palenie papierosów

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

palenie papierosów - ustosunkuj sie

palę
29
26%
nigdy nie paliłam/łem
36
32%
już nie palę
8
7%
palę sporadycznie / okazjonalnie
19
17%
próbowałem, ale nie kręci mnie to
19
17%
 
Liczba głosów : 111

Postprzez KLON » 2010-02-25, 11:04:09

winet - 25 lut 2010 02:42 napisał(a):KLON, czemu tak bardzo martwisz się o palaczy?


hehe źle to odebrałeś ;) ale jest tak że trochę mnie zainteresował "mechanizm" wpędzania się w nałóg ;) bo wiem jak działa nikotyna itd ale to tylko teoria ;)

i w sumie wku.... mnie palacze bo nie stosują sie do pewnych wytycznych wielokrotnie na przystanku miałem okazje uczestniczyć w zbiorowym paleniu bo jakiś frendzel odpalił fajkę, jak gościowi uwagę zwróciłem to bez słowa sie przeniósł dosyć daleko od ludzi ale co to zmienia palą gdzie im sie podoba i mają w D otoczenie ;)

noid - 25 lut 2010 06:46 napisał(a):wplyw grupy jest bardzo duzy. i to nie zaleznie od grupy wiekowej. bazuje na tym czego dowiedzialem sie na zajeciach z pscyhologii.


każdy przynależy do jakiejś grupy czy tego chce czy nie no chyba że z domu nie wychodzi wogóle, a palenie to jest jedno z zachowań które umacnia grupę w jakiś tam sposób, czasami grupa np nie palących eliminuje w jakiś sposób palącego kombinacji cała masa i nie można stwierdzić że to jest żenując bo to nie polega na tym "patrz mam fajkę pale jestem cool" ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-02-25, 14:31:26

Czyli jednak wpływ grupy - jakby jej nie było to by nie było komu imponować. Grupa w pewien sposób wywarła taki nacisk. Wszystko po to aby się w jakiś sposób "lansować".
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KLON » 2010-02-25, 15:20:25

BlueMan - 25 lut 2010 13:31 napisał(a):Czyli jednak wpływ grupy - jakby jej nie było to by nie było komu imponować. Grupa w pewien sposób wywarła taki nacisk. Wszystko po to aby się w jakiś sposób "lansować".


Dokładnie wpływ grupy na osobnika i zarazem osobnika na grupę ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-02-25, 18:22:43

Nadal twierdzę, że żaden dorosły, dojrzały i świadom swojej wartości człowiek, nie zacznie palić czy pić, bo robi to grupa, w której on się obraca. Dla nastolatków akceptacja grupy społecznej to wartość priorytetowa, z wiekiem to mija, a i otoczenie nabiera mądrości życiowej i nie dyskwalifikuje ludzi z powodów tak banalnych jak palenie czy nie palenie.

Ale skoro jesteście aż tak przekonani co do wpływu grupy na zachowanie dojrzałych osobników, mam do Was następujące pytanie: czy idąc z grupą znajomych do klubu kupiłbyś piwo nie mając na nie żadnej ochoty danego dnia, ale tylko dlatego że pozostałe 5 osób je kupiło i wstydzisz się sam pić coca colę?

Szczerzę wątpię, by którykolwiek z Was odpowiedział tak ;] Chyba nie jesteście aż tak zniewolonymi ludźmi bez własnego zdania? A to tylko banalna sytuacja kupienia piwa, gdy się nie ma na nie ochoty, co mówić o wpadaniu w nałóg papierosowy? Więc proszę, nie przesadzajcie z tym naciskiem grupy, to raczej nie ma odzwierciedlenia u dojrzałych osobników lecz u gówniarzy nastoletnich ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-02-25, 18:39:18

Jakby co to moja teoria wpływu grupy na osobnika dotyczyła "młodego pokolenia". Ci dojrzali umieją już podejmować decyzję, a grupa jest także bardziej tolerancyjna ;)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Skubana » 2010-03-26, 20:33:16

Kiedyś dawno, dawno kiedy byłam baardzo młoda i bardzo głupia popalałam. Jak to mawiają trzeba wszystkiego spróbować. Później kumple zabrali i wyrzucili mi wszystkie papierosy i zastraszyli, że jak tknę to świństwo chociażby jeden raz to mnie zamordują :O Nie, żeby jakoś pod ich wpływem przestała popalać, ale jakiś tydzień później skończyła się moja przygoda z papierosami. To było tylko takie młodzieńcze poznawanie smaku papierosa, które przestało mnie bawić.
Teraz prawie wszyscy wokół palą i częstują, ale jakoś mnie nie ciągnie. Druga sprawa, że nie lubię dymu z fajek.
I przede wszystkim szkoda kasy i zdrowia na takie cuś xD
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-26, 21:05:28

Dobrze, że tak to się skończyło w Twoim wypadku i teraz nie palisz :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-03-26, 21:28:59

mi wlasnie sie podoba zapach papierosow. kolega kierowca pali winstony i ich zapach jest dla mnie boski. nie lubie tylko zapachu fajek niewiadomego pochodzenia, rumunskie, moldawskie i tak dalej
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Skubana » 2010-03-26, 21:38:14

nie lubie tylko zapachu fajek niewiadomego pochodzenia, rumunskie, moldawskie i tak dalej

I ruskie paskudne. Pamiętam jak raz mój wuj zapalił u mnie w domu jakiegoś ruskiego... Bożesztymój :stop: Śmierdziało mi w pokoju przez jakiś tydzień i nie dało się żadnym sposobem wypędzić tego zapachu. :diabel:
Avatar użytkownika
SkubanaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2010-01-19, 13:57:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: palenie papierosów

Postprzez narcy4 » 2010-05-31, 15:24:57

smoczyca napisał(a):Bardzo jestem ciekawa jak wygląda ten problem na naszym forum, czyli:

Głosujcie czy palicie, czy nie, czy może już nie palicie


Jeśli udało się Wam rzucić palenie to piszcie jak tego dokonaliście
Jeśli próbowaliście rzucić to napiszcie, dlaczego Wam się nie udało

itd.... wszystko o tym paskudnym nałogu


Sporo osob w osotatnim czasie przerzucilo sie na e-papierosy. zdecydowanie jest to niezla alternatywa dla uzaleznionych od nikotyny palaczy - nie ma dymu, nie ma substancji smolistych. osobiscie pracuje przy promocji marki Premium i widze, ze zainteresowanie rosnie - szczegolnie przerzucaja sie ci, dla ktorych zjawisko biernego palenia nie jest obojetne. Mysle, ze moda na palenie dawno juz minela...i ludzie zaczynaja bardziej dbac o swoje pluca.
muza muza muza!!!
Avatar użytkownika
narcy4None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2006-10-13, 15:30:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez LesBleus » 2010-07-28, 16:23:54

Nie palę. Jakoś mnie to nie kręci, chociaż jak byłem dzieciakiem to próbowałem - wiadomo (chyba jak każdy :D) Fajki śmierdzą :-) Ale święty nie jestem hehe. Czasem z kolegami zapalimy sziszę :-) ale to tak jak oglądamy mecz czy coś. Przynajmniej ładnie pachnie.
Avatar użytkownika
LesBleusNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-06-23, 12:03:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-11-18, 10:46:32

jak wiadomo od niedawna zaostrzyly sie przepisy w sprawie papierosow. link: http://www.egospodarka.pl/58922,Zakaz-p ... ,20,2.html

czy uwazacie ze slusznie? a co z e-papierosami?
juz pojawily sie pierwsze sposoby obejscia ustawy xD - pojawily sie kluby milosnikow tytoniu.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NGoHT » 2010-11-18, 12:16:07

kosmowski.be - 2010-11-18, 09:46 napisał(a):jak wiadomo od niedawna zaostrzyly sie przepisy w sprawie papierosow. link: http://www.egospodarka.pl/58922,Zakaz-p ... ,20,2.html

czy uwazacie ze slusznie?

W dupie mam. Jak po tym zakazie i podniesieniu cen papierosów ludzie zaczną rzucać to wpieprzą podatek na słonecznik.

I tak mam zamiar rzucić (już 4 raz, ale co tam... Obrazek), ale nie przez jakiś głupi zakaz tylko problemy z płucami i krwioplucie.
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-11-18, 15:34:36

Ja teoretycznie rzuciłem, i długi czas nie paliłem w ogóle. Ale teraz zdarza mi się sporadycznie puścić dymka. W ostatnim miesiącu zeszła mi jedna rama :P z czego spora część na częstowanie innych.

Dlatego dla mnie te zakazy nie są zbyt uciążliwe natomiast sama ustawa mi się nie podoba, zastanawiam się co robi ten senat? Powinni chyba poprawiać ustawy, żeby wchodząc w życie miały ręce i nogi, a w tej którą zrobili jest tyle niedociągnięć, że aż śmiać się chce.

Coś takiego było, że można palić przed lokalem na powietrzu, chyba, że znajdzie się tam dziecko xD, Mandat może wlepić tylko policjant ale straż miejska będzie robiła zdjęcia, inspektorzy sanitarni będą oceniać metraż przedziałów dla palących na oko, a w pociągach można palić wychylając się przez okno. :mur:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-11-18, 15:51:03

U mnie w pracy zlikwidowano pokoje dla palących wraz z wejściem ustawy w życie, czyli w poniedziałek. Niektórzy ludzie chodzą strasznie poddenerwowani, bo jeśli nie można zapalić w budynku, w miejscu specjalnie do tego wyznaczonym i odgrodzonym od reszty, to oznacza, że w ogóle w pracy nie mogą zapalić przez tyle godzin. Wyjście na zewnątrz czy na balkon z papierosem nie wchodzi w grę. Także doprawdy nie dziwię się temu powszechnemu wkurwieniu i współczuję palaczom.

Cały zakaz jest dla mnie śmieszny. Palę naprawdę sporadycznie, ale od czasu do czasu idąc do pubu czy klubu lubiłam zapalić przy browarze. Jeśli teraz miałabym odchodzić od stolika, ubierać się i wychodzić na zewnątrz by zapalić to dziękuję postoję. Wolę już iść na domówkę i palić wtedy, gdy mi się zechce bez konieczności wychodzenia na zimno. Ciekawa jestem jak cały zakaz odbije się na właścicielach lokali, wydaje mi się, że przez ten zakaz wiele ludzi może rezygnować z pubów na rzecz imprez w domu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez studnia » 2010-11-18, 16:41:01

Muszę przyznać, że fajnie jest wejść do pubu gdzie jest czyste powietrze, gdy byłem w Irlandii strasznie mi się to podobało, mimo, że jestem palaczem. Z drugiej strony gdy nie mogę sobie zapalić przy piwie, wyjście do pubu nie będzie już tak przyjemne.

Zresztą chciałem poruszyć inną kwestię. Żyjemy w teoretycznie wolnym państwie. Czy państwo ma prawo mi jako przedsiębiorcy (w tym wypadku prowadzącym pub) zakazać palenia w moim pubie. To narusza wolność nie tylko osobistą ale też gospodarczą. Każdy przedsiębiorca powinien sobie przekalkulować czy bardziej mu się opłaca prowadzić pub dla palących czy nie palących i osobiście podjąć decyzję.Powinniśmy wprowadzić zakaz sprzedaży mięsa w piątek. Ma to taki sam sens. Albo, że we wtorki trzeba nosić sztruksy !
Avatar użytkownika
studniaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2010-01-09, 00:47:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-11-18, 18:28:10

Ustawa stworzona typowo po to, aby zaspokoić pewne, niewielkie, oczekiwania społeczne oraz odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów w Polsce. Wiadomo, społeczeństwo będzie gadało nie o dziurze budżetowej, ale o ustawie zabraniającej palenia papierosów.

Jak ja do tego podchodzę? Sądzę, że to zły pomysł.
Nie dość, że znacznie zmniejszy wpływy restauratorów (szacuje się, że nawet do 20%), to spowoduje, i już powoduje, ogólny wkurw. Ponieważ nie można palić w restauracja, pubach, czy też na plaży (teraz już oficjalnie), ale też nie można tego robić we wszelkich placówkach państwowych, czyli urzędach, szkołach, posterunkach policji, czy też w szpitalach. Z tymi ostatnimi jest o tyle nieciekawie, ponieważ ustawa obejmuje wszystkie szpitale w Polsce. Myślący inaczej nie przewidzieli tym samym, że chorzy przebywający w szpitalach psychiatrycznych mają teraz problem, bo podczas sesji zapalić nie mogą. A palenie jest uspokajające. Czyli Państwo jednakowoż ogranicza w pewnym stopniu możliwość skutecznego wyleczenia pacjenta.

Następnie: egzekwowanie prawa. Tylko sanepid ma prawo skontrolować pomieszczenia pod względem jego przeznaczenia dla palaczy. I to sanepid powinien sprawdzać, czy restauratorzy stosują się do nowego przepisu. Straż miejska nie ma uprawnień do wlepiania mandatów poza dawaniem ich na plażach i przystankach, Policja nie zamierza zajmować się tymi przypadkami, a Sanepid jak to sanepid - zanim przyjdzie, restaurator będzie z tygodniowym wyprzedzeniem o tym wiedział. Czyli Rząd stworzył kolejny już martwy przepis. Brawo.

Następna sprawa: zyski. Ustawy mają to do siebie, że przeważnie ktoś na nich zyskuje, a ktoś traci. W tym wypadku traci restaurator, właściciel pubu, itp. a zyskuje pani Krysia ze "spożywczaka na dole". Jest to jednostronny układ w stronę sklepikarzy i właścicieli sieci sklepów spożywczych, albo właścicieli monopolowych. Dlaczego? Zamiast pójść do restauracji, palacz albo kupi sobie piwo i wypije w domu albo zorganizuje domówkę. W domu można palić bez ograniczeń.

Ostatnią kwestią jest kwestia zdrowotna: palacze umierają szybciej o średnio 10 lat. Dzięki temu tworzą się nowe miejsca pracy, zwalniają się pieniądze na leczenie innych chorych, musi dłużej wypłacać emerytury, itp. Wprowadzając tę ustawę Państwo nie dość, że ogranicza prawa jednostki, to chcąc nie chcąc powiększa powiększa wydatki na lecznictwo, ale też dziurę budżetową (niewiele, ale jednak).

Najciekawsze jest to, że partia "liberalno-podobna" jaką jest PO nadal pobiera wysoką marżę, czyli akcyzę, na fajki... zakazując ich palenia.

Ustawa jest moim zdaniem po prostu głupia i stworzona przez idiotów.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: palenie papierosów

Postprzez KenWatanabe » 2010-11-18, 18:33:58

A ja mam takie pytanie. Mogę jarać we własnym gabinecie czy nie? xD

Personel oczywiście najbardziej poszkodowany, prezesi nie mają z tym problemu, mogliby podzielić gabinety na dwie strefy :P, a biedny średni szczebel jak zwykle nie wie co ze sobą począć ;(


Kolega opowiedział mi dziś anegdotę :P :
W poniedziałek zamknęło się kilku pracowników w holu przed windą towarową, wyjmują papierosy, zapalają, nikt im nie wejdzie. Nagle otwierają się drzwi i wychodzi prezes machając ostentacyjnie ręką pod nosem, a tamci tak stoją, chichoczą, pety za plecami niby nigdy nic, a wokół mgła xD
Podchodzę do nich i z politowaniem, "No i co teraz? Nie wiedzieliście, że prezes zawsze wjeżdża towarówką, bo parkuje od zaplecza", a tam jeden z tych pracowników "Taa, no właśnie, chyba wjeżdża od zaplecza..." (chwila ciszy, konsternacja) "Znaczy się wjeżdża od tyłu" ... "No wchodzi tędy, a nie od frontu bo mu tak wygodniej" ... "Dobra, już nic nie mówię", i jedna z asystentek go podsumowuje "Kolega chciał powiedzieć tylko, żebyśmy tu nie stawali więcej, bo nas prezes zaskoczy od tyłu i będzie dupa".
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez studnia » 2010-11-18, 19:15:54

taka anegdota :)
Avatar użytkownika
studniaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2010-01-09, 00:47:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez CookieMonster » 2010-11-24, 21:09:47

No i jak z zakazem palenia w knajpach? Ja w ostatni weekend wybrałam sie do pubu w nadziei, ze tym razem nie wrócę śmierdzaca jak popielniczka. No cóz, znowu sie przeliczyłam...
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości

cron