Ogólnie rok temu też z nim jechałam, ale wszystko ustalałam przez biuro pośrednika. W tym, wiedząc kto organizuje wycieczki stwierdziałam, że po co się bawić w pośredników. Nom.. masakra jeśli chodzi o kontakt i załatwianie umowy.. No, ale to już za mną. Zobaczymy jaki będzie wyjazd - rok temu było super.
A tak to np. dwa lata temu poleciałam z chłopakiem do Barcelony z plecakami i dwa tygodnie spontan - Barcelona, Lizbona, Paryż, Amsterdam, Berlin. Wyjazd super, ale z racji małych funduszy nasze plecaki były mega cięzkie, bo i namiot i śpiwory i inne potrzebne rzeczy. 3 noclegi mieliśmy w hostelach, w sumie jeden pod namiotem, dwa w samych śpiworkach, 3 bez śpiworków na ławkach a reszte w autobusach przemieszczając się do innych państw. Trochę męczące to było, no i przede wszystkim targanie plecaków i szukanie szafek, żeby je gdzieś zostawić. Prysznice na dworcach pod kranem wspominam dobrze haha :D Ogólnie wyjazd nie dla różowych panienek. Zdecydowanie polecam takie coś. :D Za rok planuje kolejny taki eurotrip, ale trochę z większą ilością pieniędzy żeby sobie w hostelach spać i nie targać namiotu, śpiwora i nie musieć szukać szafek zamykanych w mieście, ALE to tylko dlatego, że już spanie w krzakach mam za sobą. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez BlueMan » 2013-08-14, 14:03:03

I kolejne biuro podróży upadło - http://www.rmf24.pl/raport-wakacje/fakt ... Id,1011063

A miałem za tydzień jechać do Bułgarii z tego biura. Kasa raczej przepadła, bo biuro miało tylko 60'000-100'000 zł zabezpieczenia finansowego. A ustawa odnośnie powiększenie tego kapitału dla biur wchodzi dopiero od września :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2013-08-16, 00:03:53

Uu, współczuję Szymon :kwasny: Płaciłeś kartą kredytową może? Wówczas masz możliwość cofnięcia transakcji i odzyskania pieniędzy.

Ja w sobotę lecę do Turcji, też z biurem podróży. Biuro z mojego miasta, rzetelna firma, sprawdzona, także mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2013-08-18, 11:39:22

Niestety, ale 95% biur podróży nie ma opcji płatności kartą :/ Itaka, Nekermann - ma, ale ceny wycieczek są wyższe ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2013-08-18, 13:40:32

niestety już płatność kartą nic nie daję, w Polsce zmieniono zasady działania w takim wypadku usługi Chargeback w związku z nadużyciami... teraz o taki zwrot jest bardzo trudno a czasami wręcz niemożliwy (przekroczenie czasu jaki jest na roszczenie 540 dni, jednak trzeba najpierw dostać odmowę od urzędu marszałkowskiego a to trwa).
do poczytania : http://blog.bzwbk.pl/2013/06/zmiany-w-p ... ra-podrozy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-08-27, 01:26:44

U mnie wszystko na szczęście poszło bez problemów. Wakacje bardzo udane, jest duże prawdopodobieństwo, że za rok polecę na wakacje z tym samym biurem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2013-09-08, 21:25:17

Ja zaryzykowałem kolejny raz (choć teraz bardziej wnikliwie (ale nie w 100%) sprawdziłem biuro) i kupiłem kolejne wakacje. Urlop nie mógł być zmarnowany i jakoś tą ciężką lekcję życiowej goryczy trzeba było w tym roku przełknąć :diabel: :pudlo:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wakacje z biurem podróży

Postprzez tar123 » 2013-10-11, 11:20:40

Bo nie należy ryzykować. Ja jeżdżę z Itaką i nigdy nie ma problemów. Należy stawiać na te większe. Wakacje mają być wypoczynkiem po pracy, a nie nerwówką od początku do końca. Uda się, nie uda się - biuro upadnie, a może nie upadnie.
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mashabra » 2013-10-13, 14:35:28

Te większe to też nie jest żadna pewność. Ja leciałem na urlop z czterema różnymi biurami i za piątym razem miałem polecieć ze Sky Clubem bo wyloty z nimi były stosunkowo droższe od innych ale za tym szła jakość. Rezydenci byli na każde zawołanie jeśli tego potrzebowałeś co nie można było powiedzieć np. o innym też na "S". Ogólnie samo zainteresowanie rezydentów każdym wczasowiczem było na wysokim poziomie bo bywało tak, że inni z innych biur potrafili przez tydzień nie przyjechać do hotelu i się nawet nie zainteresować pomimo, że ktoś był chory i potrzebował kontaktu z lekarzem. Ale co z tego jak biuro i tak upadło.
Avatar użytkownika
mashabraNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2013-10-01, 21:07:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-10-14, 18:46:47

A więc na przebojach telefonicznych się skończyło. Wycieczka sama w sobie super. Także mogę zdecydowanie polecić biuro Skarpa Travel. W zasadzie już po sezonie, ale za rok może się komuś przydać. :) A ja za rok tak jak mówiłam, planuje znów trip na własną rękę. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re:

Postprzez tar123 » 2013-10-21, 15:54:18

mashabra napisał(a):Te większe to też nie jest żadna pewność..


Jednak większa. Inna sprawa, że nigdy nie będzie 100% pewność. Ale to przecież nie powód, aby rezygnować z usług biur podróży. Przecież jak sam sobie wszystko zorganizujesz może się okazać, że nie do końca jest to po Twojej myśli. Jak coś ma pójść źle, to idzie. Organizujesz sobie wypoczynek przy ognisku na własnej posesji, z dala od ludzi. Wszystko pewne, a tu meteoryt spada na namiot...
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kitkat » 2015-09-01, 21:24:25

ja nie wyobrażam sobie organizowania wszystkiego na własną rękę, zwyczajnie nie mam na to czasu. w tym roku byłam na wakacjach z dziewczyną na dominikanie z amigosa. no sam bym lepiej tego nie zorganizował;p
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez tishia » 2015-12-28, 21:10:28

Tylko, że na miejsce trzeba jeszcze dojechać, niekoniecznie by mi się to kalkulowało, bo zupełnie nie mam czasu ganiać za tanimi lotami i dybać na okazje. ;) Jadę wypoczywać, nie stresować się, czy w ogóle dotrę, więc wolę z biurem. Itaka zajmuje się mną od momentu zbiórki na lotnisku, po sam powrót włączając w międzyczasie transfery. Nie wyobrażam sobie, żebym ogarniała to wszystko sama mieszcząc się w tych samych kosztach. Ale podziwiam osoby, które potrafią, naprawdę. :)
Avatar użytkownika
tishiaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2014-03-21, 15:45:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2016-03-06, 11:03:16

ja uważam, że nie we wszystkie zakątki świata opłaca się latać na włąśną ręke, bo może być drożej i mniej bezpiecznie niż zbiurem podróży. poza tym wakacje z biurem to naprawdę bardzo duża wygoda, a przecież na urlop wybierasz się po to aby odpoczywać a nie po to żeby się o wszystko martwić.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2016-04-06, 11:04:42

nigdy w życiu nie jechałąś na wakacje z biurem podróży? to dziwne bo to chyba najpopularniejsza forma wakcji, sporo osób ceni sobie możliwość polecenia na urlop z biure, bo tak wygodniej i zazwyczaj o nic nie trzeba się amrteić, ja już wiele razy podróżówałąm z Itaką i na pewno jeszcze nie raz skorzystam. mam małe dzieci wiec chcę mieć odrazu ogarnięte atrakcje dla maluchów a nie mieć to wszystko na włąsnej głowie.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości

cron