[Dyskusja] Linux From Scratch

Alternatywny system operacyjny - coraz bardziej popularny w Naszych komputerach, ale niestety nadal są z nim problemy.

[Dyskusja] Linux From Scratch

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-08-28, 23:34:27

http://www.linuxfromscratch.org/

Probowal ktos? Ogolnie to taki Do IT Yourself. Robimy Linucha dostosowanego do naszych potrzeb tylko z kodu zrodlowego.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Dyskusja] Linux From Scratch

Postprzez Meth » 2006-08-29, 00:42:19

Kiedyś się miałem za to zabrać, ale zamiast tego zainstalowałem gentoo (też można mniej więcej dopasować do swoich potrzeb). Teraz już by mi się nie chciało ;). A Ty bawiłeś się tym?
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Dyskusja] Linux From Scratch

Postprzez Aure » 2006-08-29, 09:20:43

Owszem, próbowałem kiedyś. W zasadzie 2 razy - po raz pierwszy na p120, który okazał się za wolny niestety (3 dni jak na kompilacje gcc to troche dużo) a drugi raz na moim desktopie - i tu okazało się, ż emój system bazowy w pewnym momencie nie spełnia wymagań.
Ogólnie moje zdanie na temat LFS'a jest następujące - jak ktoś ma za dużo czasu to może się bawić w to. Jeśli miałbym wybrac system kompilowany to wziąłbym Gentoo, miałem przez pół roku i sprawowało się bardzo dobrze - system zależności działa świetnie.
Obecnie pracuję na PLD bo szkoda mi czasu na zabawę w kompilacje i zależności - wolę korzystać z systemu pakietów binarnych ;)
A Ja będę Twym aniołem, Twą radością, smutkiem, żalem...
Avatar użytkownika
AureNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2006-08-16, 11:00:48
Lokalizacja: Wawa ;)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Linux

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości