Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Tworząc stronę www każdy napotka na jakieś trudności. Forumowicze na pewno pomogą!

Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez Kopek » 2008-07-25, 00:36:55

Witam, niedawno stworzyłem stronę i chcę ją wypozycjonować. Dodaję do katalogów, wymieniam się linkami itp. Jest to strona piłkarska. Najpopularniejszą reklamą takich stron jest wymiana butonów, rzadko administratorzy innych stron o tej tematyce chcą wymienić się linkiem.

Mam pytanie dla was czy wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam Kopek :boss:
...
Avatar użytkownika
KopekMale
Expert
Expert
 
Posty: 1241
Dołączył(a): 2006-02-17, 15:47:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez privace » 2008-07-25, 09:55:37

Button to to samo, co link, jedynie w formie graficznej. jeśli button jest dobrze opisany, to google potraktuje jak każdy inny link. Jeśli źle lub w ogóle nie będzi opisany, to google zignoruje.
Raczej poprawia popularność wśród ludzi, chętniej klikają obrazki, niż tekst ;)
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez Kopek » 2008-07-25, 15:37:04

Dzięki wielkie za pomoc :)

Pozdrawiam Kopek
...
Avatar użytkownika
KopekMale
Expert
Expert
 
Posty: 1241
Dołączył(a): 2006-02-17, 15:47:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez M_a_T » 2008-07-26, 01:34:39

privace napisał(a):Raczej poprawia popularność wśród ludzi, chętniej klikają obrazki, niż tekst ;)

Raczej byłbym sceptyczny co do formy reklamy poprzez sam link czy button nawet w formie graficznej. Lepszym rozwiązaniem jest na pewno wartościowy content na stronie, mogący oczywiście zawierać linki do pozycjonowanej strony, a jeszcze lepiej gdy pozycjonowana strona będzie zawierać linki do odsyłającej strony (wzajemne linkowanie).
Avatar użytkownika
M_a_TNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 307
Dołączył(a): 2005-10-29, 14:16:47
Lokalizacja: Polska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Mateusz

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez BlueMan » 2008-07-26, 10:49:13

privace napisał(a):Button to to samo, co link, jedynie w formie graficznej. jeśli button jest dobrze opisany, to google potraktuje jak każdy inny link. Jeśli źle lub w ogóle nie będzi opisany, to google zignoruje.


Ja taki pewny nie jestem. Google patrzy na anchor linka, a więc to co jest widoczne na stronie. I dzięki tym słów kluczowych indeksuje google pod konkretną frazą. Dlatego kilka stron posłów i prezydenta jest pod frazami nie związanymi z ich działalnością :P

Co do buttonów, to raczej sceptycznie do tego podchodzę. Wolę tańsze linki :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez privace » 2008-07-26, 20:14:58

BlueMan napisał(a):Ja taki pewny nie jestem. Google patrzy na anchor linka, a więc to co jest widoczne na stronie. I dzięki tym słów kluczowych indeksuje google pod konkretną frazą.

No dobrze, napisałam przecież to samo, tylko prostszymi słowami. Button z samym linkiem jest mało skuteczny. A opisany samym anchorem to za mało, ważne w tym przypadku jest opisanie buttona za pomocą alt, jak w przypadku anchora w przypadku linku (gdyż google nie widzi, co jest na obrazku), więc traktowanie go jak linka jest bezcelowe. I w takim znaczeniu button prawidłowo MOŻE być cenniejszy, gdyż zawiera więcej informacji. Prawidłowo opisany button powinien
zawierać:
a href=adres strony, do której prowadzi button
img scr=adres obrazka wyświetlanego
title=opis adresu
alt= opis obrazka- buttona
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wymiana butonów pomaga w pozycjonowaniu ?

Postprzez mampytanie » 2008-08-03, 15:13:54

Nie przesadzajcie z tymi anchorami i alt'ami czasami, bo to się źle konczy :) Czasami lepszy zwykły obrazek bez opisu nawet.
Chcesz kupić artykuły fryzjerskie, takie jak Matrix i Biolage ? Odwiedź sklep fryzjerski.
Avatar użytkownika
mampytanieNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2007-05-27, 21:27:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Webmasterka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 224 gości

cron