Plik GRUB?

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

Plik GRUB?

Postprzez Adam13 » 2009-02-21, 15:57:33

Witam!!!
Wczoraj chciałem reinstalowac sytem ubuntu. Nie bardzo wiiedziałem jak to zrobic, wię wymysiłem że sformatuję partycję z ubuntu z poziomu Windows przez program partition magic. Tak też zrobiłem i wyłączyłem komputer. Nsatępnego dania komputer nie chciał włączyć systemu. Teraz pisze tylko "grub error" czy cos takiego.
Dzięki liveCD włączyłem ubuntu i widę wszystkie partycje i pliki na nich. Ale nie potrafię zainstalowac juz Ubuntu bo gdy dochodzi do momentu wyboru partycji, widzę tylko pustą listę i mogę tylko wyłączyć instalację.
Na googleach znalazłem cos że nalezy reinstalowac GRUBa ale niewychodzi mi to, moze dlatego że przeważnie pisze że po usunięcu windowasa nalezy wykonac ta operację.
Moje pytanie: co mam zrobić żeby włączyć windowasa i ja na przyszłość usunąć ubuntu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Plik GRUB?

Postprzez Adam13 » 2009-02-21, 19:18:13

Dobra udało mi się. W konsoli odzyskiwania windows, wpisałem fixmbr i uruchomiłem XP-ka.
Ale tak na przyszłość, to jak powinna wyglądać reinstalacja jakiegokolwiek systemu gdy na dysku znajduje się inny system?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Plik GRUB?

Postprzez BlueMan » 2009-02-21, 22:02:52

Adam13 napisał(a):reinstalacja jakiegokolwiek systemu
no właśnie - reinstalacja, a nie usuwanie na siłę partycji ;) Do tego takiej na której jest MBR

Dziwne, że jak chciałeś instalować Ubuntu to nie widziałeś żadnej partycji :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Plik GRUB?

Postprzez Guciu » 2009-02-22, 20:45:54

Ja tak usuwałem Ubuntu z innej partycji xD Formatowałem partycje z Ubuntu z poziomu XP. Wyskakiwał ten błąd o Grub error, ale idzie go szybko naprawić przy pomocy płytki do XP i funkcji fix mbr ;-)
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości

cron