Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez orix » 2009-01-21, 23:20:34

.... no właśnie, witam Was wszystkich po kilku dobrych latach :) Ostatnio pisałem tutaj, kiedy główny admin (BlueMan) pisał maturę, a teraz, to ja piszę maturę :)

Mam problem z komputerem, mam nadzieje, ze pomozecie mi go rozwiąząć :)
Otóż jakiś miesiąc temu kupiłem sobie na allegro komputer.
Po jakims czasie - włączam komputer do gniazdka jak zawsze rano - nie działa.
(odkrecilem obudowe, poprawilem styki, jakos sie wlaczyl).
Na drugi dzien to samo, wylaczylem go wieczorem z gniazdka, a na drugi dzien rano znow nie chciał się włączyć.
No i pomagało pogrzebanie w obudowie choć pewny do końca nie jestem czy to to :).

Juz po jakimś czasie po "nie odłączaniu" komputera z gniazdka też przestał się włączać.
Oczywiście, komputer na gwarancji, ale sklep jest jakies 600-700 km ode mnie :) A wysyłka komputera jest kolosalnie droga !

Możecie postawić jakąś diagnozę ? Co moze sprawiac mi takie figle ? Komputer: http://allegro.pl/item487131043_487131043.html

Pozdrowienia dla wszystkich :)
Paweł (orix!)
Avatar użytkownika
orixNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 258
Dołączył(a): 2004-10-31, 11:31:08
Lokalizacja: Jablonowo Pom.
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez BlueMan » 2009-01-21, 23:29:37

O ja !!!
Orix wrócił !!! Ostatni Twój post
2005-12-23, 11:31

Respect, że wróciłeś!!

#Zasilacz Modecom 500w Silent 120mm PFC - super moc, super jakość, super cichy.

Stawiam na to... Choć jak mówisz, że poruszanie częściami pomaga, to może to oznaczać "zaśniedziałe styki", ale jest to nowy komputer, więc raczej mało prawdopodobne :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez orix » 2009-01-21, 23:40:51

Ja tylko wsumie na chwile bo wiesz, matura, i te sprawy :)
No ale pamiętam o tym forum i cały czas je mam w ulubionych :)
No duzo osob stawia na zasilacz, a co jest taki zły ? :)
Zawsze mam pecha jezeli chodzi o zasilacz, raz mi padl w starym kompie a raz nie chcial sie wlaczyc chyba za mocną grafe wpakowałem (ale w ogole sie wlacal, tylko nie ladowalo systemu, pomagalo wyjecie z gniazdka na 10-15min i juz) :)

Dokładnie nie wiem czy poruszanie pomaga, choć kazde odkrecenie obudowy pomoglo, dzis juz raczej chyba przypadek, ze sie wlaczyl.
Avatar użytkownika
orixNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 258
Dołączył(a): 2004-10-31, 11:31:08
Lokalizacja: Jablonowo Pom.
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez BlueMan » 2009-01-22, 01:13:26

Modecom nie jest dobrym zasilaczem. Chodzi o napięcia - mimo, że piszą 500W to jednak mało który potrafi to wytrzymać... .
To tak jakbyś do Porsche wlewał benzynę 90 oktanową :P (wiem - taka pewnie nie istnieje, ale chodzi o przykład).

p.główna też taka średnia... ICH7 i max 4GB ram... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez Q3lo » 2009-01-22, 10:30:49

po 1. Witam Cię Orix!
po 2. Za taką cene cudów nie będzie.

po 3. Także stawiam na zasilacz chociaż sam mam 500W MODECOM ale to jedne z lepszych zasilaczy. Nie moge nażekać na zasilacz który w pierwszym komputerze pracował 6 lat i został sprzedany, w drugim komputerze pracował 2 lata i także zostałs sprzedany, i teraz od kilku miesiecy chodzi właśnie ten 500watowy bo karte zmieniałem i trzebabyło dać wiecej mocy. Wszystkie MODECOM.
Proponuje sprawdzić w jakimś programie napięcia. Możliwe że poprostu ten zasilacz jest za mały. Gf9800 to prądożerca do tego ram, procesor, dysk twardy, kilka usb oraz inne peryferie. Może być tak że poprostu brakuje kilku watów i przez to nie włączanie się PC.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Witam po długiej przerwie. Piszę z pytaniem, mam problem

Postprzez junior » 2009-01-22, 12:28:57

a ja mam pytanie do autora tematu, to niewłączanie się oznacza brak jakiejkolwiek reakcji na naciśnięcie guzika, komputer zatrzymuje się w czasie ładowania, utyka na poście? w pierwszym wypadku to sprawdził bym przycisk z tyłu komputera czy jest w pozycji "1", 2 prześledziłbym kabelek od włącznika czy prawidłowo wpięty do płyty i woltomierzem czy w ogóle przycisk działa. Ma ta twoja płyta jakąś lampkę kontrolną czy jest zasilana (wewnątrz obudowy)

--
edit
ja bym szukał problemów w ramie, kumpel jak kupowałem ostatnio ram do lapka mówił mi że goodramy mają to do siebie, że komputer zwyczajnie ma problemy z włączeniem się.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez kitkat » 2016-10-06, 12:15:15

Albo ram albo zasilacz na moje oko. Ale trochę możemy błądzić, lepiej oddać do serwisu. Mam sprawdzony w Krakowie, uratował mi komputer jak serwis gwarancyjny mi odesłał i znów się zepsuł. Bo z tymi gwarancyjnymi to tak jest, długo się czeka, efekty kiepskie. Ten sprawdzony dobry serwis co mi komputer przywrocili do zycia to Redicreo jest :)
Avatar użytkownika
kitkatNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2015-01-18, 18:42:29
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości

cron