KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez thalcave » 2006-03-18, 15:54:13

Revolt napisał(a):Hmmm a ja się do linuxa coraz bardziej przekonuje. Mój komputer jest dość stary i ciągnę na win ME. Windows coraz bardziej mnie zaczyna irytować. A że teraz nie za bardzo mam czas aby przerzucać się na inny system operacyjny, to całkowicie mam zamiar przejść na knoppix-a dopiero przez wakacje.


Gratuluje wyboru... Linux troche różni się od Windy, trzeba się troszkę przyzwyczaić, ale potem... ja mam problemy z pracą na 1 pulpicie :super:
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez Artsf » 2006-07-08, 02:55:17

Podobno nie jest zły.

Odpaliłem Knoppixa z live i połączyłem się z internetem ale za pomocą modemu Request Voice V.34+ 33600 bps.
Z połaczeniem nie mialem problemów - chyba go zainstaluję i ustawię połączenie z ADSL (Neostrada).Tu nie mogłem tego zrobić gdyż mam modem a w live jest na stały adres IP.(potrzebny router)
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez shz » 2006-07-08, 14:26:34

U mnie pierwszym Linuxem był Arch Linux 0.7, ale że nie potrafiłem go zainstalować :pudlo: , to się zabawiłem z Knoppixem. Od ponad roku go dopiero wczoraj uruchomiłem :super: , tak dla przypomnienia sobie Linuxa. Bo mam zamiar sobie jakiegoś zainstalować, tylko najpierw muszę powypalać płytki i czegoś więcej się o Linuxie dowiedzieć.:P
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez michaelxp91 » 2006-07-08, 16:00:19

BlueMan napisał(a):
art_sf napisał(a):Wymieniony system (Knoppix) ma tę zaletę że można go zainstalować...

Dokładnie - jest nawet ikonka do tego na pulpicie

Kubuntu ma dokładnie tak samo.

Knoppixa miałem, jednak szybko go odłożyłem w inne płyty... Może z mojego błędu, może z błędu komputera, nie chciał mi za bardzo chodzić :/ Nie chciały odpalać się programy... Myślę, że ściągnąłem jakiś felerny obraz płyty, ale nigdy nie żałowałem, że nie spróbowałem ściągną“ć drugi raz, tylko postawiłem na Ubuntu.
Obrazek
Avatar użytkownika
michaelxp91None specified
Expert
Expert
 
Posty: 1299
Dołączył(a): 2005-10-09, 22:07:29
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez shz » 2006-07-08, 16:16:20

No to mam pytanie, czytałem trochę na http://www.knoppix.pl i tam pisze jak można uruchomić internet na Knoppixie, ale musz coś źle robić, bo mi się nie udało. :( Mam internet radiowy, wszystkie te IP, MASKÊ, BRAMÊ i DNS-y znam. No to proszę o pomoc. Możecie napisać po koleji co i jak mam zrobić, aby uruchomić neta na Knoppixie Live? Plisssss :padam:
Pro PK
Avatar użytkownika
shzNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 936
Dołączył(a): 2006-05-19, 17:05:14
Lokalizacja: brać kasę?
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: KNOPPIX Linux w lepszym i prostrzym wydaniu czy chłam ?

Postprzez Artsf » 2006-07-18, 03:24:59

sss napisał(a):jak mam zrobić, aby uruchomić neta na Knoppixie Live? Plisssss

Należy skonfigurować sieć (w menu configure network) - wpisać IP, MASKÊ, BRAMÊ i DNS-y

Zainstalowałem Knoppix w wersji 5.01.(poprzednia wersja to 3.6 na kernelu 2.4.....)
Co nowego w tej wersji - dodano sterowniki do modemu ADSL Thomson (Speed Touch) z neostrady tak że można ustawić w live cd.Nie dodano sterowników Sagema (eaglee) i trzeba zainstalować ręcznie z konsoli - kompilacja nie jest trudna a sterowniki bez problemu można ściągnąć.
Jak na razie system sprawuje się nieźle...
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 223 gości

cron