Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Gdzie byliśmy, gdzie warto pojechać, a także czego odradzamy podczas podróży dookoła Świata.

Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Oyen » 2008-03-11, 15:24:32

Ostatnimi czas yzastanawiałem się gdzie by tu wyjechać w wakacje na zarobek. Początkowy myślałem nad zachodnią Europą ( Holandia, Niemcy). Z czeg oco mi wiadomo warunki pracy są dość dobre a i nienajgorzej ze stawkami. Od razu odrzuciłem opcję Anglii, bo wiem, że pensje spadająna łeb na szyje a i ciężko trafić na coś pewnego. Irlandia też raczej odpada z tych samych powodów co Anglia choć jeżeli miałbym wybierać między Anglią i Irlandią, to wybrałbym to drugie. Ostatnio czytałem w gazetach, że dobrze płatne prace są w Norwegii - im bliżej bieguna tym więcej, w Islandii też spora kasa czy nawet Kanadzie. Mam jeszcze troche czasu, znam już pare opinii znajomych ciekaw jestem gdzie wy polecilibyście pracować.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez BlueMan » 2008-03-11, 15:32:18

Oyen napisał(a):ciekaw jestem gdzie wy polecilibyście pracować.
tam gdzie miałbym na miejscu znajomych, którzy pomogli by mnie w początkach, które wszędzie są trudne.

No, ale Twoje myślenie o Anglii jest wg. mnie bardzo trzeźwe :) też uważam, że nie ma się co tam pchać.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez ET » 2008-03-11, 16:29:16

Oyen napisał(a):Od razu odrzuciłem opcję Anglii, bo wiem, że pensje spadająna łeb na szyje a i ciężko trafić na coś pewnego.

Pensje rosną, spada wartość funta w stosunku do złotego.O pracę nie jest ciężko, trzeba się jednak troszkę nachodzić, żeby znaleźć coś sensownego.Na wakacje Anglia to trudny teren, ale jeżeli chcesz zostać za granicą na stałe, to b. dobre rozwiązanie.
Oyen napisał(a):Ostatnio czytałem w gazetach, że dobrze płatne prace są w Norwegii - im bliżej bieguna tym więcej

Tylko w Norwegii są potworne koszty życia. a im dalej na północ tym większe,ale lepiej płacą. Wierz mi,o wiele ciężej tam żyć. (3 miesiące nie oglądasz słońca, w lecie przez 3 tygodnie ono nie zachodzi i ciężko zasnąć.)(Skandynawię zwiedziłem całą, poza Islandią.)
Na Niemcy nie zdecydowałbym się, dopóki nie będzie tam można pracować legalnie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Codino » 2008-03-11, 19:32:02

ET napisał(a):Pensje rosną, spada wartość funta w stosunku do złotego.O pracę nie jest ciężko, trzeba się jednak troszkę nachodzić, żeby znaleźć coś sensownego.Na wakacje Anglia to trudny teren, ale jeżeli chcesz zostać za granicą na stałe, to b. dobre rozwiązanie.

funt = euro, to jedyna zmiana, którą zrobiłbym w tej wiadomości opisując Irlandię.

Jeśli myślisz tylko o pracy i zamierzasz wyjechać przed wakacjami to Irlandia jest dobrym wyborem, jeśli przy okazji chciałbyć trochę pobalować, czy coś pozwiedzać, to na Twoim miejscu pojechałbym do Londynu, czy Holandii.
Dobrze by było też jakbyś sobie, chociażby przez neta załatwił pracę, lub możliwie jak najwięcej rozmów kwalifikacyjnych, bo w takiej Holandii bez holenderskiego może być ciężko chodzić i dowiadywać się wszystkiego na miejscu, mimo że 95% ludzi zna angielski.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez traphezz » 2008-03-11, 19:37:29

ET napisał(a):Tylko w Norwegii są potworne koszty życia.

ale odpowiednio do tego zarabiasz. Ja rowniez mysle nad Norwegia czy sie nie wybrac

traphezzNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 5249
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Adam

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Oyen » 2008-03-11, 21:28:32

No właśnie... Co do wyjazdu do Holandii to zarobki są stosunkowo małe zarobki. wiem, bo mam siostre. Tylko, że ona zarabia tak jak miejscowy - ma holenderskie obywatelstwo. No i jeździ tylko w sezon zimowy i wiosenny. Sam nie wiem co robi ale niezłą kapuche przywozi ;)

@Codinio
Na zwiedzaniu mi nie zależy ani troche. Spowiedziewam sie tylko wolnych niedziel gdzie bede mógł odpocząć i ewentualnie pochodzić po mieście i porobić zdjęcia ;)

@ot
istenieje jeszcze opcja tymczasowego dowodu? bo ja 18ście kończę dopiero w sierpniu.. tak własnie pomyślałem, że ludzie pracujący legalnie dostają więcej... A 17stoletniego człowieczka raczej nei wezmą do jakiejś konkretnej roboty poza zbieraniem truskawek czy innych owoców :pudlo:
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez hitman1986 » 2008-03-11, 21:31:26

Oyen, bez urazy, ale mając 17 lat, to ja bym Ci radził zostać w Polsce ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez kosmowski.be » 2008-03-11, 21:34:00

Oyen, jezeli nie masz 18 lat to bedzie naprawde ciezko, hmm a co bys powiedzial na belgie? znasz francuski?
jakie jezyki ogolnie znasz?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Jade » 2008-03-11, 21:40:08

Moj kuzyn przyjechal do Londynu na wakacje, zarabial okolo 100 funtow na tydzien, z czego byl zadowolony, bo w Polsce za tyle musial pracowac przez miesiac... Nie znal angielskiego, mial tu niby wczesniej zalatwiana prace, ale wyszlo inaczej i pomagal w kuchni na o2 arena. w sumie praca nie byla ciezka, tylko duzo stania, wiec nogi bola... ale pomagal tez przy koncertach, widzial justina i fergie ;) mielismy nawt czas zeby jechac na camden (podobno sie spalilo ale i tak jest fajnie).
Poprostu -
Codino napisał(a):przy okazji chciałbyć trochę pobalować, czy coś pozwiedzać, to na Twoim miejscu pojechałbym do Londynu
If you would only listen
You might just realize what you're missing
You're missing me
Avatar użytkownika
JadeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 548
Dołączył(a): 2006-03-06, 16:13:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Oyen » 2008-03-11, 21:46:42

noid90, angielski średnio-zaawansowany, niemiecki i ruski podstawy xD

hitman1986, z tym nie jest aż tak źle... w Polsce moge conajwyżej nosić ulotki i zarobić przy cięzkiej pracy, mówiętu o czymś legalnym - 400 zł max. Bo co mogę robić? Ulotki i to chyba wszystko.. nie ma szans żeby cokolwiek więcej zarobić...Wiem co mówię, bo w zeszłym roku tak było. Teraz chce coś zarobić..
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez kosmowski.be » 2008-03-11, 21:54:01

masz mcdonald w swoim miescie? tam zatrudniaja od 16 roku zycia
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez hitman1986 » 2008-03-11, 21:54:28

Oyen, zapomnij, że ktokolwiek za granicą zatrudni Cię, nawet na czarno, do roboty... Przecież nikt nie będzie brał na siebie odpowiedzialności za niepełnoletniego Polaka...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez kosmowski.be » 2008-03-11, 21:59:15

hitman1986, zatrudniaja, moj kolega z klasy w ostatnie wakacje pracowal we wloszech (na czarno, zrywal jakies owoce)
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez Oyen » 2008-03-11, 22:03:00

hitman1986, tu się zdziwisz kolego. Tacy młodzi dostają troche mniej ale jak na polskie realia to i tak dużo kasy. Teraz tylko kwestia zakwaterowania i roboty.

noid90, wiesz ilu jest takich ludzi jak ja, chętnych na to miejsce? chyba nie...
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez ET » 2008-03-12, 00:56:50

Jade napisał(a):Moj kuzyn przyjechal do Londynu na wakacje, zarabial okolo 100 funtow na tydzien, z czego byl zadowolony

Ile zarabiał? Proszę Cię, nie powtarzaj takich rzeczy. Ludzie w UK jak zarabiają poniżej 170 funtów/tyg mają często zasiłki. Troszeczkę znam Londyn i za te pieniądze to on chyba spał w namiocie i żywił się trawą :wsciekly: OYSTERKA DO 1 i 2 strefy to minimum 40 funtów/ tydzień, a chata na jakimś ciapatowie conajmniej 55 funtów/tyg., a normalna cena to ok. 70.
Jade napisał(a):bo w Polsce za tyle musial pracowac przez miesiac

100 funtów to 500 złotych było w wakacje. Tyle w Polsce w sezonie wakacyjnym da się zarobić bez problemu- mój brat pracował w byle jakiej fabryce (Gilette-a dokładnie po sesji poprawkowej i dostał 2 tysiące złotych.)Na byle jakiej budowie płacą w Polsce w wakacje 100 dniówki, bo kto ci za mniej przyjdzie?
Nie opowiadajcie niestworzonych rzeczy.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeżeli praca za granicą, to gdzie ?

Postprzez buziak » 2008-03-13, 12:02:44

mi sie niemcy podobaja....


a w norwegii sa dobre zarobii obecnie:)

do anglii czy irlandii teraz nie oplaca sie wyjezdzac bo zapchane polakami...

ogolnie podobaja mi sie niemcy jako zycie...ale nie wyjezdzam bo boje sie ze bym juz tam na stale zostala:P i studia zawalila
Avatar użytkownika
buziakNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2008-02-20, 16:36:35
Lokalizacja: od mamusi:)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Podróże i zakątki Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości

cron