Zanim kupisz komputer do gier na allegro

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Zanim kupisz komputer do gier na allegro

Postprzez Zilog » 2013-01-28, 01:04:02

Witajcie.

Ostatnio naszła mnie chęć zakupu komputera do gier.Początkowo oferty na allegro wydawały mi się bardzo atrakcyjne,za ok. 1000-1200 zł można nabyć całkiem porządną maszynę do gier.Czy aby na pewno porządną? Zapraszam do lektury.

KOMPUTER 4x3,0GH DDR 4G GT610 2G HDD 750G DVD - za 1155zł

Co dostajemy w zestawie:
-procesor AMD Athlon X4 640,
-płyta główna MSI
-pamięć 4GB DDR3 1333 MHz
-karta graficzna GeForce GT610 2GB
-Dysk twardy 750GB
-Nagrywarka DVD zapis/odczyt DVD CD dual layer
-zasilacz 420W 12cm fun

Na pierwszy rzut oka wszystko jest niby w porządku,sprzedawca dopisuje na aukcji taki tekst: Baw się i GRAJ bez problemu w najnowsze tytuły gier tj. MAX PANE3,GTA5,FIFA13
Użytkownik allegro kupuje taki sprzęt,odpala np. GTA 4 lub FIFE13 a tu zacięcia,brak tekstur i jakieś problemy z kompem. Co jest nie tak?

1)procesor - Athlony nie należą do procesorów wydajnych,z uciągnięciem najnowszych tytułów mogą mieć problemy,sprzedający wyraźnie podkreśla że ma cztery rdzenie-poczwórną moc,sorki ale cztery rdzenie to nie wszystko,no ale nie narzekajmy,dla przeciętnego gracza powinno to wystarczyć,jedziemy dalej,

2)płyta główna - MSI... i to wszystko,sprzedający nie podał nawet modelu płyty,więc czego możemy się po niej spodziewać? Jest to z pewnością jedna z tańszych płyt,która jest mała i uboga w funkcje, posiada jeden-dwa porty PCI-E,tylko dwa sloty do pamięci RAM,czterofazową sekcję zasilania w żaden sposób nie chłodzoną i mało przyszłościową podstawkę do procesora.

3)pamięć RAM - jedna kość 4GB o częstotliwości 1333MHz,sprzedający napisał: Tylko markowe Kingston, Patriot, Elixir . Elixir nie należy do markowych pamięci a jest ponad 90-cio procentowe prawdopodobieństwo że właśnie takie dostaniemy,dodatkowo nie będzie ono chłodzone przez radiator.Jedna kość to gorsze rozwiązanie,lepszym jest zastosowanie dwóch kości w dualu 2x2 GB o częstotliwości 1600MHz. Ale ogólnie to proszę państwa - taka pamięć do GTA 5 ?

4)karta graficzna - GeForce GT610 - kosztuje ok. 150zł,jest to propozycja jedna z najsłabszych więc jak taka karta ma uciągnąć najnowsze gry? Dodatkowo ciekawostką jest to,że niektórzy producenci stosują w tych kartach małych rozmiarów chłodzenie pasywne (bez coolera).Zostawię to bez komentarza...

5)Dysk twardy - no name czyli brak marki,rozsypie się przy pierwszej lepszej okazji,

6)Nagrywarka - jak wyżej ...

7)zasilacz - i tu jest największy zonk w całym zestawie.Z zasilaczem jest jak z sercem u człowieka,im silniejszy i dokładniejszy tym lepiej i bezpieczniej zasili podzespoły. Tutaj dostajemy zasilacz o mocy 420W,jego marka jest nieznana ale na pewno może to być któraś z tych: Feel,Aerocool,Magabajt,San Sun,Sunpro,Take Me,Gigabajt. Są to chińskie wyroby zasiloczopodobne,które posiadają elementy bardzo niskiej jakości a transformatory i dławiki są często atrapami.Takie zasilacze mogą się łatwo spalić,lub co gorsze mogą spowodować uszkodzenie innych podzespołów komputera.A to by zapewne bardzo bolało...

Czyli za ok. 1200zł nie dostaniemy komputera do gier,ale ok,mamy troszkę więcej ciężko zarobionych pieniążków i decydujemy się na zestaw z allegro za ok.1800zł. Co dostajemy ?

-procesor AMD PHENOM 965 X4 BE
-płyta główna Gigabyte GA-780T-D3L
-karta graficzna GF GTX650Ti 1GB GDDR5
-8GB DDR3 (2x4GB) 1333MHz
-Dysk Twardy 500GB SATAIII 16MB
-Nagrywarka DVD-RW dwuwarstwowa (LG/Sony/Samsung)
-Specjalnie dobrany zasilacz z 12cm cichym wentylatorem o mocy 580W


Tutaj jest troszkę lepiej,mamy phenoma który jest trochę bardziej wydajny lecz szału nie ma,płyta główna jest również lepsza,podstawka do procka AM+ czyli przyszłościowa,więcej portów PCI,minimalnie lepsza sekcja zasilania,do minusów należą tylko dwa sloty na pamięci RAM.Do grafiki zastrzeżeń nie mam,kosztuje ponad 500zł więc poradzi sobie z nowymi grami.Pamięci również ok,lecz mogły by być szybsze.Dysk twardy nieznanej marki,nagrywarka markowa. No i nadszedł czas na zasilacz,który znowu jest nieznanej marki więc tych 580W nie ma..Mówiąc w skrócie nie poradzi on sobie z tym prockiem i kartą graficzną,,nie dostarczy tym podzespołom wystarczającej mocy i gry zaczną się zawieszać.Może również dojść do jego uszkodzenia.

No i co,daliśmy tyle kasy i znowu nie pogramy sobie w nowe gry na wysokich detalach? Ok,bierzemy kredyt,mamy 2600zł.Decydujemy się na maszynę z procesorem Intel Core i3.Co dostajemy?

-procesor INTEL CORE i3-3220 3.3GHz
-płyta główna ASUS B75
-pamięć RAM - Goodram 16 GB DDR3 1600 Mhz
-karta graficzna GeForce GTX 660 2 GB
-dysk twardy Seagate 1000GB SATA III
-nagrywarka DVD-RW Multidrive z możliwością nagrywania także płyt dwu-warstwowych
-zasilacz ATX 2.2 PFC z 12 centymetrowym wentylatorem o mocy 600 Wat.


No więc tak,procesor z serii i3 bardziej nadaje się do gier,lecz ma mniejszą wydajność od czterordzeniowego phenoma 965,płyta główna jest ogólnie w porządku,ma większą ilość portów PCI,cztery sloty na RAM i przyszłościową podstawkę LGA.Minusem jest nie za mocna sekcja zasilania.Co do pamięci RAM to marka nie za dobra ale po co aż 16 GB ?? Jest to zwykły chwyt marketingowy sprzedawców,kupujący myśli że dzięki 16GB gry będą latać jak rakiety,jest to błędne myślenie,dzisiejsze gry wykorzystują maksymalnie 4 - 4,5 GB RAM,dlatego w połączeniu z Win 7 6 GB RAM wystarczy w zupełności,reszty po prostu nie użyjemy.Twardziel markowy lecz nagrywarka obca. Co do karty graficznej to można powiedzieć,że jest potężną propozycją,kosztuje ponad 800zł więc da sobie radę z wszystkimi nówkami.Lecz i tak będzie się ksztusić i nie ogarnie...a dlaczego? Bo w zestawie znowu otrzymujemy nieznany zasilacz,który nam tylko utrudni pracę i będzie powodować niestabilność systemu.

No i znowu jesteśmy niezadowoleni z zakupu :P Ale może być też tak,że ktoś chce kupić komputer do gier jak najniższym kosztem i wybierze taki za ok. 600zł. Jest to oczywiście zły wybór,zazwyczaj w takich komputerach są słabe procesory (mimo że kilkurdzeniowe),mało rozbudowane płyty główne,słabe pamięci RAM,brak dysku,nagrywarki i karty graficznej (jest zintegrowana na płycie głównej,takie nadają się tylko do wyświetlania pulpitu) no i chińskie zasilacze...

Takich zestawów na allegro jest masa,jedna część jest lepsza kosztem drugiej i na odwrót,sprzedawcy robią ludzi w konia i nieźle na tym dodatkowo zarabiają. Wypisują,że zestawy te bez problemu nadają się do grania w najnowsze gry lecz w rzeczywistości tak nie jest. Swoją drogą GTA 5 jeszcze nie wyszło a oni już mają pewność że będzie działać na tej konfiguracji sprzętowej :P

Na co zwracać uwagę przy wyborze komputera do gier?

1) wybierając procesor musimy zwracać uwagę na jego wydajność,materiałów na ten temat jest w sieci sporo,witryny komputerowe testują różne procesory i porównują ich osiągi w benchmarkach.Należy pamiętać,że na dzień dzisiejszy najbardziej wydajnymi procesorami są Intel z serii i7 i i5, co do AMD to najlepsze są sześcio i ośmiordzeniowe FX-y.
Ranking procesorów: http://www.jaki-procesor.pl/
Warto również zainwestować w inne,bardziej wydajne i cichsze chłodzenie do procesora,bo te firmowe dostarczane w zestawie bywa hałaśliwe i nie spełnia w 100% swojego zadania.

2) wybierając płytę główną zwracamy uwagę na ilość slotów na pamięci RAM,najlepiej jak są cztery,jeżeli chcemy bawić się w podkręcanie procesora najlepiej zakupić płytę z chłodzoną sekcją zasilania,powinny być przynajmniej 3-4 słoty PCI,1 PCI-E 1x i 1 PCI-E 16x.

3) wybierając RAM zwracamy uwagę na to by była markowa (Kingston,OCZ,Partiot,Corsair,Geil),najlepiej zakupić dwie kości by pracowały one w dualu,częstotliwość najlepiej 1600MHz.Powinny mieć na sobie radiatory by odprowadzały ciepło.

4) wybierając kartę graficzną znowu warto posłużyć się benchmarkami zwracając uwagę na ilość FPS-ów. Co do pamięci to DDR5, 1GB wystarcza do dzisiejszych gier,lecz jeżeli macie troszkę więcej funduszy to warto zaopatrzyć się w 2GB,przyszłościowe,mocne gry pewnie będą potrzebować więcej niż 1GB pamięci.Dobra karta powinna mieć odpowiednie chłodzenie,najlepiej aktywne.

5) Co do dysku twardego i nagrywarki to również warto brać markowe,przy większej ilości pieniędzy można zainwestować w dysk SSD.

6) wybierając zasilacz zwracamy największą uwagę na markę.Jakim możemy zaufać ?
Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Enermax, Enlight, Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Zalman, XFX CORE.

Pamiętajcie,zasilacz jest najważniejszy i warto zainwestować w porządny,450 - 500W w zupełności wystarczy.

Myślę,że w pewnym stopniu pomogłem tym artykułem niektórym użytkownikom planującym kupno komputera do gier.Trzymajcie się z daleka od zestawów z allegro.Mimo że niektóre konfiguracje powyżej 3500zł są dobre to i tak nie opłaca się ich kupować,decydując się na samodzielne składanie komputera możemy złożyć o wiele bardziej wydajną maszynę i co najważniejsze wyjdzie nam to znacznie taniej,o czym przekonałem się osobiście składając swój komputer.

Temat podklejam, by nie uciekł na dalsze strony, jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, pytania, wątpliwości w sprawie komponentów lub zestawów komputerowych to piszcie :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2013-01-28, 11:55:47

Zilog - 2013-01-28, 00:04 napisał(a):Elixir nie należy do markowych pamięci

Z tym bym się kłócił :) Lenovo montowało te pamięci do laptopów. Parę lat temu kupiłem 2x2GB do laptopa - na kościach było logo Elixir i Lenovo :]
Zilog - 2013-01-28, 00:04 napisał(a):5)Dysk twardy - no name czyli brak marki,rozsypie się przy pierwszej lepszej okazji,
są dyski noname? Akurat do tego podzespołu ja jakiejś większej uwagi nie przykuwam. Ale w dobie dysków SSD wybrałbym 120SSD + jakiś mniejszy HDD ;] Choć ja mało gram, więc na gry 120GB by na bank nie starczyło.
Zostaje więc macierz z HDD, która także poprawi wydajność systemu i gier... . Ale to są koszty ;)


Trochę odbiegając od tematu - jeśli nie gra się w gry typu FPP, to wg. mnie konsola za 900 zł będzie sprawować się więcej niż idealnie - mało kosztuje, sprzętowo bez problemu kilka dobrych lat wytrzyma (obecnie Xbox 360 ma 7 lat) i obsłuży każdy najnowszy tytuł.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez yamall » 2013-01-28, 12:45:19

A zobaczcie sobie informacje w gazetkach reklamowych różnych sklepów "nie dla idiotów"
Informacje które podają są żenujące, kilka cyferek dla malo zorientowanych, którzy popatrzą że jest 1 GB tego, 150 GB tamtego no i oczywiście najnowszy Windows i slot kart pamięci, super biore 3 :)

Tak samo jak ostatnio mnie załamała reklama jakiegoś przecenianego telefonu w którymś sklepie z informacją dodatkową "telefon posiada odtwarzacz muzyczny" :)
Dla kogo te reklamy ja pytam ?
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez junior » 2013-01-28, 13:41:54

ja do gier używam konsoli, blaszak to już dla mnie przeżytek tylko to zajmuje miejsce i hałasuje
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Zilog » 2013-01-29, 01:09:38

BlueMan - 28 sty 2013, o 10:55 napisał(a):Lenovo montowało te pamięci do laptopów. Parę lat temu kupiłem 2x2GB do laptopa - na kościach było logo Elixir i Lenovo

To żaden argument Szymonie,fakt jest taki że pamięci elixir są najtańsze i nie mogą się równać z innymi markowymi. Nie mają nawet chłodzenia w postaci radiatora.Wyjątkiem jest seria Nayna z radiatorem,lecz jest to rzadkość.
BlueMan - 28 sty 2013, o 10:55 napisał(a):są dyski noname?

Są,produkcji chińskiej z etykietami od markowych,tak zwane podróbki.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2013-01-29, 11:41:09

Zilog - 2013-01-29, 00:09 napisał(a):Nie mają nawet chłodzenia w postaci radiatora.

Nie jestem przekonany, czy przyklejona blaszka faktycznie spełnia taką super mega rolę - skoro pamięci sam zwykle tak blisko siebie i nie dmucha na nie bezpośrednio żaden wentylator. Wg. mnie (zaznaczam ponownie że nie jestem fanem gier, super mocnego sprzętu, podkręcania, itp.) jest to przerost formy nad treścią. Co innego te pamięci GEIL, OCZ, Patriot z "grzebieniami" nad całą kością - wtedy wymiana ciepła jest łatwiejsza.

Zilog - 2013-01-29, 00:09 napisał(a):Są,produkcji chińskiej z etykietami od markowych,tak zwane podróbki.

Zarzuć jakimś linkiem. Abym wiedział przed jakimi się wystrzegać :]

junior - 2013-01-28, 12:41 napisał(a):ja do gier używam konsoli, blaszak to już dla mnie przeżytek tylko to zajmuje miejsce i hałasuje

Lubię to! Choć konsola też potrafi hałasować jak mocno się rozgrzeje :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-01-29, 11:48:24

junior napisał(a):ja do gier używam konsoli, blaszak to już dla mnie przeżytek tylko to zajmuje miejsce i hałasuje

Kocham PC-ta bo mam wszystko pod ręką - jakiś taki w tych kwestiach jestem konserwatywny, na konsoli grałem 1 raz w życiu :D i dobrze mi z tym :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-01-29, 14:39:34

ja mam w domu 2 laptopy (firmowy i prywatny), blaszaka (wziąłem go z piwnicy bo miał ktoś wziąć a nie wziął) no i konsole, jak gram to ps3, w konsolach podoba mi się to, że nie ma niespodzianek w stylu kupujesz grę a okazuje się, że jedna wymaga dx 9 inna dx 10 jeszcze inna jakiegoś sterownika który się gryzie z grą numer 3.. na konsoli wkładam płytę i wszystko śmiga... co do hałasu to czasem wkurza mnie międlenie płytą zwłaszcza. że stoi na kredensie w którym są wazony szkła i inne przez co to wszystko brzęczy, ale łatwość instalacji i grania oczarowuje. Fakt gry czasami są przy drogie ale w sumie mam ich może 8 a i nie mam czasu by zagrać we wszystko.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez BlueMan » 2013-01-29, 15:38:58

junior - 2013-01-29, 13:39 napisał(a):gry czasami są przy drogie
Tania konsola, drogie gry. Choć konsolę można złamać i wtedy gry też będą tanie :) Najlepszym rozwiązaniem są wtedy dwie konsole - jedna zcracowana, druga oryginalna do gry w sieci. Kosztowo to i tak taniej wyjdzie niż kupno jednego super komputera.
A kompa - kupi się wypasionego kompa za parę tysięcy, a i tak trzeba kupować drogie gry. Lub korzystać z "darmowych", ale wtedy są i tak będą pewne ograniczenia narzucone przez producenta (brak gry w sieci, etc).
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2013-01-29, 15:46:57

teraz czekam na gta5 by sobie kupić:P bo na gta4 trochę się zawiodłem...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Zilog » 2013-02-04, 00:21:54

BlueMan - 29 sty 2013, o 10:41 napisał(a):Zarzuć jakimś linkiem. Abym wiedział przed jakimi się wystrzegać

Osobiście nie spotkałem się z takimi dyskami.Słyszałem od znajomych,że takie są.Na ogół posiadają one krótką gwarancję (serwisowa lub rozruchowa) lub jej brak.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez Gracee89 » 2014-01-26, 21:54:07

Moim zdaniem lepiej samemu kupić części i sobie złożyć kompa.
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2014-01-26, 23:25:58

Gracee89 - 26 sty 2014, o 21:54 napisał(a):Moim zdaniem lepiej samemu kupić części i sobie złożyć kompa.

Racja. Wychodzi taniej i jakościowo lepiej :)
Ja w tym roku zabieram się za składanie nowego komputera do gier w obudowie miniITX. Jak dobrze pójdzie to w okresie wakacyjnym już sobie pogram na nowej maszynie :)
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez junior » 2014-01-27, 09:28:25

ja nie potrafię na coś tyle czekać, zawsze muszę mieć coś od już :)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez thecreeper » 2014-08-20, 11:39:22

Składaki są zawsze tańsze, a i nie ma zbyt dużego problemu z podłączeniem wszystkich podzespołów, ale z wiekiem i jak przekonuję się coraz bardziej do kupna konsoli do gier :P
Avatar użytkownika
thecreeperNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2014-08-19, 15:26:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Ada

Postprzez TomaszT » 2014-11-25, 19:10:44

Miałem okazje kupować komputery na Allegro przynajmniej 2 razy. Można tam dostać nie raz naprawdę nie drogie rzeczy w niskiej cenie. Trzeba tylko na spokojnie sprawdzić wszystko zanim się dokona wyboru. Ja zawsze wybierałem sobie do pułapu cenowego kilka ofert i porównywałem odrzucając słabsze. Na koniec sprawdzałem jaki jest sprzęt podobnie jak w poradniku i dopiero na samym końcu zakup.

Te najsłabsze odrzucałem oczywiście po samych parametrach (ilość ram, wielkość dysku itd.) bliżej sprawdzając jednak samą płytę główna bo to szkielet komputera.
Polecam wędliny z dębiny
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
TomaszTMale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-11-19, 23:11:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ronka » 2014-12-29, 20:19:42

Ja się nadziałam raz kupujac laptopa przez allegro, na początku okazało się, że mojego kupionego lapka juz nie ma, apotem jeszcze wyslali bez płyty z kodekami do tego typu lapka. Na początku grudnia poszłam kupić maca do ispotu, zostałam super obsłużona i dostałam rabat dla nauczycieli. Wydaje mi sie, ze lepiej kupować w sklepie przynajmniej widzi sie sprzęt na żywo.
Avatar użytkownika
RonkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2014-12-29, 20:15:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2014-12-30, 21:04:17

ja też wychodzę z założenia, że lepiej kupować to co się widzi, nigdy nie kupiłabym sprzętu prze internet, a tym bardziej laptopa przez neta, lepiej iść do sklepu stacjonarnego i zobaczyć co się kupuje, co do samego iSpota to oni mają też zniżkę studencką i raty 0% więc możliwości na zakup sprzętu jest naprawdę dużo.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mistrzunio » 2016-02-24, 16:29:22

kupiłem ze 3 lata temu laptopa na allegro, był dokłądny taki jak w opisie, pozniej znajomemu kupiłem od tego samego goscia, jak szybko przyszedł, tak szybko został odesłany, jakiegoś pliku w systemie nie dało się zainstalować i z gier były nici
Avatar użytkownika
mistrzunio
 

Postprzez Bogdan » 2017-01-26, 17:42:01

Najczęściej komputery z Allegro to największe badziewie jakie może być. Najśmieszniejsze jest jak w nagłówku widać wielką czerwoną wytłuszczoną czcionką hasło "PROCESOR 12GHz!", czyli 4x3GHz de facto. O wiele bardziej opłacalnym i rozsądnym jest złożenie zestawu lub skorzystanie z poradników np na PurePC gdzie co miesiąc wrzucane są świetne zestawy w różnych przedziałach cenowych. Można taki zamówić, a sklep sam komputer złoży i wyśle.
Mój blog
Hosting
Avatar użytkownika
BogdanNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2007-05-05, 20:15:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Bogdan

Następna strona

  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 335 gości

cron