Przejście na Debiana

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

Re: Przejście na Debiana

Postprzez Artsf » 2007-07-12, 22:55:42

michaelxp91 napisał(a):trzcionek
michaelxp91 napisał(a):A nie czcionek ?

ok...czcionek
michaelxp91 napisał(a):Oj popieram :] Ubuntu ma dużo lepszą społecznośc i wsparcie ;)

I jest znacznie łatwiejszy ale chyba ztego powodu nie będziemy się spierać.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez Plastik » 2007-07-14, 06:11:08

michaelxp91 napisał(a):Ubuntu ma dużo lepszą społecznośc i wsparcie ;)

Czy ja wiem ? To o społeczności Debiana krążyły do tej pory legendy, Ubuntu prężnie się rozwija, to fakt. Ale w końcu ma z kogo czerpać wzorce :D

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
PlastikNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 32
Dołączył(a): 2007-07-11, 00:29:20
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez Artsf » 2007-07-19, 17:26:41

Plastik napisał(a):Czy ja wiem ? To o społeczności Debiana krążyły do tej pory legendy, Ubuntu prężnie się rozwija, to fakt. Ale w końcu ma z kogo czerpać wzorce :D

To tak jak Mandriva (Mandrake) przerobiona z Redhata.Pierwsze wersje miały tekstowy instalator tego systemu i ja tak zaczynałem - bez wsparcia i bez internetu tyklko na błędach.
A społeczność Ubuntu - oglądałem ich forum i aż ponad 20 tys. zarejestrowanych użytkowników !!
Ale jakie zdanie o tej społeczności mają inni ?
np. społczność projektu Jazz Linux następcy Auroxa
Skoro mowa o Debianie to nie sposób pominąć *buntu. To cała gama dystrybucji cieszących się dużym zainteresowaniem. Dlaczego gama? Dlaczego użytkownik jednej wersji *buntu ma w dystrybucji tylko KDE a inny tylko Gnome? Oczywiście dla bardziej doświadczonego to nie problem bo sobie dopisze odpowiednie repozytoria do konfiguracji apta i ... no właśnie, po chwili zamiast *buntu będzie miał "prawieDebiana". Tylko, że znowu trzeba sięgnąć po konsole. Oczywiście dochodzi jeszcze sprawa zachowania społeczności użytkowników *buntu, które można porównać jedynie z natarczywością ofert zakupu viagry bombardujących nasze skrzynki pocztowe.

Więcej tu
Co prawda nie należę do tych co krytykują inne systemy operacyjne ale - co zresztą można zobaczyć w moich postach - mam skłonności konserwatywne tak że preferuję starsze i sprawdzone dystrybucje i raczej jestem jak to się mówi - "krok do tyłu".No i są jeszcze tzw. klany linuxowe , które się wzajemnie krytykują. ;) (mogli by uaktualnić stronę)
Klany linuxowe
U mnie ta wersja debiana pracuje stabilnie ale zastanawiam się czy nie kupić już wersji 4.0 (LINUX+ Extra - 35zł) albo ściągnąć CentOS 5.0 chyba 6 cd bo jest mi bliższa , no i potrzebuję wersji serwerowych bo w domu mam w tej chwili 3 komputery.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez thalcave » 2007-08-14, 18:00:58

Ja mam Ubuntu i Debiana. A to tylko dlatego ze czasem Sid po upgradzie sypie Xy i moja dziewczyna wścieka się, że tv nie działa :idiota:
Ogólnie wole Debiana bo więcej z nim zabawy a obraz ma tylko 125MB
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez Artsf » 2007-08-16, 23:20:49

Przed chwilą zakończyłem podstawową instalację Debiana 4.0 ETCH.
Jak już wcześniej napisałem - system kupiłem z czasopismem Linux+ z czterema DVD
- DVD nr.1 - płyta instalacyjna 32-bitowa (i386)
- DVD nr.2 i 3 - pakiety dodatkowe.
- DVD nr.4 - płyta instalacyjna multiplatform (i386,amd64,powerPC)
Na tym komputerze instalację wykonałem z DVD nr.4.W tej wersji wprowadzono instalator graficzny.

[ Dodano: 2007-08-17, 01:08 ]
Poniżej zrzuty graficznego instalatora - dodaję teraz bo musiałem zmienić prawa dostępu.
1. W trakcie instalacji
Obrazek
2. Zakończenie podstawowej instalacji
Obrazek
Jednak bardziej jestem przyzwyczajony to tekstowego instalatora Debiana.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez michaelxp91 » 2007-08-17, 18:50:24

Artsf napisał(a):Jednak bardziej jestem przyzwyczajony to tekstowego instalatora Debiana.

No, fakt. Zaskoczyłeś mnie tymi screenami, bo stawiałem Debiana już 3 razy i za każdym razem miałem tekstowy instalator :zdziwko: W sumie to mi z nim dobrze było... Skrinami przypomniałes mi nieszczęsne SuSE 10.1, tam mieli cos podobnego :znudzony:

Ja juz od trzech miesięcy na Ubuntu 7.04 64bit i jestem zadowolony - ze wszystkimi problemami sobie jakoś poradziłem i mam obecnie wszystko, czego potrzebuje.
Obrazek
Avatar użytkownika
michaelxp91None specified
Expert
Expert
 
Posty: 1299
Dołączył(a): 2005-10-09, 22:07:29
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez Artsf » 2007-08-17, 22:31:05

Jest to już nowy i do tego własny intalator graficzny w wersji 4.0 ETCH uruchamiany komendą 'installgui' gdyż tekstowy jest nadal domyślny.Przyznam że nie sprawiał trudności - instalacja przebiegała bezproblemowo tylko wolniej (tryb graficzny)Natomiast pszeszkadzało mi trochę klikanie myszą przy partycjonowaniu i musiałem poprawiać. Zresztą już kiedyś były trzy wersje Debiana o nazwie Progeny , w którym wykorzystano redhatowską anacondę.Niestety ale chyba obcy instalator nie zdał egzaminu i projekt upadł w wersji nr. 3.Wersję nr.1 mam i nawet dało sie to zainstalować ale gdy wyszły nowsze komputery i dyski , juz nic z tego nie wychodziło a do tego instalator zmieniał geometrię wybranych do instalowania partycji na dysku i trzeba było poprawiać.
A pierwsze istalatory graficzne SuSE pamietam jeszcze od wersji 7.0.Intalacja często kończyła sie niepowodzenienm , zaś tekstowa sprawdzała się zawsze.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez thalcave » 2007-08-19, 03:35:42

Od 9.3 SuSE graficznie instaluje się bez problemu (jak było z 9.0 - 9.2 nie wiem).
Co do Debiana. Ja preferuje instalke z płyty Netinstall tylko podstawowego systemu, a całą resztę przez apta.
BTW. Wiem, że Debianowcy preferują aptitude ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić :zakrecony:
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez michaelxp91 » 2007-08-19, 15:12:25

thalcave napisał(a):BTW. Wiem, że Debianowcy preferują aptitude ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić :zakrecony:

Trzy razy Debiana miałem, a jednak wole apta, nie wiem... xD
Obrazek
Avatar użytkownika
michaelxp91None specified
Expert
Expert
 
Posty: 1299
Dołączył(a): 2005-10-09, 22:07:29
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przejście na Debiana

Postprzez BlueMan » 2007-09-23, 21:07:21

Zainstalowałem właśnie nowego debiana testing lenny wraz z KDE.

Rewelacja - nie trzeba się meczyć z instalacją X, bo już jest gotowe !
jestem miło zaskoczony, bo ostatnio używałem Etch, który był przestażały i ubuntu wychdzodził lepiej dla domowego użytku !
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Przejście na Debiana

Postprzez thalcave » 2007-09-24, 17:44:24

Ja i tak wole wersje netinstall... i instalke rezty samemu xD
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości