Nowy laptop, gwarancja, zmiana podzespołów

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Nowy laptop, gwarancja, zmiana podzespołów

Postprzez BlueMan » 2012-11-17, 22:06:27

Przymierzam się do zmiany mojego zasłużonego ~6 letniego laptopa HP, który na baterii trzyma 2-3 minuty i któremu wysiadło zasilanie wentylator od chłodzenia procesora (kabelki z wentylatora wyprowadziłem na zewnątrz i zasilam go osobnym zasilaczem :P jakoś działa).

No i apropo wymiany laptopa nasuwają mi się pytania odnośnie jego gwarancji.

Na oku mam:
  • Asus http://allegro.pl/17-cali-acer-as7560-4 ... 52770.html
    Cztery rdzenie ze zmienną prędkością, więc fajny bajer :) choć zastanawiam się czy nie lepiej mieć obecnie dwa mocne rdzenie, niż cztery takie słabe... .
  • Toshiba http://allegro.pl/laptop-toshiba-c675d- ... 83505.html
    Procesor firmy Intel - wg. mnie znacznego faworyta względem AMD. Dwa mocne rdzenie, ale z funkcją HyperThreding.

Ale i tak jedna rzecz mi się w tym laptopach nie podoba - dysk twardy. Na pojemności jakoś mi nie zależy, bo obecnie 125GB zużywam na trzech partycjach na dysku 320GB, a większość z tego to raczej dużo ważące śmieci (iso, filmy, mp3, itp).
Boli mnie w tych dyskach w nowych laptopach to, że mają 5400 obr, więc raczej będą przymulać te mega procesory, niż je wydajnościowo uzupełniać :/ Dlatego wymieniłby dysk na 7200 obr (z obecnego kompa), albo nawet szarpnął się na SSD sprzedając tamten oryginalny 500GB.

Jak się taka podmiana dysku ma do gwarancji?
1. Czy podmiana dysku wiąże się z utratą gwarancji?
2. Czy dołożenie dodatkowej pamięci wiąże się z utratą gwarancji?
3. Czy w przypadku reklamacji laptopa (tfu tfu), należy odesłać im laptop z oryginalnymi podzespołami?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2012-11-18, 14:11:24

BlueMan - 17 lis 2012, o 22:06 napisał(a):Jak się taka podmiana dysku ma do gwarancji?1. Czy podmiana dysku wiąże się z utratą gwarancji?2. Czy dołożenie dodatkowej pamięci wiąże się z utratą gwarancji?3. Czy w przypadku reklamacji laptopa (tfu tfu), należy odesłać im laptop z oryginalnymi podzespołami?


W momencie oddania na gwarancję doprowadź go do stanu fabrycznego,czyli zmień dysk na oryginalny i odejmij pamięć.Chociaż o pamięć nie powinni się przyczepić bo jeżeli laptop ma specjalną,odkręcaną klapkę to wymienisz tą pamięć bez większej ingerencji w lapa,no ale serwisantom może się nie podobać,że w ich sprzęcie siedzi obcy sprzęt :P Co do dysku to także powinien być pod klapką na spodzie laptopa,musisz zwrócić uwagę czy nie ma tam jakiś małych plomb,naklejek itp,bo jak coś uszkodzisz to pozamiatane.Śrubki także odkręcaj bardzo ostrożnie,tak by śrubokręt ich nie pokaleczył.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2012-11-19, 13:06:32

Idealnym rozwiązaniem byłby laptop na dwa dyski twarde :) Da się kupić 17'' z takim bajerem w sensownej cenie.

Mały SSD na system i programy, reszta na drugim dysku. A w razie gwarancji cały czas oryginalny dysk jest w obudowie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2012-11-19, 18:43:10

Ok,tylko że za cenę takiego dwudyskowca z jednym SSD dostaniesz dwa dobre jednodyskowe laptopy :P Także zastanów się czy warto tyle dopłacać za Twoją cierpliwość podczas startu systemu ;)
Kup sobie normalny laptop z możliwością łatwej wymiany dysku,u siebie tak mam (Asus N61JV) i będzie ok. Mi już dawno się skończyła gwarancja i żadnego problemu nie miałem.

Pamiętaj,jeżeli wymieniając dysk i pamięć nie zerwiesz plomb lub innych naklejeczek to gwarancji nie tracisz. Ale tak jak wcześniej pisałem:
Zilog - 18 lis 2012, o 14:11 napisał(a):W momencie oddania na gwarancję doprowadź go do stanu fabrycznego,czyli zmień dysk na oryginalny i odejmij pamięć.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez BlueMan » 2012-11-22, 11:45:27

Zilog - 2012-11-19, 18:43 napisał(a):za cenę takiego dwudyskowca z jednym SSD dostaniesz dwa dobre jednodyskowe laptopy

Mi wystarczy, że laptop będzie mieć możliwość włożenia drugiego dysku, ale w komplecie będzie mieć tylko jeden.
Mówię mniej więcej o tym http://allegro.pl/acer-as7560-a6-3420m- ... 99488.html
750 GB SATA 5400 obr.
Możliwość montażu drugiego dysku twardego (brak elementów montażowych)

I na pewno dokupując do niego ~64GB SSD (~250zł) nie będzie w cenie dwóch dobrych jednodyskowych laptopów :P
Ale i tak jak zsumuję koszta tego laptopa, to przekroczy to mój ~2000 zł budżet. Nie zagłębiałem się, czy są tańsze takie laptopy, był to jeden z wyrywkowych laptopów które znalazłem na allegro.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 289 gości

cron