Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez dylan » 2011-05-27, 15:05:00

Chyba potrzebuję porady/uspokojenia obaw. Normalnie tego nie robię, ale kobiecy upór doprowadził mnie do tego stanu. Mam, oczywiście, na myśli moją drugą, lepszą połówkę. Od dłuższego czasu regularnie cierpi na coraz gorsze bóle głowy. Zażywa leki garściami, gasi światła w całym domu i przyjmuje pozycję embrionalną na kanapie. Niestety, wołami do lekarza jej nie mogę zaciągnąć. Nazywa to „tylko bólem głowy”, ale ewidentnie widzę, że cierpi. Zastanawiam się, czy to nie migrena – moja siostra miewa takie bóle, z tym że nie zaszywa się w ciemności jak wampir. Powinienem się martwić? A może zostawić w spokoju…? (PS. Uprzedzając pytania - nie ma to związku z bólami menstruacyjnymi.)
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-05-27, 15:39:10

Tabletki antykoncepcyjne także mogą powodować takie bóle głowy, ale to wychodzi od razu przy zmianie na nowe tabletki, a nie tak nagle.
Niektóre szkoły mówią, że nie powinno się łykać tabletek dłużej niż 2-3 lata, a jak już to po tym czasie zmienić na inne.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2011-05-27, 17:00:58

a moze cos uciska na cos i stad ten bol? ja bym wykonal rezonans magnetyczny. nigdy nie mozna lekcewazyc objawow.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-05-27, 17:56:22

Tak na prawdę przyczyn może być wiele, więc nigdy nie będzie pewności jeżeli nie uda sie do lekarza na badania.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2011-05-27, 19:51:17

Z tego co się orientuję to światłowstręt występuje właśnie przy migrenie...
Ale nie jestem lekarzem więc, nie wiem tego na pewno.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-27, 22:40:14

Wygląda na migrenę. Na to lekarstwa chyba nie ma, aczkolwiek do lekarza trzeba się wybrać, by wykluczyć inne poważniejsze przyczyny. Przemów swojej kobiecie do rozsądku, chyba jako dorosła i odpowiedzialna osoba powinna zrozumieć, że lekarz jej nie ugryzie, a może akurat pomoże.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Eleo » 2011-05-28, 22:18:53

cre[a]tive sa leki na migrene :-) mam migreny od lat wiec wiem :-)
swiatlowstret jest jednym z objawow migreny wiec to moze byc to... ale ejdzenei tabletek garsciami nie pomoze bo na migreny sa specjalne leki na recepte. Zwykle otc nie pomagaja. W zaleznosci od nasilenia migren leki mga niwelowac ataki lub je lagodzic przy czym krytyczny jest tu moment zazycia leku - a wiec w momencie pierwszego zwiastunu ataku (a jest ich sporo). Sa tez leki lagodzace przebieg atalow i zmiejszajace ich intesywnosc (bieze sie taka kuracje klika tygodni)

Skoro ona sie nei moze zebrac to poprostu zamow wizyte u neurologa - powiedz jej ze masz dla neij niespodzianke ;) i zawiez ja do learza. Szlus.
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-28, 23:54:32

Eleo - 28 maja 2011 22:18 napisał(a):cre[a]tive sa leki na migrene :-) mam migreny od lat wiec wiem :-)

że są leki to się domyślam. napisałam, iż na to nie ma lekarstwa - w sensie jest to nieuleczalne. i by od razu wyjaśnić, aby nie było wątpliwości - nieuleczalne w tym sensie iż nie istnieje lek, który zlikwiduje przyczynę, inaczej rzec ujmując: środek zapobiegawczy. taki, który sprawi, iż migrena się więcej nie pojawi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez dylan » 2011-06-01, 13:00:38

Żona dostała skierowanie na badania. (chyba ostatnio jej się coś nasiliło, bo zgodziła się bez problemu... Powiedziałbym, że to dobrze, ale chyba nienajlepiej to brzmi...). Z tym neurologiem mieliście rację – rodzinny to chyba niewiele by pomógł. Teraz tylko czekac na wyniki… W miedzyczasie zrobiłem mały rodzinno-internetowy reasearch i okazało się, że podobne przypadłości miała rodzicielka mojego kochania. Ponoc wyglądało to dosyc podobnie, ale przeszło jej po urodzeniu dzieci (a raczej –zelżało i zdarzało się dużo rzadziej) więc żona nic na ten temat do tej pory nawet nie wiedziała… Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że jest to dziedziczne... A z tego, co się dowiedziałem w międzyczasie, migrena należy do grupy takich chorób. U teściowej chyba nikt nigdy nie stwierdził migreny, ale o ile mi wiadomo, oprócz potencjalnej choroby żona na pewno odziedziczyła charakter i niechęc do lekarzy.
Więc może teściowa po prostu żyła z migreną, nawet o tym nie wiedząc? Przecież dużo ludzi żyje z chorobami nie mając o nich pojęcia. Co w przypadku migreny ma spory sens – każdego czasem boli głowa, a z tym z zasady do neurologa się od razu nie biega.
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Eleo » 2011-06-19, 23:20:22

cre[a]tive napisał(a):
Eleo - 28 maja 2011 22:18 napisał(a):cre[a]tive sa leki na migrene :-) mam migreny od lat wiec wiem :-)

że są leki to się domyślam. napisałam, iż na to nie ma lekarstwa - w sensie jest to nieuleczalne. i by od razu wyjaśnić, aby nie było wątpliwości - nieuleczalne w tym sensie iż nie istnieje lek, który zlikwiduje przyczynę, inaczej rzec ujmując: środek zapobiegawczy. taki, który sprawi, iż migrena się więcej nie pojawi.

aaaaa bylo tak od razu :-))) niestety masz racje ;-)

dylan napisał(a):Żona dostała skierowanie na badania. (chyba ostatnio jej się coś nasiliło, bo zgodziła się bez problemu... Powiedziałbym, że to dobrze, ale chyba nienajlepiej to brzmi...). Z tym neurologiem mieliście rację – rodzinny to chyba niewiele by pomógł. Teraz tylko czekac na wyniki… W miedzyczasie zrobiłem mały rodzinno-internetowy reasearch i okazało się, że podobne przypadłości miała rodzicielka mojego kochania. Ponoc wyglądało to dosyc podobnie, ale przeszło jej po urodzeniu dzieci (a raczej –zelżało i zdarzało się dużo rzadziej) więc żona nic na ten temat do tej pory nawet nie wiedziała… Czyli istnieje prawdopodobieństwo, że jest to dziedziczne... A z tego, co się dowiedziałem w międzyczasie, migrena należy do grupy takich chorób. U teściowej chyba nikt nigdy nie stwierdził migreny, ale o ile mi wiadomo, oprócz potencjalnej choroby żona na pewno odziedziczyła charakter i niechęc do lekarzy.
Więc może teściowa po prostu żyła z migreną, nawet o tym nie wiedząc? Przecież dużo ludzi żyje z chorobami nie mając o nich pojęcia. Co w przypadku migreny ma spory sens – każdego czasem boli głowa, a z tym z zasady do neurologa się od razu nie biega.


Dylan co do dziedzicznosci... hmmm u mnie nikt w rodzinie nie ma.... tak jak nikt nie amwady wzroku a ja slepa jak kret :-) ale pal licho dziedziczne czy nie.... leczyc sie trzeba!

A czy zyc z migrena mozna....ze ludzie nie biegają do lepkarza.... glupota.... w przypadku migreny na pewno. Nie ejstem z tych co z byle [+++18+++] leca do lekarza acz to ejst dolegliwosc z cyklu tych co "zabic" potrafia... w sensie uciazliwosci dla pacjeta
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez abcde » 2011-07-26, 11:11:20

moja znajoma tez miała ogromne bóle migrenowe i lekarz zalecił jej , żeby spróbowała botoxu, ponieważ może dawać bardzo dobre wyniki w walce z ta przypadłością , może twoja żona by czegos takiego spróbowała, ale najpierw zdecydowanie musi udać sie z tym do lekarza, ponieważ branie takiej ilości tabletek na własna rękę może być bardzo niebezpieczne, moja znajoma robiła ten botox w Krakowie w estetica studio, musisz zmusić żonę, żeby poszła do lekarza
Avatar użytkownika
abcdeNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2011-07-26, 10:57:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Eleo » 2011-07-31, 17:12:14

i co sie robi z tym botoxem??? leczyc migrene w studiu urody? hmmm
pierwsze slysze ze botoks ktory ma wlasciwsci paralizujace dziala na migrene
na potliwosc i nietrzymanie moczu to slyszalam... ale migrena??
Avatar użytkownika
EleoNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 62
Dołączył(a): 2011-04-03, 16:08:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-09-30, 10:46:37

pierwsze słyszę, żeby botox mógł wyleczyć nas z migreny, co to za nowoczesne podejście do problemu migreny.
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez malina233 » 2012-10-01, 16:33:50

Trochę o tym czytałam, mogę nawet podać linka jeśli znajdę do tego artykułu.Rzeczywiście to niekonwencjonalna metoda walki z tą chorobą i w niektórych krajach nawet refundowana. To dość drogi zabieg i niestety działa przez tylko kilka miesięcy, potem trzeba powtarzać. Stosuje się go u osób które cierpią z powodu migreny często(kilka razy w miesiącu) lub w przypadku migreny przewlekłej.
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-01, 21:35:47

Bóle głowy faktycznie mogą mieć setki przyczyn, jak tu ktoś wspomniał. Ale ze sklasyfikowaniem tego problemu wcale ciężko nie jest. Najrozsądniejszym wyjaśnieniem jest, jak większość założyła - migrena. Oczywiście rodzajów migreny jest kilkanaście i trzeba dobrać odpowiednie środki zaradcze. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się beta-blokery, bo zmniejszają ciśnienie śródczaszkowe i faktycznie likwidują przyczynę bólu. NLPZ działają doraźnie, słabo i nie są najzdrowszym wyjściem, dlatego przy częstych migrenach zalecane jest pójście do lekarza.

Inną przyczyną mogą być, choć tylko teoretycznie, właściwie tylko nerwobóle. Wtedy problem jest poważniejszy, bo nie obejdzie się bez pomocy neurologa. Potencjalnie, istnieje jeszcze odmiana rzadsza od migreny, a dość często z nią mylona - klasterowy ból głowy. Tutaj nauka właściwie nie zna przyczyn, choć istnieje pewna korelacja w dziedziczeniu, co wskazuje podłoże genetyczne. Jednak napady są rzadsze niż w opisanym przypadku, a natężenie bólu tak ogromne, że często efektem kolejnych ataków jest samobójstwo chorego. Poza tym bóle głowy występują często przy okazji innych chorób, lub działań samego chorego. Jak wspomniał Szymon, antykoncepcji, albo chociażby zespołu Wallenberga, na który to cierpiał polski poeta, Aleksander Wat i jeden z epizodów choroby zakończył się właśnie jego samobójstwem. Problemu bagatelizować, jak widać, nie można ;).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez rivela » 2012-10-04, 11:22:40

Prawda, z tym trzeba do urologa iść, żyjemy w takim wieku, że niemal każda chorobę da się wyleczyć, są przecież tabletki poprawiające zaburzenia krążenia mózgowego i kompleksowo chroniące tkankę mózgową.
Avatar użytkownika
rivelaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 116
Dołączył(a): 2009-05-28, 17:53:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-04, 12:33:59

rivela napisał(a):Prawda, z tym trzeba do urologa iść


To akurat dość pretensjonalna opcja jeśli mamy ból głowy :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Mrówa » 2012-10-05, 20:39:54

a słyszeliście o jkiś środkach farmakologicznych zwalczających migrenę?
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Żona cierpi bóle głowy... Migrena?

Postprzez malina233 » 2012-10-07, 19:12:12

KenWatanabe napisał(a):Bóle głowy faktycznie mogą mieć setki przyczyn, jak tu ktoś wspomniał. Ale ze sklasyfikowaniem tego problemu wcale ciężko nie jest. Najrozsądniejszym wyjaśnieniem jest, jak większość założyła - migrena. Oczywiście rodzajów migreny jest kilkanaście i trzeba dobrać odpowiednie środki zaradcze. Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się beta-blokery, bo zmniejszają ciśnienie śródczaszkowe i faktycznie likwidują przyczynę bólu. NLPZ działają doraźnie, słabo i nie są najzdrowszym wyjściem, dlatego przy częstych migrenach zalecane jest pójście do lekarza.

Inną przyczyną mogą być, choć tylko teoretycznie, właściwie tylko nerwobóle. Wtedy problem jest poważniejszy, bo nie obejdzie się bez pomocy neurologa. Potencjalnie, istnieje jeszcze odmiana rzadsza od migreny, a dość często z nią mylona - klasterowy ból głowy. Tutaj nauka właściwie nie zna przyczyn, choć istnieje pewna korelacja w dziedziczeniu, co wskazuje podłoże genetyczne. Jednak napady są rzadsze niż w opisanym przypadku, a natężenie bólu tak ogromne, że często efektem kolejnych ataków jest samobójstwo chorego. Poza tym bóle głowy występują często przy okazji innych chorób, lub działań samego chorego. Jak wspomniał Szymon, antykoncepcji, albo chociażby zespołu Wallenberga, na który to cierpiał polski poeta, Aleksander Wat i jeden z epizodów choroby zakończył się właśnie jego samobójstwem. Problemu bagatelizować, jak widać, nie można ;).

Masz zdumiewającą wiedzę, jakbym słyszała lekarza, dobrze że zrozumiałam więcej niż od lekarza usłyszałam ;) :ok:
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez malina233 » 2012-10-07, 19:14:13

Mrówa napisał(a):a słyszeliście o jkiś środkach farmakologicznych zwalczających migrenę?

Owszem, są leki przerywające atak, to wszystko bo migrena na chwilę obecną uznana jest za chorobę nieuleczalną.
Avatar użytkownika
malina233None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2011-10-13, 21:50:07
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości