Jeansowy koszmar.

Jak żyć zdrowo, modnie i do tego pięknie. Czyli wszystkie tematy dotyczące ludzkiego ciała.

Jeansowy koszmar.

Postprzez regata » 2011-04-05, 13:50:47

Kupowanie jeansów to koszmar. Dopasowanie spodni tak, aby dobrze leżały zarówno na pupie, biodrach i udach to jak znalezienie czterolistnej koniczyny. Mam rozmiar 36, przeciętną kobiecą figurę i co z tego?
Powiedzcie, że nie tylko mnie trafia szlag na zakupach. A może macie jakieś swoje sposoby ( sklepy ) na dobieranie spodni.
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeansowy koszmar.

Postprzez olka5 » 2011-04-05, 18:59:26

Wiesz co,najlepiej byłoby zapytac jakas stylistke na temat tego Twojego problemu.Bo cięzko jest tak doradzić i podpowiedzieć jaki konkretnie wybrac model.
A w sklepach to nie doradza,tylko beda ściemniac ze wygladasz super zeby wcisnac spodnie.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-05, 19:12:36

Muszę przyznać, że dla mnie dość niezrozumiałe bolączki. Zawsze jak wchodzę do sklepu, żeby kupić spodnie to wychodzę ze spodniami. Nie lubię łazić po piętnastu sklepach i wszędzie coś mierzyć - koszmarna strata czasu. Wybierając dobry sklep od razu znajduje to co mi odpowiada i kupuję.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-04-05, 19:30:28

Pochodź po kilki markowych sklepach.

Levis, Wrangler, czy inne tego typu sklepy niby robią "dżinsy", a tak naprawdę w fasonie jest diametralna różnica. Na mnie Wraglery źle leżą, bo są robione na facetów z olbrzymimi udami o niskim wzroście.

Ale ogólnie - spodnie jeansy to mógłbym kupować w ciemno nawet na allegro :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2011-04-05, 20:18:04

Przedwczoraj musiałem kupić nowe dżinsy - wszedłem najpierw do H&M, bo generalnie lubię tę sieć sklepów i zaciekawiła mnie obniżka cen o 20, czy 30%. Po 5 minutach wyszedłem, bo nic ciekawego nie widziałem. Wszedłem potem do Reserved, 10 minut i spodnie kupione. Także się da.

Ja uważam, że za spodnie marek Lee, Wrangler, Big Star czy Mustang po prostu się przepłaca - ja nie wiem za co mam niby płacić 299zł za parę spodni. Z czego one są zrobione? Przecież nie jest to o wiele lepszy materiał, niż taki jaki dają np. w Reserved. A jak kupię w Reserved, to wyjdę z dwoma, zamiast z jedną z Lee.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-08, 20:26:19

No tak tylko jest różnica w kupowaniu spodni dla mężczyzny, którego bolączką może być jedynie rozmiar mniejszy/większy. A kupowaniem dla kobiety, która może mieć mniejsz lub większe biodra, bardziej zaokrągloną pupę, albo zupełnie prostą sylwetkę prawie męską. I co najgorsze nie dla typowo kobiecych kształtów szyte są przeważnie dostępne modele, ale dla takich właśnie męskich.
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-08, 22:38:41

regata - 08 kwi 2011 20:26 napisał(a):I co najgorsze nie dla typowo kobiecych kształtów szyte są przeważnie dostępne modele, ale dla takich właśnie męskich.

Może to po prostu Ty masz nietypową figurę. Np. dość szerokie biodra w porównaniu do talii, tudzież odwrotnie i stąd Twój kłopot. Modele popularnych, dobrych firm są właśnie szyte tak by sprostać wymaganiom większości klientek, bo jakże mogłoby być inaczej? Także jeśli Tobie nie pasują to może znaczy, iż Ty jesteś niestandardowa w tym a nie te kroje;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-04-09, 08:11:12

ja mam problem z jeansami zawsze. tzn ze spodniami w ogole. jezeli sa dobre w pasie to za ciasne w udach i za krotkie. jak dobre na dlugosc to za szerokie w pasie i w udach :pudlo:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-10, 03:31:33

A ja tak mam, że od dobrych kilkunastu lat nie chodzę, nie kupuję, nie zakładam i w ogóle nie używam jeansów. Ludzie mawiają, że to wygodne spodnie, w dodatku solidne, a ja jakoś z tego co pamiętam to często się wycierały i były sztywne :P. Podoba mi się natomiast jak kobiety chodzą w obcisłych jeansach, tak trzymać ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-10, 21:10:06

No fakt wymiarów modelki nie mam. Ale jestem proporcjonalna i owszem mam zaokrąglone kształty, ale bez przesady. No i sorry, ale te wszystkie sieciówki szyją spodnie na sylwestkę prostą, która bynajmniej nie jest typowa dla kobiet.
Idę jutro do levisa. Koleżanka mi nagadała, że mają jakąś linię dla różnych rodzajów sylwetki. I że nie pytaja tylko o rozmiar i odrazu dają coś do przymierzenia. Tylko najpierw mierzą itd i na tej podstawie dobierają model. I rzeczywiście na niej leżą świetnie. No i mają takie same modele z niskim i wysokim stanem. Fajnie, ciekawe co z tego wyjdzie:)
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-04-10, 21:24:10

My chyba nie przykładamy takiej uwagi do spodni jaką Ty przykładasz :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kamil » 2011-04-10, 21:43:23

Ja w sumie też poniekąd mam problem z kupowaniem jeansów, ale kupuje przeważnie w sklepie no more, tam zawsze znajde coś dla siebie.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-11, 10:29:16

Może dla tego, że problemem mężczyzno może być ewentualnie rozmiar. Poza tym wy raczej nie chodzicie w dopasowanych na pupie spodniach.
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeansowy koszmar.

Postprzez olka5 » 2011-04-14, 18:49:41

Poszukaj sobie tych wszystkich porad stylistek i po prostu zobacz co one polecaja i co mówia w tym temacie,skoro w sklepie nie potrafia doradzic.
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeansowy koszmar.

Postprzez nerona » 2011-04-14, 21:38:29

Nie miałam z tym problemu, ale każde jeansy trzeba mierzyć aż w końcu trafisz w odpowiedni dla Ciebie fason.
Avatar użytkownika
neronaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2010-12-02, 17:26:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-15, 20:28:09

Wyskoczyła mi w necie reklama levisa i w ramach jutrzejszych zakupów, mam zamiar zobaczyć ile warte jest to ich nowe hsło "Liczy się kształt nie rozmiar". Wyczytałam na stronie, że mają nową linię spodni o różnych krojach dla różnych kształtów. Ciekawe czy na mnie będą równie dobrze leżeć co na modelkach ze zdjęcia:P
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2011-04-17, 18:44:36

Oj bezduszni jesteście, a to naprawdę problem :P Każda kobieta chce w dżinsach wyglądać seksownie i czuć się wygodnie, ale nie każda ma kształty 180 centymetrowej, zagłodzonej nastolatki.
Ja jestem malutka i bioderka mam bardzo "kobiece" przy całkiem wąskiej talii. ZAWSZE miałam problem ze spodniami, jak dobre w biodrach, to w talii odstawały na dobre 10 cm, jak w talii byłyby dobre według rozmiaru, to przez biodra nie wciągnę- nie wspominając oczywiście o drobnym fakcie, że będąc wzrostu siedzącego psa każde spodnie są za długie, a szyte na mój wzrost (czyli dla dzieci, nastolatek) nie uwzględniają w ogóle posiadania czegoś takiego jak biodra i talia. Do tego od kilku lat panuje moda na biodrówki, których notorycznie nie znoszę :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-19, 21:46:38

privace spróbuj w levisie byłam przymierzyłam i na prawdę jestem oczarowana. Super dziewczyny stylistki wzieły mnie w obroty mówiły tyle, że zaraz się przełamałam, pomierzyły tu i tam. I przyniosły spodnie które od razu były strzałem w 10. Idealnie leżą na pupie. No i maja różne długości więc dla Ciebie tez pewnie coś znajdą. Możesz się zmierzyć też sama. To ta strona wyskoczyła mi w necie http://eu.levi.com/pl_PL/women/index.html#home
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeansowy koszmar.

Postprzez olka5 » 2011-04-20, 20:03:45

taaa jasne,tak nagle wyskoczyła Ci stronka w necie-i to jeszcze ta o której wszedzie na forach piszesz :dobani: :dobani: :dobani: :dobani:
Avatar użytkownika
olka5None specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 590
Dołączył(a): 2006-11-22, 10:13:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez regata » 2011-04-20, 21:05:47

A Tobie nie wyskakują wielkie reklamy na pół strony przy otwieraniu stron?? Zwłaszcza na tych, na których można oglądać filmy czy seriale online. No proszę to ja chyba jestem jakaś naznaczona:P
Avatar użytkownika
regataNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2010-05-14, 22:55:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Zdrowie, Moda, Uroda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości

cron