[problem] AntyKoncePcja

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez thalcave » 2006-06-27, 22:53:19

To pewnie wydzielają środek plemnikobójczy w całym ciele. :rotfl: Czy coś...

[ Dodano: 2006-06-27, 22:53 ]
Nawet nie napisze jak sobie wyobrażałem te plastry... xD
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez BlueMan » 2006-06-27, 22:55:51

Te szalone plasterki nazywają się Evra. Przykleja się je do ciała (na ramieniu z przodu lub z tyłu oraz na pośladku, bądź podbrzuszu) i tak nosimy przez okres tygodnia. Staramy się co tydzień choć trochę zmieniać jego lokalizacje. W tym czasie uwalniane są substancje hormonalne (estrogen i progestagen), które następnie wchłaniane są przez skórę, trafiają do krwioobiegu i najważniejsze zapobiegają ciąży ;) podobno są równie skuteczne jak pigułki (ale Gumiś NIGDY nie jest to 100%!), lecz i tutaj liczy się prawidłowe stosowanie. podobnie jak pigułki zapobiegają owulacji (komórka nie jest uwalniana z jajnika). w każdym opakowaniu znajdują się 3 plastry...czyli co za tym idzie 3 tygodnie stosowania, 4 tydzień- "odpoczywamy" (występuje miesiączka).
Pytasz czy Evra jest dla wszystkich... gdzieś czytałam, że u kobiet o masie 90kg i większej skuteczność jest obniżona.
Skutki uboczne, chyba tak jak i przy pigułkach... nudności, bóle głowy czy piersi, reakcje skórne.
i tak na koniec... z plasterkiem można się kąpać ;)

Tak jak pigułki, plastry można łączyć ze środkami mechanicznymi: czyli w grę wchodzi prezerwatywa, krem antykoncepcyjny, czy globulki.

Cena za opakowanie (3plastry) około 60zł



Kurcze, jak tam poczytam to widzę, że moja wiedza o antykoncepcj jest znikoma :(

[ Dodano: 2006-06-27, 22:56 ]
thalcave napisał(a):To pewnie wydzielają środek plemnikobójczy w całym ciele. :rotfl: Czy coś...
:rotfl: no z czasem to jednym wielki takim killer-plemnikiem będzie kobieta :rotfl:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez Codino » 2006-06-28, 23:05:14

BlueMan napisał(a):Co powiesz potem swojemu dziecku - "no wiesz - tatuś kiedyś za dużo wypił i teraz jesteś Ty"

Co powiem? "Dziecko! Ty się ciesz, że nie szczekasz, taka impreza była..."

Masaccio napisał(a):Polecam http://www.wpadka.pl/ jeszcze nie jest za późno, ale
będzie trochę kosztowało.

Zabrzmiało jakbyś gadał o aborcji:)

airfor napisał(a):Nie wiem czy mam za to Bou dziekować czy wam że mnie do tego przekonaliscie (do Zapytania w prost)..

Mogłeś napisać smsa...

puszka napisał(a):A to, że bierze tabletki nie oznacza, że byliście w pełni zabezpieczeni... Lepiej zrobić ten test (nie chcę straszyć, ale mam koleżankę w klasie maturalnej, która brała tabletki antykoncepcyjne, a w maju (podczas swojej matury) została mamą małej Hani...)

Jak to się mówi, najlepszy środek antykoncepcyjny, to środek d.y


BlueMan napisał(a):Kurde - to kobiety mają lepsze zabezpieczenie od facetów

Te nasze są jakieś takie "sztuczne":)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez puszka » 2006-06-28, 23:07:49

Codino napisał(a):
airfor napisał(a):Nie wiem czy mam za to Bou dziekować czy wam że mnie do tego przekonaliscie (do Zapytania w prost)..

Mogłeś napisać smsa...

a jak by zaszła, to jeszcze zerwać przez telefon?
Codino napisał(a):
puszka napisał(a):A to, że bierze tabletki nie oznacza, że byliście w pełni zabezpieczeni... Lepiej zrobić ten test (nie chcę straszyć, ale mam koleżankę w klasie maturalnej, która brała tabletki antykoncepcyjne, a w maju (podczas swojej matury) została mamą małej Hani...)

Jak to się mówi, najlepszy środek antykoncepcyjny, to środek d.y
nie rozumiem :pudlo:
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez Codino » 2006-06-28, 23:20:04

puszka napisał(a):a jak by zaszła, to jeszcze zerwać przez telefon?

Ewentualnie przez gadu-gadu.

puszka napisał(a):nie rozumiem

Heh, ja się tutaj ograniczam i kropkuję wyrazy, by nie dostać ostrzeżenia, bo ostatnio lecą za "byle co". To taki czteroliterowy wyraz na końcu.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez volter » 2006-06-28, 23:22:22

kolezanka na pewno juz zrozumie po tak dosadnym wyjasnieniu ;)
Tylko ci posuwają naprzód historię, którzy potrafią powstać przeciw niej, kiedy trzeba.
Avatar użytkownika
volterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 119
Dołączył(a): 2006-05-11, 20:40:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez martulenka » 2007-07-05, 21:21:58

Tak dla przyszłych trochę nierozgarniętych- fajnie, że ktoś wspomniał i podał namiary na wpadke.pl, ale do tego tez trzeba trochę myśleć, żeby pójść do lekarza po escapelle ( nowsze niz postinor i w jednej tabletce) a potem go kupić i dziewczyna musi go zażyć w ciągu 72 godzin, bo potem to już klops.
Avatar użytkownika
martulenkaNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2007-07-05, 21:12:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez Izabelcia » 2007-07-06, 22:04:44

ech a nie lepiej pomyśleć za wczasu?...Nie żyjemy w średniowieczu...z drugiej strony zacytuje pewien tekst z filmu: 1:0 dla namiętmosci :P
Avatar użytkownika
IzabelciaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2007-07-03, 19:55:24
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [problem] AntyKoncePcja

Postprzez banita » 2007-07-07, 14:23:49

thalcave napisał(a):Paulinka, spokojnie - myślę, że dziewczyna też tego chciała - więc jest tak samo winna. Obojętnie czy była pod wpływem alkoholu czy nie.
zgadzam sie w 100% przeciez do tanga trzeba dwojga a nawet na wielkiej bani tego typu doznania jakie sa w czasie stosunku czuje sie wiec i ona wiedziala co robi a juz na kacu zdala sobie napewno sprawe z konsekwencji wiec to nie tylko twoj problem ale jaj tez!
Życie jest zlym kwadransem zlozonym z uroczych sekund...
Avatar użytkownika
banitaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2007-06-20, 15:16:58
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości