Monitor

Wszystko na temat otaczającego Nas zewsząd komputera.

Re: Monitor

Postprzez BlueMan » 2009-05-21, 06:39:33

Nie

Tego typu funkcje to wymyślone możliwości przez producenta. Każda firma ma co innego, na inny sposób się lansuje. Większość nazw/funkcji jest po prostu wyssana z palca i do niczego nie służy... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Monitor

Postprzez malgoja » 2009-05-21, 21:26:40

no ale jednak niektóre monitory posiadają taką funkcję np. LG która pomaga na tym że ekran dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. ja mam bardzo stary monitor i moje oczy już nie dają rady. wydaje mi się że te funkcjie do czegoś jednak służą tylko nie wiem czy sa przydatne.
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez BlueMan » 2009-05-21, 21:39:06

malgoja napisał(a):ekran dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu
U mnie zawsze jest słonecznie i nie pada :D

Niektóre laptopy HP miały opcje automatycznego ściemniania/rozjaśniania... dzięki diodzie światłoczułej.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Monitor

Postprzez ElWray » 2009-05-23, 05:50:43

W tych nowych monitorach LG ta funkcja wygląda tak że obraz w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu zmniejsza sie stopniowo aby różnica zawsze była taka sama...
Avatar użytkownika
ElWrayNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2008-12-13, 22:49:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez ElWray » 2009-05-23, 06:37:09

... oprócz wspomnianego wcześniej Auto Brighta w pakiet nowych funkcji Smart wchodzą jeszcze Cinema Mode, Time Control i Live Sensor. W mnotorach z te serii nie zabraknie także funkcji znanych z dotychczasowych modeli LG - Photo Effect, 4:3 in Wde, EZ Zooming, dodatkowo monitor ma podobno zużywać o25% mniej energi niż normalne monitory.

Wszystko to plus całkiem przystępna cena wygląda ciekawie, zobaczymy jednak jak seria W53 wpadnie w testach... ???
Avatar użytkownika
ElWrayNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2008-12-13, 22:49:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez BlueMan » 2009-05-23, 09:07:52

ElWray napisał(a):pakiet nowych funkcji Smart wchodzą jeszcze Cinema Mode, Time Control i Live Sensor
Od czego te funkcje są??
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Monitor

Postprzez malgoja » 2009-05-23, 18:56:00

z tego co się dowiadywałam, to Funkcja Cinema Mode polega na tym,że gdy się ogląda materiały wideo z sieci internetowej, to ekran zaciemnia wszystkie elementy tła poza samym filmem (mnie czasem te latające reklamy mocno wkurzają), Time Control - to kontrola czasu oglądania chroniąca wzrok użytkownika. monitor informuje, nas że powinniśmy zrobić sobie przerwę w pracy po upływie wyznaczonego odstępu czasu. a czujnik ruchu to prawdopodobnie to,że jak użytkownik zbliża rękę do panelu to przyciski się podświetlają.. jeśli coś źle przedstawiłam to proszę o poprawkę.
szczerze, te dwie serie monitorów LG jako jedyne mają tak rozbudowane funkcji w jednym monitorze.
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez BlueMan » 2009-05-23, 21:59:00

malgoja napisał(a):Time Control - to kontrola czasu oglądania chroniąca wzrok użytkownika. monitor informuje, nas że powinniśmy zrobić sobie przerwę w pracy po upływie wyznaczonego odstępu czasu
Nom... mega potrzebne :|
malgoja napisał(a):a czujnik ruchu to prawdopodobnie to,że jak użytkownik zbliża rękę do panelu to przyciski się podświetlają
jeszcze bardziej potrzebny bajer!

Wszystkie te dodatki to po prostu pic na wode fotomontaż. Aby tylko fajnymi nazwami skusić klienta.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Monitor

Postprzez PRX » 2009-05-25, 09:46:01

Zgadzam się z BluMan'em. W dzisiejszych czasach marketingowcy doszli do wniosku, że większość ludzi nie zna się na tym co kupuję, więc wybiorą sprzęt, który ma jak najwięcej funkcji (najwięcej mało zrozumiałych napisów na pudełku :D) jako najlepszy. W większości są to bajery bez których śmiało można pracować i których się praktycznie nie używa lub podstawowe funkcje tylko z "super wypasionymi" nazwami. Najważniejsze przy LCD to na pewno: czas reakcji, kontrast, posiadane złącza, przydatna jest też funkcja Auto Adjust (automatyczne dopasowanie obrazu). Jak dla mnie zawsze najważniejsze są subiektywne odczucia. Obojętnie co kupuję: kino domowe, odtwarzacz, konsole , monitor ,itp. zawsze proszę o podłączenie. Lubie się pobawić parę minut zanim wybiorę jakiś sprzęt.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez malgoja » 2009-05-25, 17:32:42

ale z drugiej strony czy ktoś ja pracuje przed kompem i gapi się w niego przez 203 godziny to czy zastanawia sie nad tym ze przydało by się zrobić przerwę, albo że może moje oczy potrzebują małego odpoczynku?? wątpię. więc wydaje mi się, że w LG ta funkcja Time Control może okazać się dość przydatna, bo czas sami sobie ustalamy, sami go ustawiamy.
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez czarna84 » 2009-05-25, 17:48:51

ja myślę, że do tej funkcji i tak bym się nie stosowała, bo jak muszę siedzieć to muszę i nie ma wymówek, chociaż niektórym to pewnie się przyda ;)
natomiast jeśli chodzi o czujnik ruchu to moim zdaniem jest ok... na swoim monitorze mam panel dotykowy i ciężko mi coś tam znaleźć kiedy wieczorem siedzę (zazwyczaj z niewielką tylko lampką), a gdyby paliło mi się coś cały czas to też by mnie wkurzało, więc czujnika ruchu zazdroszczę, tym, co mają ;)
:)
Avatar użytkownika
czarna84None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 205
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:03:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez PRX » 2009-05-25, 19:15:48

malgoja napisał(a):ale z drugiej strony czy ktoś ja pracuje przed kompem i gapi się w niego przez 203 godziny to czy zastanawia sie nad tym ze przydało by się zrobić przerwę, albo że może moje oczy potrzebują małego odpoczynku?? wątpię. więc wydaje mi się, że w LG ta funkcja Time Control może okazać się dość przydatna, bo czas sami sobie ustalamy, sami go ustawiamy.

Nie twierdzę, że funkcja Time Control jest nikomu nie potrzebna, dyskwalifikuje monitor czy coś w tym stylu. Twierdzę tylko, że nie powinna być podstawą wyboru monitora lecz tylko dodatkiem, miły aczkolwiek nie koniecznym. Z resztą sama napisałaś, że "sami go ustawiamy" więc pewnie po paru dniach używania sami go wyłączymy bo będzie coś pilnego do zrobienia na kompie, a potem już zapewne zapomnisz o tej funkcji. Zresztą jest wiele odpowiedników programowych tej funkcji, np. Workrave dostępny zarówno dla platformy Windows jak i Linux.
http://www.workrave.org/download/
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez malgoja » 2009-05-28, 22:18:11

myślę, że jest to też kwestia świadomości szkodliwości działania monitorów na nasz wzrok. i firmy takie jak LG starają się nam w tym pomóc, aby ten wzrok jak najbardziej oszczędzać w dobie wszędobylskich komputerów i wyświetlaczy LCD.
jedno jest pewne kampania reklamowa LG przed wprowadzeniem monitorów W53 i W54 to istne mistrzostwo świata :D
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez dpgd » 2009-06-01, 18:16:19

wiecie co jednak krta graficzna jest ok
pożyczyłem od kolegi kartę i dalej mi komp dokuczał...
totalnie nie wiem co to może być......
Jeśli nie możecie sie rozczytać to
Pszepraszam za błędy :kwasny:
Avatar użytkownika
dpgdNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 144
Dołączył(a): 2008-08-08, 08:15:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez PRX » 2009-06-01, 23:19:49

dpgd napisał(a):wiecie co jednak krta graficzna jest ok
pożyczyłem od kolegi kartę i dalej mi komp dokuczał...
totalnie nie wiem co to może być......

Dokuczał ? W jaki sposób (co się działo)? Pojawił się chociaż raz bluescreen ? Kartę dobrze podłączyłeś ? (tzn. docisnąłeś, podpiąłeś kabel zasilania do karty jeśli wymagany) Sprawdzałeś napięcia ? (pomoc na: http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczu-news-40.html) Potem można sprawdzić ramy (MemTest86: http://www.memtest.org/ ) Można odkurzyć w środku dokładnie (może się coś przegrzewa przez kłębki kurzu w radiatorze, itp). Jeżli powyższe sprawdzono i ok to -> płyta do wymiany (oczywiście monitor sprawdzony ?)
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez dpgd » 2009-06-02, 18:42:53

PRX napisał(a):
dpgd napisał(a):wiecie co jednak krta graficzna jest ok
pożyczyłem od kolegi kartę i dalej mi komp dokuczał...
totalnie nie wiem co to może być......

Dokuczał ? W jaki sposób (co się działo)? Pojawił się chociaż raz bluescreen ? Kartę dobrze podłączyłeś ? (tzn. docisnąłeś, podpiąłeś kabel zasilania do karty jeśli wymagany) Sprawdzałeś napięcia ? (pomoc na: http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczu-news-40.html) Potem można sprawdzić ramy (MemTest86: http://www.memtest.org/ ) Można odkurzyć w środku dokładnie (może się coś przegrzewa przez kłębki kurzu w radiatorze, itp). Jeżli powyższe sprawdzono i ok to -> płyta do wymiany (oczywiście monitor sprawdzony ?)


ale wiecie co w tym jest najlepsze?
to że w WindowsieMediaPlayerze jak mam na pełny ekran to mi nie zgasa
a tak normalnie to 1 sekunda nieruszania myszką i ciemno xD
nie wiem o co kaman
i najgorsze że mi gry jeszcze nie chodzą

zaczynało to sie chyba tak że grałem sobie w maxpayna...
i naggle mi sie zacieło (obraz)
i było tak z pół godziny..
wrzeszcie postanowiłem nacisnąć alt=ctrl=del
potem jeszcze klilka razy
nic to nie dało więc walnołem reseta
a potem właśnie zaczął migać

sory że wcześniej o tym nie napisałem.......
Jeśli nie możecie sie rozczytać to
Pszepraszam za błędy :kwasny:
Avatar użytkownika
dpgdNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 144
Dołączył(a): 2008-08-08, 08:15:24
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez PRX » 2009-06-03, 00:20:28

No to tego co napisałeś wnioskuję, że może to być sprawa softu. Zaktualizuj sterowniki chipsetu (płyty głównej), karty graficznej, sprawdź ustawienia zarządzania energią.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Monitor

Postprzez evil » 2009-06-03, 18:23:19

malgoja napisał(a):jedno jest pewne kampania reklamowa LG przed wprowadzeniem monitorów W53 i W54 to istne mistrzostwo świata :D

a co to za kampania reklamowa, jeśli można wiedzieć?, co niby w niej było takiego mistrzowskiego?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malgoja » 2010-05-27, 11:20:40

Co myślicie o nowych monitorach w technologii 3D. niebawem LG ma je wprowadzić na Polski rynek. o ile się nie mylę. Ostatnio mecze można było oglądać w technologii 3D w pubach a teraz można mieć to dla siebie :D
ja nigdy nie byłam na żadnym seanie w 3D i jestem bardzo ciekawa jakie jest wrażenie.
kontaktuję się kolorowo :D
przyjemnie..
Avatar użytkownika
malgojaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2009-03-02, 23:30:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Masaccio » 2010-05-27, 12:07:06

Ja byłem na dwóch filmach 3D. Na początku niby fanie, ale teraz na spokojnie stwierdzam, że średnio przydatny bajer w domu i raczej bym się w to nie pchał, te okulary trochę męczące.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Komputery

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości