Lecz przyczyny a nie objawy

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Lecz przyczyny a nie objawy

Postprzez kahuna » 2012-05-07, 17:36:36

Lecz przyczyny a nie objawy



Prawdziwej mądrości nie otrzyma się w żadnej szkole ani na żadnej uczelni. Prawdziwą mądrość zdobywa się przez własne doświadczenie.

Poważną wadą dzisiejszego systemu edukacyjnego jest zupełny brak podjęcia choćby próby kształcenia i doskonalenia sfery duchowej człowieka. Otrzymany dyplom nie daje żadnej gwarancji czegokolwiek a zwłaszcza w stopniu najmniejszym, że dana jednostka wie jak ma żyć. Nikt bowiem tak naprawdę nie uczy elementarnych zasad etyki, zasad myślenia i dbania o sferę mentalną, także właściwego dbania o własny organizm. Stąd też wiedza przeciętnego człowieka na temat poprawnego odżywiania się, oczyszczania organizmu, na temat kierowania własną psychiką i wglądu we własną sferę duchową jest bardzo ograniczona by nie powiedzieć, że żadna.

Ile bowiem wie przeciętny człowiek na temat wpływu emocji na stan jego własnego zdrowia – można sobie na to samemu odpowiedzieć.

Według starej i mądrej medycyny chińskiej np. doznanie gniewu ma uszkadzający wpływ na wątrobę i pęcherz żółciowy, zbyt dużo doznanego lęku osłabia funkcje nerek, a nadmierny smutek może doprowadzić do osłabienia funkcji śledziony. Jeśli sytuacje te będą chroniczne dojdzie do uszkodzenia struktury narządu. I cóż wtedy zrobi przeciętny człowiek? Choć określone emocje związane są z określonymi zaburzeniami funkcji narządów, chory zamiast usunąć przyczyny zaistniałej choroby, będzie leczył jej cielesne objawy. Istniejące leki choć mogą przynieść częściowe zniknięcie danego objawu chorobowego nie likwidują wcale przyczyny choroby, a dodatkowo jeszcze najczęściej niekorzystnie i szkodliwie mogą wpływać na inne narządy ciała.

Media nie informują o tych rzeczach, gdyż z oczywistych powodów zależy im na reklamie firm farmaceutycznych z czego żyją i dzięki czemu funkcjonują. A firmom farmaceutycznym wcale nie zależy na tym by ludzie stawali się zdrowsi, bo wtedy miałyby one coraz mniejszy dochód i w końcu doszłyby do bankructwa.

Podobnie rządy nie są zainteresowane eliminacją podstawowych używek cywilizacyjnych, które mają bardzo niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu, bo przynosi to państwu ogromne zyski. Są to m.in. alkohol, cukier, herbata, kawa oraz tytoń. I choć nawet wiadomo o ich powszechnej szkodliwości pewne stereotypy żywieniowe i nawyki wrosłe w społeczeństwo nie pozwalają ludziom na trzeźwy pogląd w tej sprawie. Przestarzałe normy dietetyczne są nadal reklamowane i preferowane w większości krajów przemysłowo rozwiniętych przez co zaleca się dietę opartą na produktach pochodzenia zwierzęcego. I znowu oznacza to ogromne zyski z przemysłu mięsnego, lecz znacznie niższy poziom zdrowotności w przypadku, gdyby ludzie stosowali dietę wegetariańską lub wegańską. Oznacza to również zwiększone zanieczyszczenie środowiska naturalnego przez przemysł mięsny oraz nie humanitaryzm wobec zwierząt. Do tego dochodzi jeszcze wycinanie milionów akrów lasów pod uprawę paszy dla zwierząt hodowlanych, których mięso ma wyżywić coraz większą liczbę ludzi, przez co każdego roku Ziemia coraz bardziej zbliża się do punktu ekologicznej katastrofy.

Autor: Ro Astrom


Pierwsze słyszę, żeby herbata miała negatywny wpływ na organizm. Jak jest dobrze parzona, to ma właściwości ziołolecznicze. Łagodnie pobudza aktywność organizmu i poprawia również koncentrację uwagi.

Wegetarianizm (a zwłaszcza weganizm), który Pan tak wychwala, nie jest taki zdrowy, jak głoszą wegetarianie. Nie każdemu jedzenie tylko warzyw i owoców wychodzi na zdrowie, znam przypadki z życia, że ludzie się rozchorowali (kości im osłabły, zaczęli mieć problemy z nadkwasotą, a po jakimś czasie ślinili się na widok mięsa, aż z wegetarianizmu zrezygnowali). Nie każdemu wegetarianizm służy, każdy z nas ma inne potrzeby, a warzywa i owoce nie są w stanie zapewnić organizmowi wszystkich niezbędnych substancji (np. witamina A nie występuje u roślin – co najwyżej kiepsko przyswajalna prowitamina-A, którą trzeba jeść w wielkich ilościach by organizm przetworzył ja na witaminę A, albo witamina B12, której żadna roślina nie jest w stanie zastąpić, a jej niedobór wywołuje niedokrwistość).

Wg mnie najlepsza dieta to sporo warzyw, owoców, ale także mleko (najlepiej kozie), jajka i trochę mięsa (myślę że 10% w stosunku do pokarmów roślinnych wystarczy). Wyznaję inną mądrość niż Pan – wpadanie z jednej skrajności w drugą to błąd. Aby zachować zdrowie trzeba zdrowo się odżywiać, a to nie oznacza odżywiania wegańskiego (bo weganizm to ideologia a nie mądrość) lecz spożywanie wszystkiego co daje natura w odpowiednim umiarze i proporcjach. Ani dieta oparta tylko na mięsie nie jest zdrowa, ani tylko oparta na warzywach, nasionach i owocach. Mądry człowiek nie wpada w skrajności. Budda kiedyś powiedział mądre słowa (cytuję z pamięci) – „Jeśli skrzypek naciągnie zbyt mocno strunę, to ona pęknie i nic nie zagra, jeśli struna będzie nienaciągnięta odpowiednio, również nie wyda z siebie dźwięku”. Te słowa, choć nie jestem buddystą, są moją drogą życia. Nie wpadam w skrajności, ale podążam drogą środka..

To fakt, że mięso w sklepach jest zabójcze, masa chemikaliów, zwierzęta karmione soją GMO, ale warzywa i owoce – nie dość że wyjałowione – to jeszcze są spryskiwane są chemikaliami, niektóre napromieniowywane a coraz częstsze w naszej diecie zjadane nieświadomie organizmy GMO chemiczne toksyny mają wbudowane w siebie i nie da się ich spłukać.

Prawdziwe zdrowe jedzenie to to samodzielnie wyhodowane – roślinne i zwierzęce. Kwestią pozostaje etyka zabijania zwierząt, które nie powinny cierpieć, ale zjadanie zwierząt jest naturalne. Lwy, tygrysy czy tasiemce nie zastanawiają się czy zjadanie innego zwierzęcia jest etyczne czy nie.

Jeśli chodzi o produkcję żywności, to nie jest ona problemem. Świat ma wystarczająco dużo żywności by wykarmić wszystkich ludzi świata. Problemem jest dystrybucja – wiele żywności jest niszczona, albo ludzi na nią nie stać.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lecz przyczyny a nie objawy

Postprzez KenWatanabe » 2012-05-09, 00:20:18

kahuna, w kwestiach żywieniowych nic dodać nic ująć, masz całkowitą rację :).

Co zaś do używek typu alkohol, kawa, cukier, tytoń i niezdrowego żarcia to zapominamy o podstawowej zasadzie wolności, o tym, że chcącemu nie dzieje się krzywda.

Instytucje promujące niezdrowy tryb życia chcą jak słusznie autor zauważył, naszych pieniędzy. Koniec końców człowiek i tak jest wolny i to jego tylko wina, że się w te oszustwa wkręca. Jaki natomiast interes w promocji zdrowego trybu życia mają inne instytucje? Śmiem twierdzić, że bardzo podobny, bo przekabaciły na swoją stronę już wielu ludzi i również wysysają ich fundusze na ekożywność i papierowe torby. Niewiedza nikogo nie usprawiedliwia, dlatego radziłbym zasięgać wolnych informacji spoza powszechnej propagandy jednej i drugiej strony i żyć przede wszystkim tak jak chcemy sami; niezależnie czy zdrowo, czy niezdrowo, czy średnio zdrowo.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2012-05-13, 21:33:55

Dobrze powiedziane.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-09-12, 19:05:51

:niepewny:
Oczywiście, tylko jak leczyć przyczyny migreny?
Lata mijają i nic w zasadzie nie można zrobić, leczyć objawy, leczyć zapobiegawczo, tyle tyle lekarz może powiedzieć..
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kastor » 2012-09-24, 00:54:15

Myślę, że długo cierpiący na migrenę mniej więcej orientuje się czego powinien unikać. Szkopuł w tym, że każdy przypadek jest inny.
Avatar użytkownika
kastorNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 37
Dołączył(a): 2012-04-17, 21:17:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-09-30, 18:06:39

Tak, oczywiście, powiedz jak uniknąć stresu? Nie wszystkich czynników jesteś w stanie uniknąć.
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-12-29, 13:38:57

stres jest wpisany w nasze życie i niestety trzeba nauczy się z nim życ, na szczęście nie mam migreny która może bardzo utrudniac życie, a w przypadku bardzo silnego bólu głowy wystarczy że sięgnę po pyralginę i ból przechodzi, a jeśli chodzi o migrenę to chyba nie wynaleziono jeszcze idealnego leku na tę przypadłośc - niestety.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2013-01-02, 17:08:04

Leku nie ale tabletki typowo na migrenę tak, dość skuteczne, z tego co pamiętam tylko raz nie zadziałała. Podejrzewam że to mój błąd, za późno wzięłam, głowa bolała mnie już tak że nie było mowy żeby coś zadziałało.
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lecz przyczyny a nie objawy

Postprzez wodniczek » 2013-02-26, 19:25:36

Moja siostra cierpiała na migreny. Takie, że było jej niedobrze, miała światłowstręt i trwały czasem i 3 doby. Jak tylko się rozwiodła ze swoim "ukochanym mężem", tak migreny diabli wzięli. Wyleczyła przyczynę.
Natomiast ja długi czas zwalczałem właśnie skutek, zamiast zadbać o przyczynę. Jeszcze w LO zaczęły mnie boleć kolana. Nie jakoś bardzo, ale strzykały, trzeszczały jak u dziadka. Potem ból narastał, no to łyknąłem coś przeciwbólowego, jakiś apap czy coś. Przestało... Za jakiś czas znowu zaczęło boleć i tak w kółko przez kilka ładnych lat. Aż pewnego dnia zaczęło boleć i nie chciało przestać. Brałem tabletki, ale już nie pomagały. No to poszedłem do lekarza, który orzekł, że mam w kolanach stan zapalny wywołany tym, że jest za mało mazi stawowej i chrząstka została uszkodzona. Leczyłem się długo... Najbardziej pomogło mi wymrażanie ciekłym azotem i krople Vital3 z nową formułą kolagenu typu II. Po 2 tygodniach brania tego specyfiku zacząłem odczuwać wyraźną ulgę. Kurację jak i wymrażanie powtórzyłem. Jeśli kiedykolwiek wróciłyby mi tamte bóle wiem co mam robić. Leczyć przyczyny a nie skutki.
Avatar użytkownika
wodniczekNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2010-09-09, 13:50:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lecz przyczyny a nie objawy

Postprzez malina233 » 2013-02-28, 17:02:10

Obiecuję, zwalczę przyczynę jak tylko wygram w totka :hyhy: , rzucę stresującą robotę, i niczym się nie będę martwić xD
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Lecz przyczyny a nie objawy

Postprzez zuyboy » 2013-05-25, 16:16:11

kahuna napisał(a):Prawdziwe zdrowe jedzenie to to samodzielnie wyhodowane – roślinne i zwierzęce.

A przez samodzielne wyhodowanie rozumiesz kupienie nasion sadzonek lub zwierzątek od kogoś kto je wyhodował?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez valeria » 2014-01-28, 13:57:11

Rzeczywiście tak powinno być - powinno się leczyć przyczynę choroby, a nie objawy. Niestety większość leków i terapii polega na łagodzeniu objawów....
www.obrazoteka.pl
Avatar użytkownika
valeriaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-28, 13:51:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości