[instalacja] Kubuntu 7.04

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

[instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez Júzek » 2007-07-23, 22:35:49

Witam serdecznie.

Pobrałem Kubuntu 7.04 i ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu po odpaleniu boot menu, nie znalazłem możliwości instalacji przez instalator graficzny, mam do wyboru tylko textowe. Nie widzę też możliwości odpalenia Live.

Czy to norma ?

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez BlueMan » 2007-07-23, 22:50:47

He :szok:

http://ftp.vectranet.pl/ubuntu-releases/kubuntu/feisty/ - pobrałeś na pewno dobre CD?!

Domyślnie kubuntu jest jako livecd, a na pulpicie masz ikonkę do instalacji.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez Júzek » 2007-07-23, 23:27:25

Pobierałem z innej stronki, może trafiła mi się jakaś "specjalna" wersja. Tak czy inaczej jutro w robocie ściągnę sobie z vectry. Jak będę miał do wyboru rodzaj partycji, czy byłaby wielka różnica gdybym /home posadził na NTFS a nie Ext'ach? Byłoby mi łatwiej manewrować z poziomu Windy.

Tak przy okazji:

Który z emulatorów powinien pociągnąć Pajączka, PHP EDIT, Photoshopa CS, IrfanView 3.98, Winampa, Acdsee, Tlena\konnekta? Planuje całkowicie przenieść się z windy na Kubuntu, jedynym warunkiem jest stabilna praca tych programów gdyż używam ich w pracy.

Jaki jest dobry program do defragmentacji partycji linuxowych? Nie sprawdzałem ale raczej O&O Defrag nie obsłuży Ext. Kubuntu nadal ma problemy z zapisem NTFS'ów? Jeśli tak to jak sobie z nim poradzić?

Czy jest jakiś dobry FireWall na Kubuntu? Nie hcodzi mi o bezpieczeństwo bo z racji samej architektury linuxa jest to zapewnione. Chodzi mi o możliwość udzielania lub blokowania dostępu do internetu niektórym programom.

Z tego co pamiętam Kubuntu ma automatycznie instalowanego antyvira. Jeśli nie to jaki jest najskuteczniejszy?

Więcej pytań nie pamiętam. Z pewnością przypomną mi sie przed, podczas i po instalacji.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez BlueMan » 2007-07-24, 21:21:52

Juzek napisał(a):/home posadził na NTFS a nie Ext'ach?
nawet nie wiem, czy tak się da.
Linux chyba wymaga w pełni ext3 i na innych nie posadzisz go.

Juzek napisał(a):Który z emulatorów powinien pociągnąć Pajączka, PHP EDIT, Photoshopa CS, IrfanView 3.98, Winampa, Acdsee, Tlena\konnekta? Planuje całkowicie przenieść się z windy na Kubuntu, jedynym warunkiem jest stabilna praca tych programów gdyż używam ich w pracy.
Większość tych programów ma super odpowiedniki napisane pod Linuxa
Pajączek, PhpEDIT - Quanta
Photoshop - Gimp
IrfanView - właściwie zbędny... (jest już wersja 4 jakby co :P )
AcdSee - to samo co IrvanView?
Tlen - tleenx (czy jakoś tak)

A jak chcesz windowsowsie, to WINE - na pewno je pociągnie. CounterStrike pociągnął :]

[ Dodano: 2007-07-24, 21:22 ]
Juzek napisał(a):Czy jest jakiś dobry FireWall na Kubuntu? Nie hcodzi mi o bezpieczeństwo bo z racji samej architektury linuxa jest to zapewnione. Chodzi mi o możliwość udzielania lub blokowania dostępu do internetu niektórym programom.

Z tego co pamiętam Kubuntu ma automatycznie instalowanego antyvira. Jeśli nie to jaki jest najskuteczniejszy?
To jest raczej zbędne po prostu...
Nie znam nawet takiego oprogramowania...
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez Júzek » 2007-07-24, 21:34:22

Odpowiedniki odpadają. Chyba, że jako dodatek.

AcdSee to coś jak Picasa tylko 5 lat wstecz. Siła przyzwyczajenia :]

Dobrze wiedzieć, że jest IV4 :oczami:

Z tego co pamiętam to instalator Mandrivy umożliwia coś takiego jak inne partycje niż Ext'ty.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez Blueuser » 2007-07-25, 13:59:57

przy okazji... wine pociągnął csa??? MMM.... i jak się spisuje? Jak by linuks pociągnął jeszcze FIFE to mogę pomyśleć o instalacji linuksa obok winXP :]

A jeszcze powiedzcie mi jak wygląda praca w HTML na linuksie... ftp i te rzeczy...
Avatar użytkownika
BlueuserNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 623
Dołączył(a): 2007-07-23, 14:18:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez Júzek » 2007-07-25, 14:12:12

Linux jako podstawa całego działania na kompie. Winda z odłączoną siecią odchudzona do sterowników i antyvira - wyłącznie do gier. To jest moja wizja następnych dni aż do odwołania :]

Pobrałem wersje na 64bity. Czy odpalą sie na niej również programy 32 bitowe? Pytam bo na mandirvie 64 miałem problemy z 32bittowymi programami.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez BlueMan » 2007-07-25, 18:17:13

Juzek napisał(a):Pobrałem wersje na 64bity. Czy odpalą sie na niej również programy 32 bitowe? Pytam bo na mandirvie 64 miałem problemy z 32bittowymi programami.
Baaardzo duże problemy z tym sa - niech się wypowie michaelxp91, bo on teraz korzysta z 86bit i flasha do FF zainstalował z trudem, a chyba z java sobie nie poradził :(

Blueuser napisał(a):przy okazji... wine pociągnął csa??? MMM.... i jak się spisuje? Jak by linuks pociągnął jeszcze FIFE to mogę pomyśleć o instalacji linuksa obok winXP :]
Wszystko idealnie poszło. Nic się nie zacina, bardzo dobre pingi, grafika, sterowanie, itp jak z Windowsa. Minus jeden - brak głosu, ale to może dlatego, że wtedy ogólnie miałem problem z dźwiękiem w linuxie, a teraz nie próbowałem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [instalacja] Kubuntu 7.04

Postprzez garjusz » 2007-07-30, 20:14:47

Juzek napisał(a):... /home posadził na NTFS a nie Ext'ach? Byłoby mi łatwiej manewrować z poziomu Windy.


To jest niemożliwe, partycja /home musi być na systemie Ext

Juzek napisał(a):Jaki jest dobry program do defragmentacji partycji linuxowych? Nie sprawdzałem ale raczej O&O Defrag nie obsłuży Ext. Kubuntu nadal ma problemy z zapisem NTFS'ów? Jeśli tak to jak sobie z nim poradzić?


Linux to nie Windows. Tutaj nie musisz robić defragmentacji - bo system sam pilnuje spójności danych. Jak na razie nie ma realnej potrzeby defragmentowania tych systemów plików więc nie ma do tego oprogramowania.

Juzek napisał(a):Z tego co pamiętam Kubuntu ma automatycznie instalowanego antyvira. Jeśli nie to jaki jest najskuteczniejszy?


Programy antywirusowe dla linuxa to głównie na serwery pocztowe, jako zwykły użytkownik nie potrzebujesz takiego oprogramowania.
Akcesoria do Tabletów pokrowiec na samsung galaxy tab
Avatar użytkownika
garjuszNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 59
Dołączył(a): 2007-07-25, 20:03:40
Lokalizacja: Przeworsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości

cron