Asus K50IJ System Win Vista na Xp i problemy.

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Asus K50IJ System Win Vista na Xp i problemy.

Postprzez BaQStiC » 2012-02-28, 21:06:39

A wiec na wstepie chcialbym wszystkich powitac po dlugiej nieobecnosci.

Powrocilem bo mam problem, a wiem ze na tym forum ja uzyskam poniewaz juz nie raz mi pomogliscie :)

Wiec przejde do rzeczy.
Mam lapka takiego jak w temacie. Mam on juz sobie 4 latka i byla na nim Vista. System zaczal juz pomalu szwankowac (nie chcial sie wlaczac itp) Laptop byl kupiony nowy w sklepie takze zadnej kopi systemu nie mialem, wiec pomyslalem zainstaluje XP.
Jak pomyslalem tak zrobilem, ale dla bezpieczenstwa pomyslalem ze zainstaluje go na zewnatrznym dysku 3.5 cala wyciagnietego z innego kompa (taki normalny dysk w specjalnej obudowie pod USB)

Wszystko fajnie ladnie znalazl partycje na tamtym dysku (dodam ze byl tam zainstalowany XP i nie byl dysk formatowany wiec wszystko z systemu na nim bylo, dodam ze partycji orginalnych z Vista nie ruszalem) usunalem ta partycja gdzie byl XP zainstalowany postawilem nowa, sformatowalem i ok skopiowalo wszystkie pliki do instalki. I to juz sie zaczely schody po restarcie wybralem boot z USB i wyskoczyl komunikat ze za zawartosc dysku nie moze byc odczytana ze brakuje jakiegos pliku.
Odlaczylem dysk i chcialem wejsc na Viste a tu nie chce tylko wyskakuje ten sam blad.
No i zaczal sie problem bo laptop nie chcial sie nijak wlaczyc.
Wiec mowie kij zainstaluje na tym dysku z laptopa wiec robie wszystko jak trzeba. Nie chcialem usuwac Visty wiec partycja nie ruszalem, znalazl sie jakis obszar nie przydzielony 12GB wiec utworzylem na nim partycje i tam zainstalowalem XP. OK zainstalowal sie i przy starcie kompa jest wybor systemu tylko ze Pierwsze jest XP i drugie tez jest XP tylko jak wybiore drugi to wyskakuje ten blad co opisalem wczesniej z tym plikiem.
Uzywam tego Xp'ka ale nie mam do wszystkiego sterownikow.

Wiec teraz pytam jak zrobic zeby miec wybor tych dwoch systemow XP i Vista przy starcie kompa?
Jak naprawic zeby Vista dzialala?
Jak jest cos nie jasnego odpowiem na pytania. Z gory bardzo dziekuje.
Avatar użytkownika
BaQStiCNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2010-05-23, 19:10:18
Lokalizacja: Kielce/Wro
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BaQStiC » 2012-05-06, 17:00:40

refresh...
Pomoze ktos bo dalej sie z tym mecze :)
Avatar użytkownika
BaQStiCNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2010-05-23, 19:10:18
Lokalizacja: Kielce/Wro
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 264 gości

cron