[Problem] Brak dostępu do rejestru

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

[Problem] Brak dostępu do rejestru

Postprzez rafals.92 » 2011-08-16, 16:03:18

Witam. Od jakiegoś czasu irytuje mnie pewien problem, mianowicie brak dostępu do rejestru i menadżera urządzeń. Przykładowo, kiedy wciskam ALT+CTRL+Delete, otrzymuję komunikat: "Menadżer zadań został wyłączony".

Wydaje mi się, że problem pojawił się, gdy konfigurowałem wraz z konsultantem ustawienia, abym mógł korzystać z Internetu (zmieniłem usługę na Netia Spot). Wcześniej nie miałem ograniczonych uprawnień czy to mogło być przyczyną?

Dziś po sformatowaniu dysku C, celowo sprawdziłem i miałem dostęp. Po zainstalowaniu sterowników oraz podłączeniu routera zostałem ograniczony.

Próbowałem różnych rzeczy, czytałem o podobnych przypadkach, jednak nie udało mi się uporać z tym jakże irytującym problemem.

Serdecznie proszę Was o pomoc.
Pozdrawiam, Rafał.
Avatar użytkownika
rafals.92None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2006-11-24, 14:43:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-08-16, 17:24:42

Rafał, podałeś dość niewiele informacji.
System to windows XP, ale czy Home Edition czy Professional?

Odnośnie salutu na trzy palce (alt + ctrl + del), ktoś lub coś wyłączyło Ci dostęp do tego przez zasady grupy.
Otwórz windowsowy notatnik i w nim wpisz tak:
Kod: Zaznacz cały
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=–

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"DisableTaskMgr"=–

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system]
"DisableTaskMgr"=–


Następnie Plik -> zapisz jako -> twoja_dowolna_nazwa.reg oraz potwierdź chęć zapisania pliku. Najwygodniej będzie, jeśli zrobisz to na pulpicie. Po zapisaniu i zamknięciu notatnika dwukrotnie kliknij na utworzonym pliku i potwierdź chęć wprowadzenia klucza do rejestru.
Co to dokładnie za router? Czy stało się to po podłączeniu routera kablem? Czy instalowałeś oprogramowanie dołączone do routera?
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez rafals.92 » 2011-08-16, 20:16:30

No więc system to Windows XP Home Edition z Service Pack 3.

Odnośnie salutu na trzy palce (alt + ctrl + del), ktoś lub coś wyłączyło Ci dostęp do tego przez zasady grupy.
Otwórz windowsowy notatnik i w nim wpisz tak


Problem polega na tym, że nie mogę. Próbowałem wcześniej włączyć dźwięki systemowe w podobny sposób (odpowiedni fragment kodu zapisany *.reg). Otrzymuje komunikat "Edycja rejestru została wyłączona przez administratora sieci".

Co to dokładnie za router? Czy stało się to po podłączeniu routera kablem? Czy instalowałeś oprogramowanie dołączone do routera?


Router nazywa się Netia Spot (router WiFi, ADSL). Wydaje mi się, że to się stało, gdy podłączyłem router do komputera. Cały myk polega na tym, że nie ma do niego żadnego oprogramowania. Podłączasz, czekasz chwilę i śmiga - teoretycznie. Za pierwszym razem tak nie było, więc chyba z 4 razy dzwoniłem do Netii. Pamiętam, że kazano mi wpisać w przeglądarce adres IP, zalogować się wyświetlonej stronie (wydaje mi się, że była ona odpowiedzialna za konfigurację routera) i zmienić kilka rzeczy.

Mam także inny problem, mianowicie po zainstalowaniu przeglądarki Google Chrome, ściągnąłem jej skrót na pulipt na innym profilu (na moim działa) i się nie włącza. Pojawia się na chwilę klepsydra i to wszystko. Obawiam się, że to jakiś wirus, chociaż dysk C formatowałem w ostatnim czasie 2 razy.
Avatar użytkownika
rafals.92None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2006-11-24, 14:43:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-08-16, 21:09:37

hehe wygląda jak jakaś zabawa w stylu bezpieczny komputer:) próbowałeś zabawy po odpaleniu kompa z odłączonym routerem? czy konto użytkownika nie uległo zmianie na z ograniczeniami?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez behemoth » 2011-08-16, 22:06:32

Konto użytkownika nie ogranicza dostępu do menedżera zadań na defaultowych ustawieniach. Router sam z siebie również uprawnień nie może zmienić, chyba, że podpina Cię do domeny, z której są zaczytywane zasady grup.

Co do chrome'a - to, że nie działa Ci po przeniesieniu skrótu od innego użytkownika, to całkiem normalne - zwróć uwagę jaką ścieżkę uruchomienia ma chrome. Podczas instalacji musisz go zainstalować dla wszystkich użytkowników. Jeśli tego nie zrobiłeś, to albo musisz go na jednym koncie uruchamiać jako ten drugi użytkownik, albo zainstalować również na innym koncie.

Spróbuj przeskanować swój komputer skanerem online, np. ESET Online Scanner.
Pobierz również program Malwarebytes antimalware i nim również przeleć system.
Masz zainstalowanego jakiegoś antywirusa?
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Problem] Brak dostępu do rejestru

Postprzez rafals.92 » 2011-08-17, 12:54:10

Przeskanowałem system ESET Online Scanner'em, który wykrył... 77 infekcji. Większość znajdowała się na dyskach D i E (na C tylko 2 - niedawno formatowałem). Chyba wszystkie wirusy to Win 32/Sality.NAU

Masz zainstalowanego jakiegoś antywirusa?


Miałem właśnie ESET'a, jednak od ostatniego formatowania system nie był chroniony (kilka dni). Teraz ściągnąłem sobie 30 dniową wersję.

Po skanowaniu online ściągnąłem ESET'a, zeskanowałem ponownie, jednak zwiesił mi się na 40%. Właśnie zakończyłem skanowanie Malwarebytes antimalware - wykrył 33 obiekty - większość znajduje się na dysku D i E w "system volume information" oraz w Registry Data. Te w rejestrze mają nazwę PUM.Disabled.SecurityCenter

W załączniku znajduje się log z programu Malwarebytes antimalware.


Edit: Najwyraźniej problem został rozwiązany! W końcu mam dostęp do rejestru, menadżer urządzeń także działa. Pozostaje jednak jeszcze problem z dźwiękami systemowy i z Internetu, ale może założę nowy temat, dla potomnych? Ten można chyba zamknąć jako rozwiązany. Przyczyną były chyba wirusy w rejestrze.
Załączniki

[Rozszerzenie txt zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Avatar użytkownika
rafals.92None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2006-11-24, 14:43:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez behemoth » 2011-08-17, 14:31:22

Skoro zawiesił się podczas skanowania, to problem może nadal występować.
Uruchom komputer w trybie awaryjnym (kilka sekund po piknięciu lub pokazaniu splash screena - tego od testów POST - zacznij wciskać klawisz F8, z listy wybierz uruchom w trybie awaryjnym ew. w trybie awaryjnym z obsługą sieci) i wtedy przeskanuj komputer ponownie esetem i Malware Bytes. Wtedy powinien faktycznie wszystko usunąć.
Możesz założyć nowy temat odnośnie problemów z dźwiękiem. Tam również postaram się pomóc ;)
http://www.lastfm.pl/user/ksiadz666
http://ftims.pl
Avatar użytkownika
behemothNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 2010-03-26, 13:50:03
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez rafals.92 » 2011-08-17, 22:49:58

Przeskanowałem raz jeszcze komputer ESET'em i wszystko ok. Behemoth, dzięki nieocenione za pomoc w rozwiązaniu problemu w dostępie do rejestru. Close, please ; )

P.S. Mam nadzieję, że wkrótce pomożesz mi z dźwiękami systemowymi i z Internetu, pozdrawiam, Rafał.
Avatar użytkownika
rafals.92None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 215
Dołączył(a): 2006-11-24, 14:43:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości