Buty na lato

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Postprzez kasiulka9B » 2016-09-19, 10:44:46

Ale długo wątek o buty. Ja kupuje po prostu adidasy, jedne ciepłe, drugie mniej ciepłe, chodzą, aż padną i już. Najgorsze to posiadać więcej jak 3 pary butów.
Avatar użytkownika
kasiulka9BNone specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-09-19, 10:34:23
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-06, 21:41:43

kasiulka9B napisał(a):Ale długo wątek o buty. Ja kupuje po prostu adidasy, jedne ciepłe, drugie mniej ciepłe, chodzą, aż padną i już. Najgorsze to posiadać więcej jak 3 pary butów.

Nie wszystkie buty mają to samo przeznaczenie. Jeśli np byś chciała się wybrać w swoich ciepłych adidasach w góry zimą to współczuję ;)
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Buty na lato

Postprzez Bepok » 2016-12-06, 23:37:04

jarecki80 napisał(a):Nie wszystkie buty mają to samo przeznaczenie. Jeśli np byś chciała się wybrać w swoich ciepłych adidasach w góry zimą to współczuję

Ja wgl nie wyobrażam sobie chodzenia po górach w butach na codzień. Szkoda by mi ich było. Wole mieć specjalna parę butów na takie wycieczki, a i też bezpieczniejsze jest to dla naszych kostek :D
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2017-01-22, 16:16:56

W zasadzie teraz już nawet są w sprzedaży sandały trekingowe i to na część wypadów jest w sam raz latem, Rudawy janowickie czy góry sowie nie są na tyle ekstremalne, żeby potrzeba było wysokiego buta z gumowym otokiem.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2017-01-22, 23:27:24

Compact - 2017-01-22, 16:16:56 napisał(a):W zasadzie teraz już nawet są w sprzedaży sandały trekingowe i to na część wypadów jest w sam raz latem, Rudawy janowickie czy góry sowie nie są na tyle ekstremalne, żeby potrzeba było wysokiego buta z gumowym otokiem.

No tak, tam są proste szlaki to fakt, a te sandały to jak wyglądają? takie typowe "sandaly" z utwardzoną podeszwą czy jak?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-01-23, 01:54:05

Bepok napisał(a):
jarecki80 napisał(a):Nie wszystkie buty mają to samo przeznaczenie. Jeśli np byś chciała się wybrać w swoich ciepłych adidasach w góry zimą to współczuję

Ja wgl nie wyobrażam sobie chodzenia po górach w butach na codzień. Szkoda by mi ich było. Wole mieć specjalna parę butów na takie wycieczki, a i też bezpieczniejsze jest to dla naszych kostek :D

bezpieczeństwo, wygoda, oszczędność, zdrowie - zalet specjalnych butów jest mnóstwo. No ale czasem nie wytłumaczysz komuś ale parę razy się wybierze w normalnych butach i też zmądrzeje ;)

Compact napisał(a):W zasadzie teraz już nawet są w sprzedaży sandały trekingowe i to na część wypadów jest w sam raz latem, Rudawy janowickie czy góry sowie nie są na tyle ekstremalne, żeby potrzeba było wysokiego buta z gumowym otokiem.

ale pamiętaj też, że zabudowane buty chronią przed urazami oraz insektami
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez olha555 » 2017-02-06, 14:47:36

Jak dla mnie idealne buty na lato to sandałki.
Avatar użytkownika
olha555None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2016-04-07, 09:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Re: Re:

Postprzez Szara » 2017-02-19, 22:58:25

Bepok napisał(a):Ja wgl nie wyobrażam sobie chodzenia po górach w butach na codzień. Szkoda by mi ich było. Wole mieć specjalna parę butów na takie wycieczki, a i też bezpieczniejsze jest to dla naszych kostek :D

Też tak sądzę, ale warto pamiętać, żeby jednak takie specjalne, wyprawowe obuwie rozchodzić np. na krótszych i łagodniejszych trasach
jarecki80 napisał(a):
Compact napisał(a):W zasadzie teraz już nawet są w sprzedaży sandały trekingowe i to na część wypadów jest w sam raz latem, Rudawy janowickie czy góry sowie nie są na tyle ekstremalne, żeby potrzeba było wysokiego buta z gumowym otokiem.

ale pamiętaj też, że zabudowane buty chronią przed urazami oraz insektami

to można pójść wtedy na kompromis i kupić takie lekkie ale zabudowane obuwie, coś tego typu https://www.militaria.pl/bennon/buty_be ... p68477.xml
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-02-20, 03:44:27

olha555 napisał(a):Jak dla mnie idealne buty na lato to sandałki.

chyba najwygodniejsze chociaż na długie wyprawy średnio. No i średnio jak się piach dostaje do nich.
Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):Ja wgl nie wyobrażam sobie chodzenia po górach w butach na codzień. Szkoda by mi ich było. Wole mieć specjalna parę butów na takie wycieczki, a i też bezpieczniejsze jest to dla naszych kostek :D

Też tak sądzę, ale warto pamiętać, żeby jednak takie specjalne, wyprawowe obuwie rozchodzić np. na krótszych i łagodniejszych trasach

Bardzo trafna uwaga. I to najlepiej w grubej skarpecie aby serio je trochę "porozciągać".
Szara napisał(a):
jarecki80 napisał(a):
Compact napisał(a):W zasadzie teraz już nawet są w sprzedaży sandały trekingowe i to na część wypadów jest w sam raz latem, Rudawy janowickie czy góry sowie nie są na tyle ekstremalne, żeby potrzeba było wysokiego buta z gumowym otokiem.

ale pamiętaj też, że zabudowane buty chronią przed urazami oraz insektami

to można pójść wtedy na kompromis i kupić takie lekkie ale zabudowane obuwie, coś tego typu https://www.militaria.pl/bennon/buty_be ... p68477.xml

Buty super i na pewno ochronią przed jakimiś prostymi urazami ale czy przed insektami to nie jestem tego taki pewien.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-02-20, 10:54:31

Szara - 2017-02-19, 22:58:25 napisał(a):Też tak sądzę, ale warto pamiętać, żeby jednak takie specjalne, wyprawowe obuwie rozchodzić np. na krótszych i łagodniejszych trasach

No tak tu masz rację. Nie ma nic gorszego jak w świeżo kupionych butach ruszyć na długą wędrówkę, bo na pewno źle wyjdą na tym nasze nogi nawet jak mamy super skarpety
jarecki80 - 2017-02-20, 03:44:27 napisał(a):Buty super i na pewno ochronią przed jakimiś prostymi urazami ale czy przed insektami to nie jestem tego taki pewien.

Może po spryskaniu ich odpowiednim środkiem na insekty będziemy miec komfort chodzenia i zabezpieczenie przed ugryzieniami?
jarecki80 - 2017-02-20, 03:44:27 napisał(a):chyba najwygodniejsze chociaż na długie wyprawy średnio. No i średnio jak się piach dostaje do nich.

Piach jest faktycznie bardzo denerwujący, chociaż małe kamyczki też dają się we znaki. Wyprawy to tak jak mówiłem najlepiej coś wyższego i trochę bardziej zabudowanego
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-02-20, 12:47:55

Bepok napisał(a):
Szara - 2017-02-19, 22:58:25 napisał(a):Też tak sądzę, ale warto pamiętać, żeby jednak takie specjalne, wyprawowe obuwie rozchodzić np. na krótszych i łagodniejszych trasach

No tak tu masz rację. Nie ma nic gorszego jak w świeżo kupionych butach ruszyć na długą wędrówkę, bo na pewno źle wyjdą na tym nasze nogi nawet jak mamy super skarpety

tylko czy ja wiem czy dobre drogie buty potrzebują rozchodzenia aż tak? Chyba troszkę przesada.
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-20, 03:44:27 napisał(a):Buty super i na pewno ochronią przed jakimiś prostymi urazami ale czy przed insektami to nie jestem tego taki pewien.

Może po spryskaniu ich odpowiednim środkiem na insekty będziemy miec komfort chodzenia i zabezpieczenie przed ugryzieniami?

Tak, to to na pewno, nawet ze zwykłymi sandałami ale takie też środki nie działają na wszystko
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-20, 03:44:27 napisał(a):chyba najwygodniejsze chociaż na długie wyprawy średnio. No i średnio jak się piach dostaje do nich.

Piach jest faktycznie bardzo denerwujący, chociaż małe kamyczki też dają się we znaki. Wyprawy to tak jak mówiłem najlepiej coś wyższego i trochę bardziej zabudowanego

no tak, warto dodać, że to powinno być coś wysokiego aby chronić przed ewentualnymi skręceniami, zwichnięciami itp.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Buty na lato

Postprzez Bepok » 2017-02-21, 15:08:16

jarecki80 napisał(a):tylko czy ja wiem czy dobre drogie buty potrzebują rozchodzenia aż tak? Chyba troszkę przesada.

Nie no, nie chodzi o rozczłapanie ich, ale po prostu o kilka krótszych spacerów żeby dopasowało się wszystko, bo taki but z pudełka to wiadomo, że jest sztywny
jarecki80 napisał(a):Tak, to to na pewno, nawet ze zwykłymi sandałami ale takie też środki nie działają na wszystko

Nawet takie z dużą ilością deet nie dadzą rady? Wydawało mi się że taki spray wszystkie insekty skutecznie zniechęca
jarecki80 napisał(a):no tak, warto dodać, że to powinno być coś wysokiego aby chronić przed ewentualnymi skręceniami, zwichnięciami itp.

Oczywiście i na pewno muszą być dobrze zawiązane, bo od tego zależy czy uchronią od skręcenia czy nie w dużej mierze
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez Szara » 2017-02-22, 21:26:58

jarecki80 napisał(a):chyba najwygodniejsze chociaż na długie wyprawy średnio. No i średnio jak się piach dostaje do nich..

W kontekście butów na lato, owszem - ale muszą być dobre wyprofilowane, wtedy nadadzą się na wyprawę po równych trasach.

jarecki80 napisał(a):Bardzo trafna uwaga. I to najlepiej w grubej skarpecie aby serio je trochę "porozciągać"..

Właśnie - najgorsze co może wydarzyć się na wyprawie to otarcie, absolutnie zmienia komfort "podróżowania".

jarecki80 napisał(a):Buty super i na pewno ochronią przed jakimiś prostymi urazami ale czy przed insektami to nie jestem tego taki pewien.

Niestety, na taką okoliczność już tylko typowe buty trekkingowe
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez jarecki80 » 2017-02-27, 00:47:40

Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):W kontekście butów na lato, owszem - ale muszą być dobre wyprofilowane, wtedy nadadzą się na wyprawę po równych trasach.

Trzeba pamiętać też o tych nierównych trasach.
Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):Właśnie - najgorsze co może wydarzyć się na wyprawie to otarcie, absolutnie zmienia komfort "podróżowania".

dlatego najlepiej zapobiegać i inwestować w dobre obuwie a nie później się męczyć
Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):Niestety, na taką okoliczność już tylko typowe buty trekkingowe

jakieś konkretne polecasz?
Bepok - 2017-02-21, 15:08:16 napisał(a):Nawet takie z dużą ilością deet nie dadzą rady? Wydawało mi się że taki spray wszystkie insekty skutecznie zniechęca

większość ale czy wszystkie to nie wiem. Ja należę do tych, którzy wolą się nie rozczarować przez zbyt duże oczekiwania względem produktu. Osobiście używałem sporo środków i tych naturalnych i tych z DEET i były bardzo skuteczne ale na pewno nie chroni to przed absolutnie wszystkim
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2017-03-03, 13:34:03

Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):Niestety, na taką okoliczność już tylko typowe buty trekkingowe


Tak na prawdę to nawet najlepsze buty nie uchronią. Insekty są tak małe, że i tak się dostaną gdzie chcą
Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):Właśnie - najgorsze co może wydarzyć się na wyprawie to otarcie, absolutnie zmienia komfort "podróżowania".

Otarcia najczęściej zdarzają się właśnie przy nowych i nierozchodzonych butach
Szara - 2017-02-22, 21:26:58 napisał(a):W kontekście butów na lato, owszem - ale muszą być dobre wyprofilowane, wtedy nadadzą się na wyprawę po równych trasach.

Jak dla mnie to idealne byłyby takie, które boki od podeszwy mają zabudowane, a góra już jak w sandałach. Wtedy piach ani kamyki nie wpadają, a komfort pozostaje
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Bepok » 2017-03-03, 13:45:44

jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):większość ale czy wszystkie to nie wiem. Ja należę do tych, którzy wolą się nie rozczarować przez zbyt duże oczekiwania względem produktu. Osobiście używałem sporo środków i tych naturalnych i tych z DEET i były bardzo skuteczne ale na pewno nie chroni to przed absolutnie wszystkim

A czego używałeś z deet? Bo naturalne to chyba nie są zbyt skuteczne co?

jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):dlatego najlepiej zapobiegać i inwestować w dobre obuwie a nie później się męczyć

Jedne buty warto mieć porządne w góry. Nawet jak wydamy trochę pieniędzy to będą to buty do konkretnego użytku więc starczą na bardzo długi okres czasu

jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):Trzeba pamiętać też o tych nierównych trasach.

No na takie bardzie "zaawansowane" trasy to już lepiej założyć kryte buty nawet latem, bo sandały to przed niczym nie ochornią
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2017-03-06, 13:44:06

Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):większość ale czy wszystkie to nie wiem. Ja należę do tych, którzy wolą się nie rozczarować przez zbyt duże oczekiwania względem produktu. Osobiście używałem sporo środków i tych naturalnych i tych z DEET i były bardzo skuteczne ale na pewno nie chroni to przed absolutnie wszystkim

A czego używałeś z deet? Bo naturalne to chyba nie są zbyt skuteczne co?

Z DEET używałem mugga i ultrathon. Natomiast jeśli chodzi o naturalne środki to bio-insektal jest super
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):dlatego najlepiej zapobiegać i inwestować w dobre obuwie a nie później się męczyć

Jedne buty warto mieć porządne w góry. Nawet jak wydamy trochę pieniędzy to będą to buty do konkretnego użytku więc starczą na bardzo długi okres czasu

dobre buty nawet często używane bardzo długo wytrzymają.
Bepok napisał(a):
jarecki80 - 2017-02-27, 00:47:40 napisał(a):Trzeba pamiętać też o tych nierównych trasach.

No na takie bardzie "zaawansowane" trasy to już lepiej założyć kryte buty nawet latem, bo sandały to przed niczym nie ochornią

Dokładnie. I do tego ściągacze na dole na spodniach aby nic się nie dostało do środka też są bardzo dobrym rozwiązaniem
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2017-03-11, 09:44:42

jarecki80 - 2017-03-06, 13:44:06 napisał(a):Z DEET używałem mugga i ultrathon. Natomiast jeśli chodzi o naturalne środki to bio-insektal jest super

A macie pojęcie jak te naturalne środki działają?? Dla mnie to jakieś dziwne. Ja zawsze ultrathona kupowałem ale w zeszłym sezonie mugga miała większe stężenie DEET'a więc ją wybrałem.
jarecki80 - 2017-03-06, 13:44:06 napisał(a):dobre buty nawet często używane bardzo długo wytrzymają.

Ale do takiego zakupu trzeba się dobrze przygotować, zobaczyć co jest na rynku dostępne, określić swoje wymagania i budżet. Przeznaczenie obuwia. Wiele razy widziałem ludzi którzy chodzą w prostym technicznie terenie a kupują buty które spokojnie poradzą sobie w wysokich alpach i zwyczajnie ich nie wykorzystują.
jarecki80 - 2017-03-06, 13:44:06 napisał(a):Dokładnie. I do tego ściągacze na dole na spodniach aby nic się nie dostało do środka też są bardzo dobrym rozwiązaniem

Albo sciągacze albo jak te https://www.militaria.pl/fjord_nansen/s ... p73597.xml stuptuty. Zawsze to jak jest błotko można uchronić spodnie przed zabrudzeniem. Zimą w górach bez stuptutów nawet nie ma co na szlak wchodzić
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2017-03-11, 18:37:39

Compact - 2017-03-11, 09:44:42 napisał(a):Albo sciągacze albo jak te https://www.militaria.pl/fjord_nansen/s ... p73597.xml stuptuty. Zawsze to jak jest błotko można uchronić spodnie przed zabrudzeniem. Zimą w górach bez stuptutów nawet nie ma co na szlak wchodzić

A takie stuptutu (o których istnieniu nie miałem pojęcia) to nie są sprzętem typowo zimowym?
Compact - 2017-03-11, 09:44:42 napisał(a):A macie pojęcie jak te naturalne środki działają?? Dla mnie to jakieś dziwne. Ja zawsze ultrathona kupowałem ale w zeszłym sezonie mugga miała większe stężenie DEET'a więc ją wybrałem.

Z tego co poczytałem to jest w nich ekstrakt z czegoś czego nazwy nie pamiętam i podobnież działają równie skutecznie jak te z DEET ale są bezpieczniejsze dla osób z alergią
jarecki80 - 2017-03-06, 13:44:06 napisał(a):Z DEET używałem mugga i ultrathon. Natomiast jeśli chodzi o naturalne środki to bio-insektal jest super

Który z nich według Ciebie jest najbardziej skuteczny? Mugga widziałem w zeszłym roku na militaria.pl ale nie wiem czy w tym też będą dostępne
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Szara » 2017-03-20, 11:13:16

Bepok napisał(a):A takie stuptutu (o których istnieniu nie miałem pojęcia) to nie są sprzętem typowo zimowym?

Niiee, to są ochraniacze zarówno przeciwśniegowe, jaki i przeciwdeszczowe - tam w środku jest guma, a nie ocieplenie:)

Bepok napisał(a):Z tego co poczytałem to jest w nich ekstrakt z czegoś czego nazwy nie pamiętam i podobnież działają równie skutecznie jak te z DEET ale są bezpieczniejsze dla osób z alergią

To jest naturalny ekstrakt pyretrum, bardzo ładna roślinka z czerwonymi kwiatami. Ale to nie najważniejsze jak wygląda, ale jak działa. Muszę przyznać, że mojego brata zawsze takie rzeczy na komary i kleszcze uczulały, chociaż nie miał jakiejś wykrytej konkretnej alergii. Bio-insektal jest dla niego wybawieniem, bo normalnie może iść teraz z nami w góry i do lasu

Bepok napisał(a):Który z nich według Ciebie jest najbardziej skuteczny? Mugga widziałem w zeszłym roku na militaria.pl ale nie wiem czy w tym też będą dostępne

Ja uważam, że najlepszy jest Ultrathon, ale nie zawsze jest potrzebne aż takie stężenie, więce lepiej kupić i używać go w odpowiednich przypadkach. A Mugga na militaria jest puki co tylko kulka, ale już niedługo sezon, więc będzie za jakiś czas dostawa.
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 335 gości

cron