Neostrada ST 330

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

Neostrada ST 330

Postprzez Adam13 » 2009-02-15, 01:45:09

Witam!!!
Postanowiłem wypróbować Ubuntu (8.10). Przy instalacji napotkałem problemy, ale znalazłem gdzieś że nalezy odlączyc neostradę SpeedTouch 330, bo ta wersja odczytuje modem jako bluetooth. Udało się, zainstalowałem, ale zeby włączyć UBUNTU nadal muszę odłączać neostradę. Znalazłem w internecie http://forum.ubuntu.pl/showpost.php?p=5 ... stcount=11 ale jestem kompletnie zielony w linuxie i nie bardzo rozumiem o co chodzi. Czy mógłby ktos wytłumaczyć mi to krok po kroku co mam zrobić?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Neostrada ST 330

Postprzez Adam13 » 2009-02-15, 19:43:01

Dobra, wygląda na to ze poradziłem się z tym problemem.

Ale chciałbym przeprowadzić taką kosmetyczną zmianę.
Mianowicie podczas włączania komputera, w momencie kiedy należy wybrać system pierwszy na liscie jest ubuntu (na tym samym kompie mam tez XP) a chciałbym zeby pierwszy był XP i on uruchomił się automatycznie po ustalonej liczbie sekund. Lecz nie mam pojęcia jak to zrobic.

Aha, na wspomnianej wyżej liscie oprócz Ubuntu 8.10, Karnel 2.6.27-9-generic i windows XP jest jeszcze mam jeszcze Ubuntu 8.10, Karnel 2.6.27-9-generic recovery mode i jeszcze jakis ubuntu.
Moje pytanie brzmi czy jeśli nie sa te 2 dodatkowe wersje ubuntu potrzebne to czy mozna je usunąc i jak to zrobic?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Neostrada ST 330

Postprzez poliocertes » 2009-02-15, 20:02:21

Tak troche od konca. Te, jak piszesz dodatkowe ubuntu sa w rzeczywistosci starszymi wersjami jadra systemu.Ja osobiscie nie usuwam ich tylko blokuje ich wyswietlanie.

Co do bootowania to proponuje wyedytowac /boot/grub/menu.lst i tam zmienic.

"Domyślny system możemy zmienić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest edycja opcji 'default'. Między linijkami poprzedzonymi hashem (komentarzami) odnajmujemy pozycję 'default'. Cyfra obok oznacza, która pozycja na liście będzie domyślnie wybrana (pierwsza pozycja to 0, nie 1). Widzimy 0 co oznacza, że wybrany zostanie pierwszy wpis od góry.
Drugim sposobem jest ręczna zamiana pozycji wpisów - możemy np. wpis z Windowsem przenieść przed Ubuntu, a pole 'default' zostawić na 0. Wtedy również wybrany zostanie system będący wpisany na pierwszej od góry pozycji. Po dokonaniu zmian zapisujemy i zamykamy plik."
Avatar użytkownika
poliocertesNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2008-12-14, 21:49:56
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Neostrada ST 330

Postprzez Adam13 » 2009-02-15, 23:26:25

1. Czyli jak usunąć te pozycje?

2. Podczas tego weekendu nauczyłem się więcej niż podczas miesiąca chodzenia do szkoły, ale to tak za mało. W menu.lst zmieniłem 0 na 1 (albo na odwrót) i pierwsze ładowało się 2 pozycja na liscie. Czy mógłby mi ktos tak bardziej zrozumiale wytłumaczyć co mam zrobić, tak jak debilowi np. w systemie windows w pliku tym i tym zmien to i to.


Dodam ze ciągle szukam i czytam wszystko co na google np. http://www.compu.pl/content/view/11/79/#lin ale linux to dla mnie nowosc więc potrzebują czasu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam13None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 78
Dołączył(a): 2007-02-06, 18:37:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

cron