Padła partycja - odzyskanie

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Padła partycja - odzyskanie

Postprzez Palio » 2011-12-26, 23:44:51

Zacznę od początku... Problemy były już od jakiegoś czasu z całym dyskiem. Był czas gdy podczas uruchamiania komputera dysk w ogóle nie został wykryty, podociskałem jednak kable i przy kolejnym uruchomieniu wszystko ruszyło.
Parę dni temu objaw się ponowił - dysk zniknął (3 partycje), wymieniłem kable sata na nowe i dysk się "odnalazł"... ale :( padła 1 partycja
Partycja, której nie ma to partycja na której miałem poinstalowane wszystkie programy.
W eksploratorze windows partycja jest pokazana (dysk F), jadnak po kliknięciu na nią pojawia się komunikat:
Lokalizacja jest niedostępna
F:\ nie jest dostępny.
Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna

Po wejściu we właściwości:
Zajęte miejsce: 0 bajtów
Wolne miejsce: 0 bajtów

Narzędzia > Sprawdzanie błędów
po kliknięciu "Sprawdź..."
Nie można sprawdzić dysku, ponieważ system Windows nie może uzyskać dostępu do niego.



Jaka jest opcja na odzyskanie zawartości całej partycji?
Ściągnąłem sobie program DMDE. Wyczytałem, że to bardzo silne narzędzie do odzyskiwania danych używane nawet w firmach specjalizujących się odzyskiwanie danych.
Po przeskanowaniu dysku idealnie znalazł całą zawartość utraconej partycji, kompletne drzewo katalogów. Wersja demo pozwala na odzyskiwanie jedynie każdego pliku z osobna (każdorazowe kliknięcie każdego pliku i wybranie opcji 'odzyskaj'), co przy partycji ~300GB zajęło by mi jakieś pół roku :)
Wersja pełna dla użytku domowego jest tania, bo kosztuje zaledwie 16 euro, także bezproblemowo jestem w stanie zapłacić za licencję jednak... wolałbym mieć pewność, że program faktycznie idealnie odzyska wszystko co się "zgubiło" i poukłada tak jak było. Wspomniałem, że to była partycja na której były instalowane wszystkie programy także program musiałby idealnie zachować wszystkie ścieżki instalacyjne i kompletną strukturę katalogów jaka była przed awarią... tylko w takiej sytuacji jestem w stanie zapłacić za licencję.

Czy ktoś spotkał się z programem DMDE? Czy jest faktycznie wart tych wszystkich pochlebnych opinii, które krążą o nim w internecie? Czy spełni moje oczekiwania?

Może jest jakiś inny sposób na odzyskanie partycji?
Jakieś rady, sugestie?
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-12-27, 00:28:39

16 Euro to dla mojego węża w kieszeni to cala góra forsy :)

W podobnym przypadku zastosowałem stary wypróbowany sposób. Wymontowałem dysk i podłączyłem do innego komputera. Odczytał bez problemów. Raz tylko w podobnej sytuacji bylem zmuszony do zmiany systemu, z windy na Linux.
I tez się udało.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2012-01-09, 15:55:20

Pierwsza najważniejsza rzecz - podłącz ten dysk do innego komputera jako drugi (nie ten z którego startuje system).
Przed zabawą w odzyskiwanie najlepiej byłoby zrobić fizyczną kopię 1:1 każdego sektora na inny dysk np linuxową komendą dd.
Dopiero z kopii powinno się zaczynać odzyskiwanie. Możesz wtedy użyć windowsowego programu Easy Recovery Pro, który odzyskuje dane nawet z uszkodzonych partycji.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości