Bateria w laptopie

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Bateria w laptopie

Postprzez cre[a]tive » 2012-12-18, 19:43:25

Jak traktujecie swoją baterię w notebookach / netbookach?
Czy ładujecie zawsze do 100 % akumulator a potem rozładowujecie do końca (do wyświetlenia monitu z systemu Windows)? A może baterię trzymacie w szufladzie, a laptop macie podłączony do zasilania sieciowego, jeśli siedzicie w domu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-12-18, 21:10:27

u mnie bateria jest non-stop w laptopie zwykle siedzę na zasilaniu podpiętym całe dnie (pracuje na tym komputerze), laptop ma 5 lat, jak odepnę zasilanie trzyma trochę ponad godzinę z 2,5 jak był nowy, pierwsze 2 lata laptopa nosiłem całe dnie włączonego na baterii jak była słaba podładowywałem (15 minut jak przerwa na studiach) i znowu siedziałem na baterii, obecnie jak zapomnę ja albo kumpel zasilacza do pracy to siedzimy na jednym przepinając raz się jeden komputer ładuje raz drugi, zwykle zdąży się naładować nim trzeba przepiąć kabel. Niestety szlak mi trafił obudowę więc kupuje teraz nowego lapka. Jeden będzie do pracy 2 do domu, obecnie lapek jeździ ze mną na rowerze do pracy przez co pewnie obudowa z deczka się pokruszyła
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Zilog » 2012-12-19, 01:46:23

Ja również mam baterię w laptopie non-stop,czasami popracuje na samej baterii jakieś 30 minut po czym podłączam do sieci. Ogólnie takie użytkowanie szkodzi bo widzę jak z czasem jej sprawność spada,ale bez baterii nie mógłbym pracować bo jak to laptop używany jest mobilnie na kolanach,na łóżku,na fotelu,jest często przenoszony co skutkuje przypadkowym wypadaniem wtyku od zasilacza.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez junior » 2012-12-19, 14:11:56

też mi często przypadkiem kabel się wypina, zresztą nowoczesnym bateriom leżenie w szufladzie też szkodzi są obliczone na prace ileś lat od daty produkcji i tyle
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-12-19, 20:51:49

junior - 18 gru 2012 20:10 napisał(a):u mnie bateria jest non-stop w laptopie zwykle siedzę na zasilaniu podpiętym całe dnie



Moi znajomi w ten sposób traktowali baterię przez 2 lata. Aktualnie nawet jeśli naładują na 100 % i próbują odłączyć laptop od zasilania na 3 minuty, ten wyłącza się... Poza tym skoro i tak jest się podłączonym kablem, po co bateria?

--
Ja doświadczeń nie mam z akumulatorami w laptopie, bo całe życie siedziałam na stacjonarce (zresztą nadal śmiga), laptop mam od paru dni i zastanawiam się nad rozwiązaniem najlepszym dla baterii by długo była sprawna. Dodam, że przez sprawność nie uważam sytuacji, by laptop na naładowanej baterii wytrzymywał tylko 2 godziny, bo to jest strasznie mało. Aktualnie bateria trzyma mi 6 godzin, czasem nawet 7. Zdaję sobie sprawę, że tak nie pozostanie na zawsze, chciałabym jednak by pozostało jak najdłużej.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-12-20, 10:16:03

po co bateria? z doświadczenia kabel lubi się przypadkiem wypiąć ...
co do życia baterii po 3 minuty to tak mają np hp ale to nie kwestia uszkodzenia baterii a licznika ładowań, który można zresetować i bateria jest jak nowa... Zresztą nieużywane akumulatory również się zużywają
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez niania_ogg » 2012-12-20, 10:29:22

U mnie bateria siedziw w laptopie, ładuję, rozłączam i pracuje komp na baterii. Czasem baterię wyciągam i odkładam do szuflady ale właśnie.... kabelek lubi się odłączyć a jest to bardzo irytujące.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez miljakow » 2012-12-20, 13:11:14

Ja mam zawszę do swojego laptopa podłączoną ładowarkę, ponieważ ile razy miałem tak, że np. oglądam jakiś fajny film lub gram w grę i mi się laptop wyłącza, bo słaba bateria i trzeba naładować :/ Poza tym mam trochę starszego laptopa, który działa sprawniej jak jest podłączona bateria.
konto w jakim banku
Avatar użytkownika
miljakowNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2012-12-20, 13:06:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Palio » 2012-12-22, 01:19:29

Może będziecie mogli mi coś podpowiedzieć...
Loptopek (i bateria) mają już 2 lata. Do tej pory pełna bateria wystarczała na jakieś 90-120 minut. Parę dni temu nagle trach... windows 7 zaczyna w zasobniku przy baterii pokazywać czerwonego krzyżyka z informację "Rozważ wymianę baterii".
Od tego czasu pełna bateria trzyma około 10 minut. Naładowanie spada systematycznie ze 100% do 21% bardzo szybko. Po 21% od razu spada na 7% i pojawia się windowsowy monit aby pilnie podłączyć zasilanie.

Nie zdziwiło by mnie to, bo bateria już trochę lat ma i dosyć sporo była używana ale fakt, że stało się to z dnia na dzień... Myślałem, że powinno się to stać jakoś płynnie...
Dziwi mnie też to, że miernik bezpośrednio na baterii wskazuje pełne naładowanie, mimo, że windows twierdzi inaczej

Coś da się z tym zrobić? Czy trzeba jednak zaopatrzyć się w nowe ogniwo...?

Samsung R540, bateria 4000mAh
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-12-22, 21:40:53

Elektroniczny układ zabezpieczający ładowanie baterii :] W HP jest to standard, widocznie inni producenci także to stosują.

Chodzi o to, że bateria ma swój układ scalony który umożliwia tylko 10000 cykli ładowania baterii (liczba ładowań przykładowa!). Po tej liczbie cykli - mimo, że bateria jest teoretycznie sprawna, to wg. producenta jest ona już niebezpieczna. Dlatego ogranicza czas pracy na baterii, aby zmusić użytkownika do zakupu nowej ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2012-12-23, 15:24:50

zwykle można ten układ przeprogramować... ale w tym celu zalecam udać się na forum szalonych elektroników...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez lorena1984 » 2015-06-12, 09:39:27

Ja mam zawszę do swojego laptopa podłączoną ładowarkę, ponieważ ile razy miałem tak, że np. oglądam jakiś fajny serial lub gram w grę i mi się laptop wyłącza ale ................... ale ostanio laptop mi kiepsko chodzi dlatego pytam was czy warto instalować SpyShelter, który zatrzymuje wirusy na kompie? Miał go ktoś z was ?
Avatar użytkownika
lorena1984None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2015-06-12, 09:29:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kitkat » 2016-10-06, 11:58:20

u mnie to wygląda w ten sposób, że ładuje baterie na 100% i potem staram sie podłączyć do ładowania ponownie jak wyskoczy komunikat, że komputer niedługo się wyłączy. Nigdy nie trzymałam baterii w szufladzie... Laptop ma 4 lata, jak się odłączy od ładowania i intensywnie na nim pracuje wytrzymuje 2 godziny. Chociaż jest już po wymianie baterii. Mimo, że był podłączony sam mi się wyłączał. Myślałam, że to powazniejsza sprawa, ale chłopaki z serwisu Redicreo mi sprawdzili wszystko, okazało się, że to kwestia baterii. Wiec jak coś się dzieje lepiej zanieść do dobrego serwisu, bo to może być właśnie tylko sprawka baterii :)
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bogdan » 2017-01-26, 18:10:34

Myślę, że baterią nie ma się co zbytnio przejmować. Dla mnie wyciąganie jej z laptopa mija się z celem, bo w razie awarii prądu zostaje się z niczym, a tak zawsze zasilanie jest. Po kilku latach i tak niewiele z baterii zostaje, a zamienniki nowe można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych, zależy od modelu. Gra niewarta świeczki :)
Mój blog
Hosting
Avatar użytkownika
BogdanNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 51
Dołączył(a): 2007-05-05, 20:15:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Bogdan


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 315 gości

cron