CMOS Checksum Bad

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

CMOS Checksum Bad

Postprzez Undertaker DeadMan » 2012-10-13, 17:02:13

Witam, dzisiaj dostałem do sprawdzenia taką oto płytkę: Asus A8R32-MVP Deluxe (KLIK. Po zainstalowaniu jej w obudowie, podłączeniu wszystkiego, zainstalowaniu sterowników zaktualizowałem bios. Komp się uruchomił wszystko było ok. Po ponownym uruchomieniu niestety black screen i migające światełko na monitorze... Jedyne co mi przyszło na myśl to zworka przy bateryjce od biosu, więc ją przekładam, przekładam ponownie i próbuje uruchomić kompa. Ku mojemu zdziwieniu komp się odpala, lecz widnieje takie coś:
CMOS checksum bad
pluje się o czas i godzinę
f1 - bios setup
f2 -default i kontunuuj.
jak wybiorę f1 i ustawie all w biosie , i zapisze, po ponownym uruchomieniu zastaje taką samą sytuację ->niestety black screen i migające światełko na monitorze... Gdy wybieram f2 winda się normalnie uruchamia. lecz gdy uruchomię ponownie kompa znowu black screen.
Wymieniałem bateryjkę, nie rozwiązało to problemu. Jakieś propozycje? z góry dzieki za zainteresowanie tematem.
Avatar użytkownika
Undertaker DeadManMale
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2010-07-28, 10:41:09
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-14, 14:13:59

Więc skoro ciągle pyta o ustawienia, czyli resetuje je bo bateria nie działa. Jeśli wymieniłeś baterię na nową, to problem nie leży w niej tylko w stykach slotu na bateryjkę. Mogły się przepalić, zalać, przerwać albo coś. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Undertaker DeadMan » 2012-10-14, 14:20:09

Spróbuję jeszcze przywrócić starszą wersję biosu, bo problem nastąpił po aktualizacji.
Avatar użytkownika
Undertaker DeadManMale
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2010-07-28, 10:41:09
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-10-15, 14:35:41

a wejdź w bios tam kliknij reset to default i zapisz... może próbuje ustawiać jakąś zmienną której w starym biosie nie ma bądź w konfiguracji
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: CMOS Checksum Bad

Postprzez Undertaker DeadMan » 2012-10-15, 22:17:30

@junior - próbowałem, niestety nie rozwiązało to problemu.
Avatar użytkownika
Undertaker DeadManMale
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2010-07-28, 10:41:09
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

cron