zwiększeni kondycji intelektulnej

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez Mrówa » 2012-06-30, 10:38:07

słuchajcie od dłuższego czasu zauważam, ze nie mogę się na niczym skupić, powiedzcie mi jak mogę zwięszyć swoją kondycję intelektualną?? problemy ze skupieniem się na codziennych rzeczach naprawe utrudniają mi funkcjonowanie!
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez privace » 2012-06-30, 12:31:56

Dotleń się ;)
Znajdź w ciągu dnia chwilę na całkowite "nicnierobienie", odetnij się od wszelkich bodźców, bez słuchania muzyki, czytania, smarowania się kremem- siądź z zamkniętymi oczami albo zapatrz się na ścianę i zapomnij o bożym świecie.
Zwłaszcza, gdy robisz coś ważnego i nagle orientujesz się, że praca nie posuwa się do przodu, myśli zaczynają błądzić- zrób przerwę choćby 2-3 minutową na oczyszczenie głowy.
Ćwicz umysł- rozwiązuj krzyżówki, układaj puzzle, zacznij uczyć się czegoś nowego. Wizualizuj- skup się na jednym słowie, jednym obrazie (np. jabłko- wyobraź sobie kształt, ciężar, kolor, smak).
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez KenWatanabe » 2012-07-01, 03:20:02

Ja bym polecił środki farmaceutyczne. Dzieci z ADHD dostają w USA amfetaminę i daje to świetne wyniki. W dłuższej perspektywie pomagają zioła, takie jak miłorząb dwuklapowy. Ale to bardziej leczenie skutków, niż przyczyn. Sądzę, że generalnie masz problem z metabolizmem, który z kolei regulowany jest przez naszą gospodarkę hormonalną.

Po pierwsze oddychanie. Możesz biegać, wentylować się, ale nic Ci to nie da jeśli zachodząca wówczas reakcja egzoenergetyczna będzie niewydajna. Odpowiada za nią produkcja w organizmie koenzymu A, a możesz ją wzmocnić kwasem pantotenowym, czyli składową witaminy B5. Generalnie potrzebne są wszelkie enzymy pomagające w przemianach materii, a te znajdziesz głównie w witaminach serii B. Konkretnie ważna będzie jeszcze B12, potrzeba w metabolizmie porfiryn, białek, tłuszczów.

Po drugie musisz ograniczyć wyzwalanie negatywnej, nieskondensowane energii idącej w rozkojarzenie. Czyli tutaj ograniczasz wchłanianie glukozy co powoduje glikolizę uwalniającą energię. Do przyspieszenia glikolizy przyczynia się difosfotiamina czyli pochodna witaminy B1, kolejny ważny enzym. Niedobór tiaminy prowadzi do gromadzenia się kwasu pirogronowego, a to z kolei może właśnie zaburzać funkcje poznawcze w mózgu i ogólnie jego pracę.

Jak już to mamy za sobą to po trzecie musisz unikać wypłukiwania tych enzymów z organizmu. Nadmiar kawy - paradoks, bo jej działaniem jest też polepszenie metabolizmu i ogólny efekt psychoaktywny, ale okres półtrwania to jedynie 45min i potem mamy 2 problemy. Po pierwsze metabolizuje się do paraksantyny, co zwiększa lipolizę i podnosi poziom glicerolu, a po drugie jak to się zwykło mawiać wypłukuje witaminy, zresztą podobnie byłoby z amfetaminą. No i druga rzecz to alkohol, czy raczej etanol, którego metabolizm zaburza cykl Krebsa i niepotrzebnie zużywa całą dostępną B1. Fajek rzucać nie musisz, mogą nawet pomóc :).

Generalnie gwoli podsumowania. Amfetamina odpada, więc parzysz sobie ziółka i popijasz umiarkowaną ilością kawy. Idziesz do marketu i kupujesz multiwitaminowe rozpuszczalne tabletki o smaku mandarynek i również popijasz. Odstawiasz nadmiar tłuszczu, nie podjadasz batonów, a wódkę przyswajasz okazyjnie. Dodatkowo dorzucę, nawiązując do początku, że doraźna terapia cynkiem może wspomóc gospodarkę hormonalną organizmu i polepszyć ogólny efekt tych zabiegów.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2012-07-11, 17:58:32

Jej czemu już farmacja musi iść w ruch? A może chodzi o brak relaksu? Spróbuj najpierw zmienić coś, wypaść z rutyny.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez gagata » 2012-08-02, 10:56:34

KenWatanabe napisał(a):Odstawiasz nadmiar tłuszczu

Tłuszcz tłuszczowi nie równy. Oleje roślinne, np. rzepakowy mają dużo omega-3, które wpływa korzystnie na pracę mózgu i jego rozwój.
Avatar użytkownika
gagataNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2012-02-20, 12:40:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez nikita » 2012-08-29, 11:52:20

Moim zdaniem nie ma co przesadzać z lekami i, jeśli się tylko da, ograniczyć ich ilość w organizmie. Najlepsze będą spacery, ćwiczenia rozciągające, mniej komputera i telewizora, więcej czytania. No i oczywiście zielona herbata, ryby, warzywa.
Avatar użytkownika
nikitaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2012-07-17, 15:18:28
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez Mrówa » 2012-09-30, 10:42:59

KenWatanabe napisał(a):Ja bym polecił środki farmaceutyczne.

a jakie środki farmaceutyczne masz na myśli, jedyne co teraz przychodzi mi do głowy to leki rozszerzające naczynia krwionośne w obrębie mózgu oraz te poprawiające mikrokrążenie mózgowe.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez rivela » 2012-10-04, 11:25:49

Często relaks nie pomaga na tego typu dolegliwości, bo przyczyna może tkwić w złym przepływie krwi przez naczynia mózgowe, dlatego trzeba się wesprzeć farmakologicznie.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-10-05, 20:35:37

no tak jak myślałam, trzeba sięgnąć po leki poprawiające krążenie mózgowe.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rivela » 2012-10-08, 15:34:26

Koniecznie, ale to tez już trzeba skonsultować z lekarzem, bo często leki poprawiające krążenie są na receptę przeważnie.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Monszy » 2012-10-09, 00:58:38

Ja bym nie stawiał od razu na farmaceutyki. Na początek może trochę ćwiczeń fizycznych żeby zredukować napięcie stanowiące często blokadę jeśli chodzi o możliwości koncentracyjne. Wspomniane wcześniej ziółka są jak najbardziej w porządku dla całego organizmu, każdy kto pije poleci. Jeśli to nie pomoże to kolejnym co można zrobić jest zasięgnięcie rady lekarza i prawdopodobnie leczenie farmakologiczne jednak ja bym od tego nie zaczynał.
Avatar użytkownika
MonszyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2012-09-21, 21:58:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-10-09, 20:15:46

oczywiście zgodze się z Tobą, warto zacząć od mniej inwazyjnych metod leczenia, ale jeśli to nie pomoże to niezbędne będzie dobranie odpowiedniego leczenia farmaceutykami.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-09, 23:14:43

Po pierwsze, przepraszam, za zwłokę w odpowiedzi w tym temacie :).

niania_ogg napisał(a):Jej czemu już farmacja musi iść w ruch? A może chodzi o brak relaksu?


Właściwie nie wiem czemu stanęło na tym, że polecam tu radykalne rozwiązania farmakologiczne. Sporo osób stwierdziło, że przysłowiowo nie ma się co faszerować lekami i w zasadzie się z tym zgadzam.

Jedyne co do tej pory poleciłem to zażywanie dużych dawek witamin, z nakreśleniem ich poszczególnych funkcji i procesów jakie potencjalnie mogą naprawić w organizmie. Są to środki naturalne, produkowane w naszym własnym organizmie i uważam, że nie są bardziej inwazyjne niż owoce, czy ćwiczenia które tu wymienialiście.

Mrówa napisał(a):a jakie środki farmaceutyczne masz na myśli, jedyne co teraz przychodzi mi do głowy to leki rozszerzające naczynia krwionośne w obrębie mózgu oraz te poprawiające mikrokrążenie mózgowe.


Jak wspomniałem, to co zalecam to tylko witaminy, enzymy, naturalne produkty ludzkiej fizjologii. Przede wszystkim dlatego, że nie jestem kompetentny polecać niczego więcej, ale też dlatego, że problem długofalowo ma przyczynę w zaburzeniach gospodarki organizmu.

Jasne, że krążenie, ciśnienie czyli właściwie dotlenienie, o którym zresztą też wspominałem przy okazji B5, ma znaczenie. Jasne też, że są na to skuteczniejsze środki jak blokery kanału wapniowego, aktywatory potasowego etc, i pewnie przyniosłyby skutki, zresztą tak samo jak wspomniana dla kontrastu amfetamina, ale to nie ta skala, bo raz, że to działanie tymczasowe, a dwa, że bilans zysków i strat wychodzi ujemnie. Leki poprawiające krążenie są dla staruszków z nadciśnieniem, którzy są zagrożeni zawałami i chorobą wieńcową.

Ostatecznie jeśli lekarz stwierdzi, że to jest przyczyną problemu można zastosować długoterminowe leki hipotensyjne jak hydralazyna (sam łykam takie bo jestem nadciśnieniowy).

Samodzielnie, poza witaminami, można co najwyżej spróbować poprawiać krążenie kwasem acetylosalicylowym. Działanie jest inne, bo jest to preparat niszczący trombocyty co powoduje rozrzedzenie krwi, ale efekt podobny gdyż rzadka krew przepływa przez naczynka tak jak normalna przez rozszerzone. Sam kwas acetylosalicylowy jest składnikiem aktywnym chociażby popularnej aspiryny, z tym, że z uwagi na dobro żołądka, przy dłuższym stosowaniu lepiej sięgnąć po preparat dojelitowy, na przykład acard.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rivela » 2012-10-10, 09:33:49

Ja słyszałam o Cavintonie Forte, ze świetnie poprawia kondycję intelektualna, ale na receptę on jest.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-10-11, 19:57:04

a sama go stosowałaś, właściwie jakie przeznacznie ma ten lek?
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-16, 17:27:02

Cavinton to nic innego jak znana od wieków winpocetyna. Substancję tę wypuszczono wcześniej, pod bardziej znaną nazwą Vicebrol, z zastosowaniem na leczenie sklerozy u osób starszych. Substancja oczywiście znalazła zastosowanie w takich przypadkach, ale to właśnie jedna z tych które działają przez rozszerzenie naczyń krwionośnych w mózgu. W długotrwałym stosowaniu nie jest to najlepszy pomysł, bo po pierwsze okres półtrwania to niespełna 3 godziny, po czym działanie ustaje. Trzeba non stop dorzucać, a po odstawieniu wcale nie będzie nam lepiej niż przed rozpoczęciem kuracji. Po drugie nie wykazuje żadnego powinowactwa z receptorami w mózgu i jeśli w tym leży problem to branie go nie zda się na nic.

Jeśli już na prawdę chcecie zwiększyć kondycję intelektualną farmakologicznie, to radzę poczytać sobie i poszukać informacji w kierunku leków nootropowych. Choćby piracetam, który również poprawia ukrwienie mózgu i zwiększa wchłanianie tlenu, ale za to mniej inwazyjną metodą zmniejszania lepkości krwi. A ponadto jako neuroprzekaźnik oddziałuje na receptory GABA i poprawia metabolizm mózgu. I odkłada się w organizmie dzięki czemu przerwanie brania nie zmienia pozytywnego działania substancji. Dwutygodniowa (zazwyczaj) kuracja przynosi efekt na kilka do kilkunastu tygodni.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez koala » 2012-10-23, 09:21:44

Ja na pobudzenie szarych komórek do pracy zawsze polecam czytanie. Kiedyś oglądałam program, żeby ćwiczyć mózg nawet przez czytanie składu szamponu w łazience. Polecam jeszcze krzyżówki i sudoku :).
Avatar użytkownika
koalaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2010-11-25, 15:46:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: zwiększeni kondycji intelektulnej

Postprzez pysznie.com.pl » 2012-10-28, 09:22:14

Hmm. są takie tabletki musujące z zawartoscia guarany i innych specyfików, mysle że herbata i kawa także pomoże ; )
Przepisy - Forum kulinarne - Ciasta - Przepisy na sałatki
Avatar użytkownika
pysznie.com.plNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2012-10-28, 09:12:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-10-31, 15:00:10

guarana na poprawę kondycji intelektualnej, jak właściwie działa to na nasz mózg?
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 268 gości

cron