Fedora 11

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

Fedora 11

Postprzez Amas » 2009-06-15, 00:08:29

Co sądzicie o tej dystrybucji? Ja jestem pod wielkim wrażeniem! Jeszcze żaden linux nie zainstalował mi poprawnie sterowników do całego sprzętu, a tu proszę, miłe zakoczenie ze strony Fedory. Wszytko działa od razu po instalacji :)
Netbooki
Forum o netbookach
Blog Amasa

AmasNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2009-01-31, 02:28:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fedora 11

Postprzez thalcave » 2009-06-16, 15:47:23

Zainstalowałem. Byłem ciekaw tego systemu. I imo jakieś dziwne jest. Może jestem zbyt przyzwyczajony do debów. Z kodekami cyrki by zainstalować :/
Do tego teraz logowanie mi na Fedorce nie działa. Ani na zwykłego userka ani na roota. :diabel:

PS. pewnie to drobiazg ale nie chce mi się patrzeć co mogło się spieprzyć :super:
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fedora 11

Postprzez PRX » 2009-06-22, 21:37:08

Fedorę używam bądź testuję od początku jej istnienia :) Były wzloty i upadki, ale ogólnie dystro idzie w dobrym kierunku. Fedora jest nastawiona na innowacje i wszelkie nowinki, więc nie zawsze od początku chodzi "gładko", ale jak się popieści .. :D Testowałem różne dystrybucje, ale zawsze wracam do Fedory. Pewnie to przez sentyment do Red Hat' a od którego zaczynałem przygodę z Linuksem :)
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fedora 11

Postprzez Amas » 2009-06-24, 16:05:29

thalcave napisał(a):Zainstalowałem. Byłem ciekaw tego systemu. I imo jakieś dziwne jest. Może jestem zbyt przyzwyczajony do debów. Z kodekami cyrki by zainstalować :/
Do tego teraz logowanie mi na Fedorce nie działa. Ani na zwykłego userka ani na roota. :diabel:

PS. pewnie to drobiazg ale nie chce mi się patrzeć co mogło się spieprzyć :super:

Ja od początku użytkowania miałem 2 problemy wynikające z moich eksperymentów na chmodach, ale na forum fedory zostałem w mgnieniu oka naprowadzony na ich rozwiązanie :) Po za tym społeczność na forum fedory jest zdecydowanie bardziej wyrozumiała wobec laików niż społeczność z forum ubuntu (przynajmniej ja tak to odczuwam i nie chodzi tu o "wstręt" do opcji szukaj :P), ale to pewnie kwestia tego, że ubuntu ma więcej użytkowników od fedory...
A jeśli chodzi o paczki rpm... Przyzwyczaiłem się szybko :)

EDIT
Ahh, nie zauważyłem, że korzystasz z czystego Debiania :P
Netbooki
Forum o netbookach
Blog Amasa

AmasNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 103
Dołączył(a): 2009-01-31, 02:28:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fedora 11

Postprzez Artsf » 2009-06-25, 07:17:15

PRX napisał(a):Pewnie to przez sentyment do Red Hat' a od którego zaczynałem przygodę z Linuksem :)

Ja zaczynałem od Red Hat 5.0 i Mdk 6.1 wówczas z tekstowym instalatorem Red Hata.Do dzisiaj korzystam z tych dystrybucji...obecnie CentOS oparty na Red Hat Enterprise Linux.
Fedorę testuję na bieżaco.
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fedora 11

Postprzez thalcave » 2009-06-29, 13:05:55

Amas tak używam aktualnie Squeeze'a. Ale z ubuntu.pl też jestem dość mocno związany :) Dlatego mnie jak to powiedziałeś:
Kod: Zaznacz cały
bardziej wyrozumiała wobec laików niż społeczność z forum ubuntu

nie odpycha :))

Fedorke testowałem z myślą o netbooku i chyba jednak zostanie tam Ubuntu zainstalowany.
"It's great to be here. It's great to be anywhere"
Keith Richards
Avatar użytkownika
thalcaveNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 4328
Dołączył(a): 2005-12-28, 20:02:55
Lokalizacja: odległa galaktyka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości

cron