[Polska][miasto] Kraków

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

[Polska][miasto] Kraków

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-19, 15:35:27

miasto znane chyba kazdemu, swego czasu stolica Polski.
info: :arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krak%C3%B3w

miasto z bogata historia i wieloma zabytkami. nie brakuje tu jednak dobrych klubow i miejsc rozrywki.
kiedys (2-3 lata temu) w Krakowie bywalem czesto, ~2 razy na jeden miesiac i udalo mi sie zwiedzic troche. Szczegolnie podoba mi sie stary rynek i wawel. No i mam sentyment do tego miasta ale to juz inna sprawa). Wiem ze mamy na forum kilka osob z Krakowa. moze poleca Nam jakies ciekawe, malo znane miejsca ktore warto zobaczyc?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-19, 15:50:35

Kiedyś Kraków było dla mnie miastem jak każe inne.

Teraz kiedy od 1.5 roku mieszkam w nim, to całkiem zmieniłem zdanie o nim. Jest to naprawdę bardzo interesujące miasto w którym życie nigdy nie zamiera. Zawsze można gdzieś na imprezę się wybrać.

W okolicy sporo do zwiedzania jest.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-19, 15:51:39

a mozesz polecic jakies ciekawe miejsca w okolicach dworca RDA/dworca PKP Krakow Glowny?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-19, 15:58:29

Galeria Krakowska xD
Tanie i świeże obwarzanki są w tunelu pod dworcem.

A tak to nic mi się nie przypomina ciekawego do zwiedzania w okolicach dworców.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-19, 16:01:28

w galerii bylem juz tyle razy ze moge poruszac sie tam z zamknietymi oczami :P nawet wiem gdzie mniej wiecej jaki sklep sie znajduje. obwarzanek jeszcze nie jadlem chociaz widzialem nie raz.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez okrushek » 2010-02-05, 19:27:57

może nie jest to zdecydowanie w pobliżu dworca - ani jednego ani drugiego ;) ale w krakowie zawsze zajść muszę choć na sekundkę na Kazimierz, który rozbraja mnie samą atmosferą. drugim miejscem jest Kopiec Kościuszki, z którego Kraków przepięknie wygląda nocą latem. w zimie zapewne cudnie jest tam w ciągu dnia :)
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez shantaram » 2010-02-08, 13:20:57

Kraków to moje ulubione miasto. Ma ono 2 oblicza. Jedno z nich to oblicze turystyczne z rynkiem, kościołami, sukiennicami, kazimierzem, Wawelem i tym wszystkim o czym można wyczytać w przewodnikach. Ale jest też drugie oblicze - dla mnie znacznie bardziej interesujące: należy do niego wiele "smaczków" jak na przykład miejsca z pięknymi panoramami (widok z tarasu akademii muzycznej na ul. św Marka - znany zresztą z filmu Vinci, czy z serialu Majka, albo oranżeria hotelu kossak - z najlepszym widokiem na wawel i Wisłę!) Z kulinariów na pewni trzeba zaliczyć zapiekanki na Kazimierzu (Endzior w okrąglaku na placu nowym) albo kiełbaski pod Halą Targową które sprzedawane są z niebieskiej nyski między 21 a 3 w nocy.
Kraków ma wiele takich "magicznych" miejsc - każdy ma swoje własne, każde kolejne można odnaleźć odwiedzając Krakó ponownie, lub nawet wychodząc z mieszkania.
Avatar użytkownika
shantaramNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2010-01-26, 12:49:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Polska][miasto] Kraków

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-13, 03:05:14

Stolica Polski w okresie Imperium Polskiego, gdzie każdy Polak MUSI być i dla mnie właściwie tyle.
Z racji Zamku Królewskiego i Starówki - Kraków jest dla miejscem magicznym, ale reszta...duże miasto właściwie nie różniące się niczym od Gdańska, Wrocławia, Poznania. Co roku spędzam w nim najmniej tydzień i ileż można zwiedzać zabytki ?? Do tego ten koszmarny dworzec, jak na metropolię to lekka parodia, wszystko ładnie, pięknie z zewnątrz...czekając w zimie w poczekalni zmarzłem niemiłosiernie, w nocy zero sklepu, że o kafejce internetowej nie wspomnę. A wystarczy spojrzeć na najlepszy Polski dworzec w Toruniu (to nie TYLKO moje zdanie, wystarczy pojechać by się przekonać jak wygląda Europa), który bije na głowę wszystko, poza tym to o wiele mniejsze miasto :pudlo:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nasic » 2011-10-26, 15:58:30

Uwielbiam Kraków i ogólnie woj. małopolskie. Pełne historii i różnych kultur. Jeżeli ktoś wybiera się do tego miasta, żeby je zwiedzić to na nextur.pl znajdzie dokładny plan wycieczki, co po kolei można odwiedzić, żeby niczego nie przegapić. Przydatna sprawa :)
Avatar użytkownika
nasicNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 71
Dołączył(a): 2009-10-20, 21:15:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez baaseth » 2011-12-01, 11:28:27

Ja uwielbiam Kazimierz - nigdzie nie ma tak klimatycznych knajpek, jak właśnie tam :)
Avatar użytkownika
baasethNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2011-09-09, 16:15:24
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron