Zmiana dostawcy internetowego

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Zmiana dostawcy internetowego

Postprzez Adam13 » 2009-12-05, 20:08:53

Że kończy mi się za niedługo umowa z TP o internet, dostałem telefon od Pana właśnie z tej firmy. Po krótkiej rozmowie chcieli mi już wysłać kuriera z dokumentami do podpisania w celu przedłużenia "współpracy". Ja jednak postanowiłem to przemyśleć i pooglądać inne oferty.
Obecnie mam 512 Kb/s i zaoferowano mi 1 Mb/s w podobnej cenie + prezent tj. średnio 53,65zl na miesiąc przez 2 lata.
Natomiast w Netii wyszłoby to 44,50zl/miesiąc.

W przeciągu tych 24 miesięcy dałoby to ok 220zł oszczędności, ale czy trzeba by było ponieść dodatkowe koszty? Mam na myśli aktywację i modem, no i czy jest jeszcze coś? I podążając tym tropem czy ten modem trzeba kupić nowy - Obecnie mam SpeedTouch 330.

Słyszałem jeszcze, że decydując sie na przejście do Netii czeka się ok 2 miesiące i w tym okresie nie ma się dostępu do internetu. Jest to prawda? Jak wygląda jakość usług świadczących przez ta firmę?

I jeszcze jedna sprawa. Nie mieszkam w dużej miejscowości niektórzy a nawet sąsiedzi nie mają Neostrady bo nie ma zasięgu czy coś takiego. Mówili że nawet 512Kb/s mi nie pójdzie a jednak wszystko działa OK. Czy jest możliwość, że większa prędkość łącza nie będzie u mnie działać?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2009-12-05, 22:43:08

Adam13 napisał(a):W przeciągu tych 24 miesięcy dałoby to ok 220zł oszczędności, ale czy trzeba by było ponieść dodatkowe koszty? Mam na myśli aktywację i modem, no i czy jest jeszcze coś? I podążając tym tropem czy ten modem trzeba kupić nowy - Obecnie mam SpeedTouch 330.

Aktywacja, modem, itp. na pewno nie wyjdzie drożej niż 220zł.

Adam13 napisał(a):Słyszałem jeszcze, że decydując sie na przejście do Netii czeka się ok 2 miesiące i w tym okresie nie ma się dostępu do internetu. Jest to prawda? Jak wygląda jakość usług świadczących przez ta firmę?

To zależy w jakim czasie zakładają neta. Może to potrwać tydzień, ale skoro mieszkasz w "małej miejscowości" to może to równie dobrze dłużej potrwać.

Do Netii musisz mieć chyba inny modem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez MyBikeIsBlue » 2009-12-30, 13:48:50

Też mieszkam w małej miejscowości i radę mam jedną - dopytaj tylko w Netii, czy na pewno ich 512 będzie u Ciebie działała. Mnie np. zrobiono taki psikus, że wzięliśmy Neostradę 1 mb rezygnując z 512 i ... za jedynkę płacimy drożej, a działa nie szybciej niż 512:/ Tzn. płaciliśmy, bo po paru telefonach do Neo i zmianie routera jest już lepiej. Ale fakt faktem nikt nas nie poinformował, że w naszych rejonach może być problem, by 1Mb działał - a to wg mnie powinna być pierwsza informacja, jakiej powinno się udzielić.
Avatar użytkownika
MyBikeIsBlueNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-10-16, 13:31:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 203 gości

cron