[phpbb3] pomoc w znalezieniu modow

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

[phpbb3] pomoc w znalezieniu modow

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-02, 19:43:51

witam, jestem w trakcie robienia forum opartym na skrypcie phpbb3. styl oparty na subsilver2.
poszukuje kilku modow:
1) "oznacz posty jako przeczytane" w pliku search
2) shoutbox (prosty w obsludze i w wygladzie) - dobrze by bylo jakby byl taki jak na BlueForum
3) wyswietlanie liczby nieprzeczytanych postów - wg schematu: Nieprzeczytane posty (x) - x oznacze liczbe nieprzeczytanych postow


z gory dziekuje.
szukam takze userow chetnych do dyskusji na forum. forum o tematyce Tirow i ogolnie motoryzacji.
wiecej info na PW
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-02, 20:07:09

a i podpowiedzcie jak dograc recaptcha. tez jakis mod na to jest?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pendrive » 2010-05-02, 20:27:17

Osobiście odradzam stosowanie recaptcha. Duużo lepszym wyjściem, nie tylko ułatwiającym rejestrację ale i nawet lepszym (wiem z własnego doświadczenia) zabezpieczeniem przeciw botom jest -> http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 9&t=645075

SB -> http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 0&t=645725 nie wiem czy to jest to samo co tutaj

Liczba postów -> http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1055665 <- ten mod pokazuje (przeczytaj plik tekstowy jaki tam jest dołączony a dowiesz się jak to załączyć) liczbę nieprzeczytanych postów, można oznaczać posty jako nieprzeczytane - przy każdym poście to się pojawia - można usunąć oraz gdy użytkownik ma przeczytane wszystkie posty, to zamiast napisu "nieprzeczytane posty" pisze "Nie masz nieprzeczytanych postów "

Zresztą recaptcha jest w najnowszej wersji phpBB3!! http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=676&t=11687

PS. Osobiście uważam, że lepiej zastosować styl oparty o prosilver, ale to zależy jak kto woli. Czasem (ale chyba bardzo rzadko) niektóre modyfikacje nie tworzą instrukcji dla subsilvera - ale to te kiepskie :P

I jakbyś szukał dobrej szybkiej odpowiedzi to ja polecam -> http://www.phpbb.pl/forum/viewtopic.php?f=81&t=11134
Avatar użytkownika
pendriveNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2009-08-09, 14:26:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-02, 20:31:01

Właśnie - recaptcha jest w najnowszym phpBB3. Wystarczy że styl będzie to obsługiwać (chyba od wersji 3.0.7, albo 3.0.6).

noid - 2010-05-02, 19:43 napisał(a):1) "oznacz posty jako przeczytane" w pliku search

Nie rozumiem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-02, 20:37:35

dziekuje pendrive za szybka i rzeczowa odpowiedz. jutro sie za to zabiore :)
narazie raczkuje w phpbb3 stad tez nie wiem czy wszystkiemu podolam

pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a):Zresztą recaptcha jest w najnowszej wersji phpBB3!! http://phpbb3.pl/viewtopic.php?f=676&t=11687

jest ale nieaktywny, niedostepny :|
a.jpg


pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a): noid napisał(a):1) "oznacz posty jako przeczytane" w pliku search


Nie rozumiem.

mam X nieprzeczytanych postow. Wchodze w Zobacz nieprzeczytane posty. Chce tam miec mozliwosc oznaczenia ich wszystkich jako przeczytane.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-02, 20:45:46

noid - 2010-05-02, 20:37 napisał(a):mam X nieprzeczytanych postow. Wchodze w Zobacz nieprzeczytane posty. Chce tam miec mozliwosc oznaczenia ich wszystkich jako przeczytane.

styles/TWÓJSTYL/search_results.html znajdź:
Kod: Zaznacz cały
{SEARCH_MATCHES}<!-- IF PAGINATION --> &bull; <a href="#" onclick="jumpto(); return false;" title="{L_JUMP_TO_PAGE}">{PAGE_NUMBER}</a> &bull; <span>{PAGINATION}</span><!-- ELSE --> &bull; {PAGE_NUMBER}<!-- ENDIF -->

Dodaj po:
Kod: Zaznacz cały
<br /><a href="{U_MARK_FORUMS}" accesskey="m">{L_MARK_FORUMS_READ}</a>


W pliku search.php znajdź:
Kod: Zaznacz cały
'SEARCH_MATCHES'   => $l_search_matches,

Dodaj po (w nowej linijce):
Kod: Zaznacz cały
'U_MARK_FORUMS'      => ($user->data['is_registered'] || $config['load_anon_lastread']) ? append_sid("{$phpbb_root_path}index.$phpEx", 'hash=' . generate_link_hash('global') . '&amp;mark=forums') : '',


Przed chwilą coś takiego dla BF zrobiłem więc działa na pewno :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-02, 20:56:34

BlueMan - 02 maja 2010 20:45 napisał(a):Przed chwilą coś takiego dla BF zrobiłem więc działa na pewno :P

na prosilver. na subsilver2 nie ma takiego czegos jak:
Kod: Zaznacz cały
 {SEARCH_MATCHES}<!-- IF PAGINATION --> &bull; <a href="#" onclick="jumpto(); return false;" title="{L_JUMP_TO_PAGE}">{PAGE_NUMBER}</a> &bull; <span>{PAGINATION}</span><!-- ELSE --> &bull; {PAGE_NUMBER}<!-- ENDIF -->
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-02, 21:01:43

Poszukaj czegoś podobnego - czegoś co też ma {PAGINATION} i inne znaki szczególne w wąsach {}
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-02, 21:14:41

reCaptcha juz jest, dziekuje Blue :)

BlueMan - 02 maja 2010 21:01 napisał(a):Poszukaj czegoś podobnego - czegoś co też ma {PAGINATION} i inne znaki szczególne w wąsach {}

no widze to {PAGINATION} i inne. ale to rozwalone jest po calym kodzie.


dobra. mam juz i to zrobione :)
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-03, 09:04:57

pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a):SB -> http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 0&t=645725 nie wiem czy to jest to samo co tutaj

wgralem ale nie wyswietla mi sie.. pewnie cos nie tak zrobilem. bede jeszcze probowal

pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a):Liczba postów -> http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1055665 <- ten mod pokazuje (przeczytaj plik tekstowy jaki tam jest dołączony a dowiesz się jak to załączyć) liczbę nieprzeczytanych postów, można oznaczać posty jako nieprzeczytane - przy każdym poście to się pojawia - można usunąć oraz gdy użytkownik ma przeczytane wszystkie posty, to zamiast napisu "nieprzeczytane posty" pisze "Nie masz nieprzeczytanych postów "

tego to ja nie ogarniam wcale :pudlo: czarna magia. narazie zostanie tak jak jest. jak nabiore troche wiedzy to zajme sie i tym.

pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a):I jakbyś szukał dobrej szybkiej odpowiedzi to ja polecam -> http://www.phpbb.pl/forum/viewtopic.php?f=81&t=11134

szybka odpowiedz juz mialem wczesniej :) wraz z cytowaniem selektywnym

pendrive - 02 maja 2010 20:27 napisał(a):PS. Osobiście uważam, że lepiej zastosować styl oparty o prosilver

zauwazylem ze wiecej modow jest dla prosilver ale wybralem theme ktory jest oparty na subsilver2. ze wzgledow estetycznych go wybralem. teraz bede mial nieco wiecej kombinowania przez to no ale cos za cos :P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pendrive » 2010-05-03, 14:32:47

noid jesteś całkiem początkującym administratorem phpBB3? Wolę wiedzieć, dzięki temu wiem czy pisać jak dla początkującego czy dla osoby, która już mniej więcej jest obeznana :) Po instalacji modyfikacji nie zapominaj wyczyszczać cache -> http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Instalacja_modyfikacji

Najlepiej instaluj bez zbędnego pośpiechu :P dodatkowo jak nie używasz programu z kolorowaniem składni to lepiej takiego użyj, jest przejrzyściej.

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1055665 normalnie w phpBB3 obojętnie czy masz przeczytane wszystkie posty czy nie, to na górze wyświetla się "Nieprzeczytane posty" jak tutaj na Blueforum. Ale ta modyfikacja sprawia, że gdy wszystkie posty przeczytałeś to pisze "Nie masz nieprzeczytanych postów " ;)
Dodatkowo przy każdym poście jest napis "oznacz jako nieprzeczytany" co można usunąć oraz można dodać możliwość wyświetlania liczby nieprzeczytanych postów przy napisie "Nieprzeczytane posty" bądź "Nowe posty".
Avatar użytkownika
pendriveNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2009-08-09, 14:26:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-03, 16:01:33

jestem laikiem. dopiero zaczynam przygode z phpbb3 dlatego pisz jak 5latkowi :)
o wyczyszczeniu cache pamietam. uzywam ked2. polecasz co lepszego?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pendrive » 2010-05-03, 18:15:46

Hmm też czasem używam KED2 ale bardzo często także -> notepad++

Nie tylko cache ogólnie wyczyścić szablon stylu itd. Jeżeli wtedy nie działa, to sprawdzić pliki trzeba. Przy edycji plików bardzo uważaj, sprawdzaj dokładnie czy dana linijka zgadza się przynajmniej w 98% z tą z instrukcji instalacji :P
Avatar użytkownika
pendriveNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2009-08-09, 14:26:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron