baza danych SQLite

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

baza danych SQLite

Postprzez massachusetts » 2009-09-22, 19:23:08

witam nie jestem webmasterem wiec prosze o wyrozumialosc ;]
nasunelo mi sie otoz takie pytanie;

który rodzaj bazy danych jest lepszy i na czym to polega ? SQL czy MySQL
czy z bazy SQL da się przenieść forum? Wogole to czy majac dostep do PhpMyadmin (nie wiem nawet po co) moge przeniesc sie na inna baze danych?? (bo raczej zawsze sie moge zawinac z innego hostingu na lepszy?)
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: baza danych SQLite

Postprzez BlueMan » 2009-09-22, 20:16:45

Oj, faktycznie nic nie wiesz na ten temat ;) Trochę ci więc wyjaśnię

SQL - jest to język baz danych z ang. Structured Query Language. A nie sama baza danych. Język typu SELECT * FROM tabela, UPDATE tabela WHERE id=5, DELETE FROM tabela WHERE id=6

W tytule wątku użyłeś słowa SQLite, ale za wiele o nim nie powiem, ponieważ jest bardzo mało popularny.
Najbardziej popularny silnik bazy danych to MySQL - chyba wszystkie skrypty go wspierają ;)
Istnieją jeszcze takie bazy danych jak Oracle, MSSQL, PostgreSQL. Każdy system ma swoje plusy i minusy.

massachusetts napisał(a):czy z bazy SQL da się przenieść forum? Wogole to czy majac dostep do PhpMyadmin (nie wiem nawet po co) moge przeniesc sie na inna baze danych??

Tak - możesz przenosić forum z jednego hostingu na drugi. Możesz przenosić bazę danych.
Ale proces zmiany bazy danych z MySQL na PostgreSQL jest bardzo trudny.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: baza danych SQLite

Postprzez massachusetts » 2009-09-22, 20:59:47

Ale proces zmiany bazy danych z MySQL na PostgreSQL jest bardzo trudny.


A orientujesz się moze czy mozna przeniesć SQL na MySQL ?
Z wlasnego rozmyslania (które moze okazac sie bledne) mozna przenieść sie na inny serwer pozostawiając baze danych na starym ? (np. gdy chce przenieść sie na netiz.pl z boo.pl i cale graty bede mial na nowym a baze danych na boo) czy to będzie ze sobą współgrało?
ja mysle ze tak bo po co by były serwisy z darmowymi bazami mysql itp itd. tak mi sie wydaje.

na czym polegaja takie przenosiny (bazy danych) ? ( na to pytanie nie musisz odpowiadac jesli jest to monotonna sprawa, dajesz połóweczke jak w milionerach i samo sie wykreśla).
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
massachusettsNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2009-09-05, 17:17:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: baza danych SQLite

Postprzez BlueMan » 2009-09-22, 21:00:40

massachusetts napisał(a):SQL na MySQL

BlueMan napisał(a):SQL - jest to język baz danych z ang. Structured Query Language. A nie sama baza danych. Język typu SELECT * FROM tabela, UPDATE tabela WHERE id=5, DELETE FROM tabela WHERE id=6

Już pisałem ci o tym
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 242 gości

cron