Anonimowość w internecie i na wspólnym komputerze

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Anonimowość w internecie i na wspólnym komputerze

Postprzez figmar » 2010-09-15, 11:38:05

Mam pytanie odnośnie zacierania śladów na przeglądarce i na komputerze, który użytkuje wspólnie z moim współpracownikiem.
Najpierw wstęp: W pracy używam laptopa razem z moim współpracownikiem. Kiedyś miałem wolną chwilę i w związku z tym że zastanawiam się nad kupnem aparatu przeszukiwałem fora fotograficzne, sklepy internetowe, szukałem różnych testów aparatu itp. Na koniec pracy usunąłem jak zwykle historię i wyłączyłem komputer. Za dwa dni ten właśnie współpracownik mówi mi, że ma znajomego który chce sprzedać aparat i jeśli chcę może mi go załatwić. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ja mu nic o chęci kupienia aparatu nie wspominałem, a ten aparat który "jego znajomy" chce sprzedać to dokładnie ten sam model którym ja jestem zainteresowany (Canon eos 500d). Jakoś trudno mi uwierzyć, że to zwykły przypadek. Śmierdzi mi to inwigilacją ;)
Wcześniej nie przejmowałem się takimi rzeczami, ale zacząłem grzebać w sieci no i dowiedziałem się o Temporary Internet Files (wiem, straszny lamer ze mnie). Znajomy poradził mi zainstalować CCleaner i mówi, że to załatwi sprawę, więc tak zrobiłem. Zalecił też przeglądanie stron internetowych w trybie prywatnym i to ma nie zostawiać żadnych śladów. Czy naprawdę tak jest?
Po internetowych plikach zacząłem przeglądać inne foldery i na przykład w folderze C:\Documents and Settings\ja\Dane aplikacji\Gadu-Gadu znalazłem wszystkie avatary jakie mają ustawieni moi znajomi z listy. Większość ma tam wstawione swoje zdjęcie.
Więc moje pytanie brzmi tak - jak wiele śladów zostawiam na komputerze? Jakie programy zostawiają ślady takie jak np gg? Czy program CCleaner i używanie trybu prywatnego na FF wystarczy by zakończyła się inwigilacja? ;)
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-09-15, 12:12:48

figmar - 2010-09-15, 11:38 napisał(a):Więc moje pytanie brzmi tak - jak wiele śladów zostawiam na komputerze?

Oj, wiele, bardzo wiele ;)
figmar - 2010-09-15, 11:38 napisał(a):Jakie programy zostawiają ślady takie jak np gg?

Prawie każdy program jaki łączy się z netem zostawia jakiś ślad na kompie. Przecież gdzieś te pliki tekstowe, graficzne, pliki aplikacji Javy itp. muszą się na dysku zapisywać, prawda?
figmar - 2010-09-15, 11:38 napisał(a):Czy program CCleaner i używanie trybu prywatnego na FF wystarczy by zakończyła się inwigilacja?

Nie mam FF, korzystam z Chrome'a. Ale jeśli FF ma takie rozwiązanie jak Chrome, to nie powinien zostawiać żadnych śladów. Ale poczytaj jeszcze w pomocy, czy tylko nei zostawia cookies, czy może też usuwa jotpegi po wyłączeniu przeglądarki...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Shaken » 2010-09-15, 15:09:44

Może zwykły keylogger?
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

cron