Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Konkursy między użytkownikami, czyli prace graficzne i zdjęcia, które stworzyliśmy własnymi rękami.

Czy chcesz, aby wg regulaminu, była możliwość w ingerencję w zdjęcie przesłane na konkurs ?

Ankieta wygasła 2006-12-29, 09:19:58

Tak
3
43%
Nie
4
57%
 
Liczba głosów : 7

Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez hitman1986 » 2006-12-25, 16:48:16

Zostałem ostatnio posądzony Q3lo'a o zbyt "profesjonalne" podejście do konkursu. Zarzucono, że daję za krótki czas na wysyłkę zdjęć.

Jako, że najłatwiej krytykować, pozwoliłem sobie wysunąć propozycję, aby wspólnie ustalić regulamin dla tego konkursu...

Proszę podawać swoje propozycje zmian w regulaminie. Na razie regulmin (w skrócie) wygląda tak:
Regulamin
1. Każdy może wysłać maksymalnie jedno zdjęcie, które powinno być forumatu JPG.
2. Zdjęcie nie może przekraczać rozmiarów 800x800 pikseli oraz nie może być "cięższe" niż 255kB.
3. Obróbka zdjęcia ogranicza się jedynie do pracy na całym zdjęciu (dodaniu ramek, podpisu, efektu sepii, czarno-białego, odszumianie). Kategorycznie zabrania się pracy na warstwach oraz fragmentach zdjęcia.
4. Zdjęcie powinno być zgodne z tematem konkursu.
5. Głosować może każdy użytkownik BlueForum, jednak nie można głosować na swoje zdjęcie. Oznacza to, że nawet ci, którzy wysłali zdjęcie na konkurs, mają prawo do głosu.
6. Nagrodą będzie satysfakcja z wygranej


Regulamin, wg mnie, powinien być przyklejony w tym dziale...
Ostatnio edytowano 2006-12-27, 09:19:58 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez Masaccio » 2006-12-25, 17:56:01

Punkt 3. Jeśli ktoś umiejętnie obrabia fotkę, to czemu tego zabraniać?
Jak dla mnie czas na wysłanie jest za krótki, tydzień to minimum na znalezienie pomysłu i wykonanie fotki. Nie lubię wysyłać fotek które mam już zrobione wcześniej.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez privace » 2006-12-25, 18:30:01

Masaccio napisał(a):Jak dla mnie czas na wysłanie jest za krótki, tydzień to minimum na znalezienie pomysłu i wykonanie fotki.
Popieram przedmowce :ok:
Co do obrobki proponuje glosowanie, lub podpis pod zdjeciem, ze zostalo poprawione.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez BlueMan » 2006-12-25, 23:45:44

Ja co do pkt 3 się zgadzam.

Każdy pkt regulaminu mi odpowiada ;)

Masaccio napisał(a):Nie lubię wysyłać fotek które mam już zrobione wcześniej.
Właśnie ja na odwrót - czego już nie mam zrobionego wcześniej, to nawet nie męczę się (nie ma pomysłu),aby na nowo zrobić...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez hitman1986 » 2006-12-26, 00:27:32

Masaccio napisał(a):Punkt 3. Jeśli ktoś umiejętnie obrabia fotkę, to czemu tego zabraniać?
Wg mnie, powinno oceniać się pracę wykonaną aparatem, a nie Photoshopem. Nie chciałbym zmieniać tego punktu.
Masaccio napisał(a):Jak dla mnie czas na wysłanie jest za krótki, tydzień to minimum na znalezienie pomysłu i wykonanie fotki.

Tydzień to troszkę za długo, no ale zgadzam się z Tobą, powinniśmy wydłużyć czas wysyłania fotografii... O ile, to kwestia dogadania się...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez Masaccio » 2006-12-26, 14:46:42

hitman1986 napisał(a):Wg mnie, powinno oceniać się pracę wykonaną aparatem
Prawda jest taka, że wszystkie fotografie w galeriach, magazynach itp. były obrabiane. Sam zanim weszła fotografia cyfrowa eksperymentowałem przy robieniu odbitek. Teraz robię to cyfrowo w photoshopie i nie ukrywam, że jest łatwiej. Jestem jednak zdania, że obróbka ma jedynie podkreślać walory fotografii i powinna być subtelna i niezauważalna.
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez hitman1986 » 2006-12-26, 14:54:29

Masaccio napisał(a):powinna być subtelna i niezauważalna
ale jednak nie będziesz wiedział, co zostało poprawione w Photoshopie, a co nie... Niektóre rzeczy widać na pierwszy rzut oka, ale są takie, które nie tak łatwo wykryć...

Ja wierzę w uczciwość ludzi biorących udział w konkursie, że nie zmieniają "drastycznie" swojej fotki.

Temat nadal poddany do dyskusji.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez privace » 2006-12-26, 19:03:31

hitman1986 napisał(a):ale jednak nie będziesz wiedział, co zostało poprawione w Photoshopie, a co nie...

No to dlatego ja proponuje, żeby każdy uczciwie przyznał się, co poprawił i za pomocą jakiego programu uzyskał efekt końcowy. I pod zdjęciem umieścić opis.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez Masaccio » 2006-12-26, 21:28:14

privace napisał(a):No to dlatego ja proponuje, żeby każdy uczciwie przyznał się, co poprawił i za pomocą jakiego programu uzyskał efekt końcowy. I pod zdjęciem umieścić opis.
Zdradzać swoje sekrety? Nie ma mowy ;)
To nie jest o miłości /loving.blog/
reklama na samochodach
Avatar użytkownika
MasaccioNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2005-09-23, 17:02:01
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez privace » 2006-12-26, 21:50:46

Masaccio napisał(a):Zdradzać swoje sekrety? Nie ma mowy

Oj tam zaraz sekrety ;) Nic Ci nie ubedzie, jezeli pod zdjecie bedzie pisalo "poprawione za pomoca gimpa".
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Propozycje do oficjalnego regulaminu.

Postprzez hitman1986 » 2006-12-27, 09:19:23

Dobra, to robimy ankietę. Czy chcesz, aby wg regulaminu, była możliwość w ingerencję w zdjęcie przesłane na konkurs ?Tak, Nie
Ustawiłem na 2 dni głosowania. Od 29 grudnia mozna do mnie wysyłać fotki z tematem "ÂŚwiatło"
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron