Cześć :)

Jesteś nowy/nowa na naszym Forum? - zapraszam do przywitania się.

Cześć :)

Postprzez Gringa » 2011-12-02, 21:15:18

Witam was cieplutko! :) Zawsze jest miło wiedzieć z kim się rozmawia więc postanowiłam napisać kilka słów o sobie.

Wielu ludzi mówi mi, że jestem najdziwniejszą osobą jaką poznali i pewnie jest w tym coś prawdy, bo mam manię wychodzenia poza schematy (i wcale nie uważam tego za zaletę, tak swoją drogą :)), chcę robić wszystko inaczej niż cała reszta, ciągle obieram sobie jakieś kosmiczne i totalnie nierealne cele, które realizuję tylko w połowie a później zwykle się zniechęcam i nudzę, po czym wymyślam coś zupełnie innego. Lubię manipulować rzeczywistością, energią i emocjami.

Interesuję się wieloma rzeczami, ale taką największą moją pasją (i przyszłym zawodem, mam nadzieję) jest lingwistyka. Oprócz tego uwielbiam historię (okres hiszpańskiej wojny domowej i średniowiecze we Francji i w Hiszpanii, inkwizycja, II wojna światowa), mitologię grecką, podróże, literaturę i sztukę, taniec (głównie taniec orientalny, interesuję się ogólnie tematyką bliskiego wschodu).

Jeśli chodzi o muzykę to głównie romantyczne balladki :) lubię muzykę musicalową, pop, katalońskiego rocka, flamenco oraz też kilka fajnych kapel ska i folkowych.

Filmy? Bardzo różne, od dramatów po komedie :)

Ogólnie jestem bardzo otwarta i wesoła, uwielbiam świat, ludzi, życie. Każdy dzień traktuję jak prezent od losu, codziennie przecież może się wydarzyć coś fajnego, zabawnego. Staram się zarażać ludzi energią i optymizmem :)

Oprócz tego dodam jeszcze, że jestem pół Hiszpanką, obecnie mieszkam w Polsce od pół roku, jestem w trakcie odradzania na nowo mojej świadomości rzeczywistości, bywa ciężko ale daję radę :D

To chyba na tyle, gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania to chętnie poodpowiadam. Witam was raz jeszcze i pozdrawiaaam, buziaczki! :)
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Cześć :)

Postprzez unter » 2011-12-02, 22:03:32

powitać staropolskim przytupem w hiszpańskim tańcu :)

Ostatnio edytowano 2011-12-02, 22:05:05 przez unter, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2011-12-02, 22:04:11

Gringa witaj na BlueForum :) Z tego co wyczytałem jesteś dość ciekawą i tajemniczą osobą,z pewnością niektóre Twoje cechy i zainteresowania "przelejesz" w formie literek do postów na forum :) Na to czekamy :)
Co Cię do Nas sprowadziło ?

Zostań z Nami jak najdłużej ;) Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez Gringa » 2011-12-02, 22:29:51

unter muchas gracias, uwielbiam paso doble :D Chociaż ponad wszystko flamenco i taniec brzucha z którego flamenco się wywodzi :super:



Zilog, pewnie, bardzo chętnie się rozpiszę. Co mnie sprowadziło? Impuls :D Jak większość decyzji podejmowanych w moim życiu. Znalazłam was w google, przejrzałam kilka interesujących mnie działów i znalazłam wiele tematów w których chętnie zabiorę głos, także stwierdziłam, że warto się zarejestrować :D
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-02, 23:08:19

Witam na forum nową użytkowniczkę. Mogę spytać, co było inspiracją do wybrania właśnie takiego nicku?

Gringa od razu mi się skojarzyła z "Griga". Jakieś dwa miesiące temu byłam na tym spektaklu w teatrze. Dzieło na podstawie opowiadań A. Czechowa. Co prawda tytułowy Griga był mężczyzną, a nie kobietą, jednak Twój nick przywołał we mnie bardzo mocne wspomnienie owej sztuki. Zresztą mistrzowsko wyreżyserowanej i zagranej.
Pozdrawiam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kamil » 2011-12-02, 23:26:24

Cześć, witaj.
cre[a]tive - 2011-12-02, 22:08 napisał(a):Mogę spytać, co było inspiracją do wybrania właśnie takiego nicku?

Pewnie płeć.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-02, 23:45:37

kamil napisał(a):
cre[a]tive - 2011-12-02, 22:08 napisał(a):Mogę spytać, co było inspiracją do wybrania właśnie takiego nicku?

Pewnie płeć.


Aha, w takim razie , czemu nie wybrałeś sobie nicka Laurencjusz? ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Re:

Postprzez kamil » 2011-12-02, 23:52:11

cre[a]tive napisał(a):
kamil napisał(a):
cre[a]tive - 2011-12-02, 22:08 napisał(a):Mogę spytać, co było inspiracją do wybrania właśnie takiego nicku?

Pewnie płeć.


Aha, w takim razie , czemu nie wybrałeś sobie nicka Laurencjusz? ;]

Dlatego że gringa to określenie białej kobiety, a Laurencjusz nic nie definiuje.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-03, 00:03:37

Zgadza się, jest to hiszpańska definicja białej kobiety. Jednak zauważ, iż ja nie pytałam o znaczenie nicku, lecz inspirację. Znaczenie swoją drogą chodzi, a inspiracja inną. Dodam i przypomnę iż ja kiedyś miałam inny nick (zapewne pamiętasz), a przy jego wyborze nie kierowałem się faktem bycia tej czy innej płci, lecz szeregiem zależności i konkretnych założeń.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kamil » 2011-12-03, 00:12:39

Tak wiem że nie pytałaś o znaczenie nicku, dlatego go nie podawałem, napisałem że pewnie płeć była Jej inspiracją, a założyłem tak po informacjach jakie nam podała i po znaczeniu nicku, nie napisałem też, że tak jest na 100%.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-03, 00:20:26

Zatem pozostaje nam poczekać na wyjaśnienie założycielki tematu ; )
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Gringa » 2011-12-03, 00:31:55

Nonono, jesteście nieźli :) A nick rzeczywiście powstał od hiszpańskiego określenia białej kobiety.

Inspiracją była moja niedawna rozmowa ze znajomym Meksykaninem. Mówiłam mu o moich planach wyjazdu do Ameryki Łacińskiej i w pewnym momencie rozmowa zeszła na temat kastylijskiego akcentu w Ameryce. Zażartowałam sobie, że jak się postaram to będę mogła udawać 'gringę' z racji tego 'dziwnego' (punkt widzenia od punktu siedzenia :)) akcentu ;) Zakładając konto na forum przypomniałam sobie właśnie ta sytuację i pomyślałam, że to ciekawa zagadka na nick :)
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-03, 00:45:26

To przede wszystkim ciekawa historia i dzięki za jej opisanie. I właśnie o coś takiego mi chodziło. O istotę, motywację, inspirację i pierwotną myśl, czasem wręcz impuls, który spowodował, iż wybieramy sobie taki nick a nie inny. A pamiętać trzeba, iż to jednak nie wybranie nicku na czacie, gdzie za 20 minut można się wylogować i zalogować pod innym, lecz forum. Stąd też takie właśnie inspiracje pseudonimowe mnie interesują. Miło, jeśli ktoś chce opisać proces selekcji i inspiracji.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Gringa » 2011-12-03, 00:58:15

Chciałąm byc po prostu troszkę enigmatyczna :dance:
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-12-03, 19:11:04

Jak każdy czasem;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez vik123 » 2011-12-05, 10:51:38

witaj,
Pol Hiszpanka? Lazilem po grotach Waitomo w lutym razem z Hiszpanami, dwoch braci pilotow, ich kuzynka i jej maz. Mowili, ze w Hiszpani strasznie zle sie dzieje. Od niedawna zaczalem sobie przypominac hiszpanski i portuglski. Moze spytam Cie kiedys jak to i owo najlepiej wyrazic po hiszpansku.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gringa » 2011-12-05, 23:39:05

To fakt, że ostatnio jest ciężko w Hiszpanii. Dlatego między innymi przeprowadziłam się do Polski, a dalej jeszcze nie wiem, zobaczymy... Ciężko z pracą, ceny lecą w górę, pracodawcy zaczynają mieć coraz większe wymagania. Lepiej jest na pewno ludziom, którzy mają już jakiś konkretny zawód i doświadczenie. Natomiast jeśli chodzi o młodzież to jest to ok. 60% bezrobocia. Trzeba naprawdę mocno kombinować, żeby się utrzymać.

No i na pewno nie pomaga to, że Hiszpania ma ogólnie spore społeczne problemy wewnętrzne - regiony, które ze sobą rywalizują, nie ma jedności i to też moim zdaniem trochę daje Hiszpanii jako całości po nosie.

Jasne, jakbyś miał jakieś pytania o język hiszp. to nie ma problemu :)
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Przywitalnia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 563 gości

cron