Problem z FTP

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

Problem z FTP

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-15, 18:08:31

Próbuję wrzucić parę plików na serwer, w sumie zajmują jakieś 13Mb, niestety klient FTP robi mi problemy z połączeniem :P. Zazwyczaj wrzucam na interie ale mają spore ograniczenia. Założyłem więc nowe konto na Vixo. Total comander mi nie działał więc ściągnąłem zalecanego przez nich SmartFTP. Co tu dużo mówić, protokół wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały
[17:57:53] SmartFTP v4.0.1097.0
[17:57:53] Rozwiązywanie nazwy hosta "ftp.vixo.pl"
[17:57:53] Łączenie z 209.190.85.248 Port: 21
[17:58:14] Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połączenie nie powiodło się, ponieważ połączony host nie odpowiedział.
[17:58:14] Klient zamknął połączenie.
[17:58:14] Active Help: http://www.smartftp.com/support/kb/58
[17:58:14] Connect failed. Waiting to retry (30s)...
[17:58:44] Connection attempt 2...
[17:58:44] Rozwiązywanie nazwy hosta "ftp.vixo.pl"
[17:58:44] Łączenie z 209.190.85.248 Port: 21
[17:59:05] Próba połączenia nie powiodła się, ponieważ połączona strona nie odpowiedziała poprawnie po ustalonym okresie czasu lub utworzone połączenie nie powiodło się, ponieważ połączony host nie odpowiedział.
[17:59:05] Klient zamknął połączenie.
[17:59:05] Active Help: http://www.smartftp.com/support/kb/58
[17:59:05] Connect failed. Waiting to retry (30s)...


itd, itd.

Ma ktoś jakieś pomysły? Albo może zna ktoś jakiś dobry darmowy serwer który wziął by takie pliki bezpośrednio poprzez załadowanie przez stronę?

Stronka którą chciałem postawić to mały plik flasha zrobiony przez mego kolegę z gry ikariam.pl, ze względu na organizowany przez nas turniej tysiąca :D :D więc jak widzicie sprawa jest poważna :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-04-15, 18:34:10

Może typ połączenia - jest chyba różnica w połączeniu pasywnym i aktywnym.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-15, 18:39:04

A jak to przestawić?
Może wrócę jednak do Total comandera, nie powinno to w końcu robić różnicy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pendrive » 2010-04-15, 19:08:15

1. sprawdź czy nie blokuje Ci firewall etc
2. jak posiadasz dostęp do innych kont ftp niekoniecznie z tej strony to sprawdź czy możesz się połączyć
3. jak nie działa spróbuj na http://filezilla-project.org/ - Filezilla
Avatar użytkownika
pendriveNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2009-08-09, 14:26:30
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z FTP

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-15, 19:25:25

pendrive napisał(a):3. jak nie działa spróbuj na http://filezilla-project.org/ - Filezilla
Wszędzie mam mniej więcej to samo, czyli to raczej nie jest wina programu, chyba, że domyślna konfiguracja jest jakaś trefna :P

pendrive napisał(a):2. jak posiadasz dostęp do innych kont ftp niekoniecznie z tej strony to sprawdź czy możesz się połączyć
Dawno już się nie łączyłem ale faktycznie, sprawdziłem serwer na interii w ten sposób i też się nie łączy. Czyli wina serwera to też raczej nie jest.

Może to firewall, mam pakiet Eseta, smart security, spróbuję go jakoś odłączyć.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Problem z FTP

Postprzez KenWatanabe » 2010-04-15, 20:04:22

Sorry za post pod postem ale jest przełom :)

Udało mi się połączyć ręcznie przez przeglądarkę i zainstalowałem tam te pliki, teraz mam drugi problem bo ładują się jako pliki do pobrania z hosta zamiast jako strona. Mam tam trzy pliki .js, moduł na flashu i stronkę na htmlu.

Edit:
Dobra jakoś się udało :) z tym, że dźwięk gdzieś znikł ale to mała strata :P Dzięki za pomoc.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości

cron