Problem z drukarką HP

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Problem z drukarką HP

Postprzez cre[a]tive » 2011-11-16, 01:37:41

Moja drukarka odmówiła posłuszeństwa.
Model to HP Deskjet D1360. Generalnie zaliczany do serii HP D1300.

Tydzień temu pojawił się problem z wydrukiem. Drukarka drukowała niektóre linijki strony a niektórych nie. Następnie zaczęła migać dioda. Drukarka niby "offline". Ponieważ w żaden sposób nie udało mi się tego naprawić, a pojemnik z tuszem był już prawie pusty napełniłam go. Dioda dalej migała. Jakimś cudem, wyłączając, restartując i robiąc jeszcze nie wiadomo co w końcu udało mi się wydrukować to, czego potrzebowałam.


Dziś problemy wróciły. Miotam się z tym od 4 godzin lecz nic nie działa. Dioda miga. Drukarka nie drukuje.

- Odinstalowałam oprogramowanie i sterowniki i zainstalowałam ponownie ze strony producenta.
- Restartowałam drukarkę, odłączałam wszystkie kable i podłączałam ponownie
- Wyjęłam kasety drukujące i zainstalowałam ponownie


Co ciekawe - gdy wyjmę pojemnik z czarnym tuszem i zamknę pokrywę (w środku siedzi tylko kolorowy) dioda przestaje migać i drukarka drukuje (tzn. nie drukuje, bo nie mam kolorowego tuszu, więc kartka wychodzi pusta). Ale działa! Gdy wkładam czarny dioda miga. Doszłam do wniosku, że uszkodzony jest pojemnik z tuszem - może styki? Przetarłam spirytusem, lecz nadal nic. Włożyłam stary pojemnik - niby ok, bo dioda przestała migać. Włożyłam jeszcze inny stary - też dioda nie miga.

I teraz najciekawsze. Uznając, że problem tkwi w tym jednym pojemniku z tuszem, zregenerowałam sobie jeden z tych starych. Wkładam napełniony - dioda miga, drukarka nie działa... Podczas regeneracji nie dotykałam styków. Dlaczego tak się dzieje?


Macie jakikolwiek pomysł?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-11-16, 10:43:51

Miałem kiedyś identyczne problemy z tą samą drukarką. Objawy dokładnie te same - mrugająca dioda po włożeniu uszkodzonego pojemnika. Pojechałem nawet do serwisu, aby oddać na gwarancję. Ale wymiana pojemnika załatwiła sprawę i wszystko ruszyło.

Możliwe, że w firmie, która regenerowała kartridż uszkodzili go (choć raczej to mało prawdopodobne, bo starannie się z nimi obchodzą).
Najlepiej by było jakbyś ten zregenerowany kartridż włożyła do innej drukarki - w celu sprawdzenia czy faktycznie go uszkodzili.

No i BTW - czy opłacało się regenerować własny pojemnik? Ile zapłaciłaś? Za 18 zł (z przesyłką) na allegro są nowe (zregenerowane) - http://allegro.pl/hp-21xl-promocja-vat- ... 00303.html .


PS.
Też mam drukarkę na pojemniki HP21 i HP22. Jak chcesz się bawić w wysyłkę i sprawdzenie czy Twój tusz działa w moim sprzęcie to wiesz gdzie mnie znaleźć :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-11-16, 20:39:57

BlueMan - 16 lis 2011 09:43 napisał(a):Miałem kiedyś identyczne problemy z tą samą drukarką. Objawy dokładnie te same - mrugająca dioda po włożeniu uszkodzonego pojemnika.


Tyle, że u mnie niezupełnie wyglądało to w ten sposób. Problemy zaczęły się nagle, gdy siedział w środku oryginalny tusz HP, nigdy nie regenerowany, nic przy nim nie było kombinowane.

Ponieważ i tak nie drukowało, a ja zakupiłam pierwszy raz w życiu na próbę zestaw do napełniania to spróbowałam. Po napełnieniu problemy były, ale w końcu załapało i drukowało się w najlepsze przez cały tydzień. Tylko w ciągu jednego dnia wydrukowałam 60 stron i nie było problemów. A po tygodniu znów coś się zaczęło pieprzyć :zdegustowany:

Objawy są dość nietypowe. Gdyby od razu po napełnieniu nie działało, wówczas można by podejrzewać pojemnik, a tak to nie wiem gdzie szukać problemu.

BlueMan - 16 lis 2011 09:43 napisał(a):czy opłacało się regenerować własny pojemnik? Ile zapłaciłaś? Za 18 zł (z przesyłką) na allegro są nowe (zregenerowane)


He he, BlueMan - guru regeneracji kartridży pyta mnie czy się opłaca? xD

Gdyby nie Twoje, swego czasu, zachwalanie metody uzupełniania tuszu samodzielnie między innymi na tym forum i pisanie o tym, jak to tanio wychodzi w eksploatacji, to by mi nigdy nawet do głowy nie przyszło napełniać własnoręcznie kartridże;) Więc Ty chyba najlepiej wiesz, czy to się opłaca :P
Natomiast piszesz o zregenerowanych kartridżach za 18 zł - nie są nowe, bo zregenerowane, więc używane. W jakim celu kupować regenerowane przez kogoś innego kartridże skoro można zrobić to samemu o wiele taniej? A sam wiesz, że uzupełnienie jest banalnie proste, jeśli tylko posiada się odpowiedni klip regeneracyjny. Za dwie butle tuszu czarnego - łącznie 300 lub nawet 350 ml zapłaciłam chyba 9 czy 11 zł plus przesyłka. Napełniałam dwa razy (ten drugi raz na próbę czy zadziała inny kartridż) a w butelce w ogóle nie widać różnicy. Starczyłoby mi to chyba na 5 lat intensywnego drukowania. Prędzej minie termin ważności niż zdążę to zużyć.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez unter » 2011-11-16, 21:28:16

Trochę pogubiłem się i nie wiem czy po celuje z rada.
Byc może powodem jest zaklejony otwór wyrównywaczy ciśnienia powietrza.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-11-16, 22:14:11

@Marta - dalej jestem zwolennikiem własnej regeneracji tuszy :) Wychodzi naprawdę mega tanio. Ale jak mam zaschnięty/zepsuty kartridż to kupuję na allegro za 18 zł, który potem regeneruję sam XX razy :)
Ja nawet z klipa regeneracyjnego nie korzystam, choć faktycznie przedłuża on czas drożności głowic!

cre[a]tive - 2011-11-16, 19:39 napisał(a):Tyle, że u mnie niezupełnie wyglądało to w ten sposób. Problemy zaczęły się nagle, gdy siedział w środku oryginalny tusz HP, nigdy nie regenerowany, nic przy nim nie było kombinowane.

U mnie dokładnie tak samo pierwsze objawy występowały, potem doszedłem do tego, że chodzi o uszkodzony pojemnik który powodował mruganie diody.
cre[a]tive - 2011-11-16, 19:39 napisał(a):Objawy są dość nietypowe. Gdyby od razu po napełnieniu nie działało, wówczas można by podejrzewać pojemnik, a tak to nie wiem gdzie szukać problemu.

Z tym masz racje, ale cóż poradzić - przypadek losowy.
cre[a]tive - 2011-11-16, 19:39 napisał(a):Za dwie butle tuszu czarnego - łącznie 300 lub nawet 350 ml zapłaciłam chyba 9 czy 11 zł plus przesyłka. Napełniałam dwa razy (ten drugi raz na próbę czy zadziała inny kartridż) a w butelce w ogóle nie widać różnicy. Starczyłoby mi to chyba na 5 lat intensywnego drukowania. Prędzej minie termin ważności niż zdążę to zużyć.

Mi się w tym roku skończyła pierwsza butla 500 ml tuszu czarnego. A ile lat regeneruję drukarki? Z 10 lat chyba już będzie :] Może faktycznie termin tego tuszu minął, bo ostatnio spore problemy miałem z czarnym kartridżem - szybko zasychał jak się przynajmniej raz w tygodniu nie drukowało. Ale jak drukowałem regularnie to było okey, a czerń 10 letniego pigmentu też niczego sobie.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez behemoth » 2011-11-19, 13:19:04

Ostatnio miałem identyczny problem w ciut innej drukarce hp - minął termin przydatności tuszu, chociaż barwnik było zdecydowanie ponad 50%. Doinstalowałem pełen pakiet sterowników i dopiero wtedy poza miganiem diody ujrzałem komunikat diagnostyczny - przekroczony termin przydatności naboju z tuszem.
Faktycznie wymiana na świeży pomogła.
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-11-19, 23:14:57

Zatem w tygodniu idę kupić sobie nowy kartridż. Może drukarka ruszy. Ostatnio oryginalny tusz HP (czarny) kosztował mnie 80 zł, co jest sumą kosmiczną zważywszy na to, iż 5 lat temu tę drukarkę kupiłam za jakieś 150 zł :zakrecony: Już bardziej się opłaca za każdym razem nową drukarkę kupować (będzie w środku tusz czarny i kolorowy!) niż kupować oryginalne tusze producenta..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-11-20, 00:24:13

cre[a]tive kup te za 18 zł na allegro :] Ja się na nich nie przejechałem jeszcze. Mam drukarkę (D2460) od ~2007-11 i jeszcze nie miałem problemów z mrugającą diodą. Co prawda tuszę z 2-3 razy wymieniałem, ale to ze względu na zaschnięte dysze.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez BlueMan » 2012-01-04, 12:05:26

Tanio? Co ty gadasz. Drożyzna jak nie wiem.
HP21 jest za 43 zł
HP22 jest za 57 zł

Więc ma się to nijak do tego, że HP21 można kupić za 18 zł z wysyłką GRATIS, a w tej drożyźnie trzeba jeszcze za nią zapłacić. Jakość - taka sama jak wszędzie. Można trafić na podróbki, można trafić na dobrej jakości towar. Przewagą allegro jest to, że można przed zakupem poczytać komentarze i dowiedzieć się o jakoś produktu, a kupując w jakimś mało znanym sklepie nie mamy żadnej gwarancji. Tym bardziej nie warto przepłacać.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 150 gości