[pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Miłość, zauroczenie, związki. Masz jakieś pytania, wątpliwości ? Pisz!

[pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez puszka » 2007-11-13, 21:47:39

dżentelmen - człowiek nienaganny zarówno pod względem etycznym, jak i form towarzyskich, taktowny, honorowy, godny zaufania, uprzejmy

Chciałam zapytać - co dla Was w dzisiejszych czasach znaczy - być dżentelmenem? Pytanie do pań - jakie zachowania przypisują do zachowań dżentelmena i do panów - czy uważają się za dżentelmenów, jeśli tak to dlaczego i czy lubią tę rolę ?
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Aspie » 2007-11-13, 22:01:02

Gentelman? W sumie staram się być miły i w ogóle, ale jak znam dziewczynę długo i jesteśmy przyjaciółmi to rózne wygłupy przychodzą do głowy. A wśród polskiej, złotej młodzieży pojęcie abstrakcyjne.

Btw. przypomniał mi się dowcip:

Ona: Gdybyś był dżentelemenem nie kazywałbyś mi tego robić.
On: Gdybyś ty była damą nie mówiłabyś z pełną buzią.
Kornacky Web Log
Wejdź - Przeczytaj - Pozostań!

Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć.
Avatar użytkownika
AspieNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2007-11-11, 10:27:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez BlueMan » 2007-11-13, 22:02:09

wg. mnie nie można być dżentelmenem cały czas. Każdy ma jakieś odchyły przecież ;)

Temat chyba rzeka i ciężko go jakoś opisać i napisać zwięzła definicje... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez WiseWoman » 2007-11-13, 22:29:56

Są miejsca i są sytuacje, w których wypada żeby panowie zachowywali sie jak dżentelmeni. Oczywiście od np. od kolegi ze szkoły czy pracy po dłuższej znajomości nie powinnyśmy wymagać otwierania i zamykania drzwi czy podsuwania krzesła... Według mnie nie jest to pojecie zupełnie abstrakcyjne w XXI wieku, osobiście spotkałam mase ludzi którzy wiedzą jak i kiedy należy sie zachować. Ale nikt nie jest idealny, odchyły i wpadki (bez skojarzeń :hyhy: ) wszystkim się zdażają.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez cre[a]tive » 2007-11-13, 23:07:44

pół-dżentelmenów jest całkiem sporo. natomiast by nazwać faceta dżentelmenem bez przedrostka pół, musiałabym go bardzo długo znać, w różnych sytuacjach, z czego w każdej wykazywałby się nienaganną kulturą.
jednak uważam, że ktoś taki nie istnieje, tak samo jak nie istnieją ideały.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez smoczyca » 2007-11-14, 10:36:59

dżentelmen jak dla mnie to jest bardziej zachowanie niżeli człowiek, czyli dżentelmenowski sposób bycia życia nabyty przede wszystkim od rodziców Ojca w większości wyuczone zachowanie jak np. należy kobiecie otwierać drzwi itp... I podobnie jak poprzednicy uważam, że nie ma 100% dżentelmenów może z prostej jak dla mnie przyczyny musieliby być to straszni nudziarze.
[*] Zamglone Twe oczy widziały tylko ciemne smugi... i Nas...[*]
Kocham Cię Ś.P MAMUSIU
Avatar użytkownika
smoczycaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1624
Dołączył(a): 2007-07-04, 09:30:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Madzias » 2007-11-14, 11:20:24

Dżentelmen to facet, który potrafi zachować się w każdej sytuacji. Gdy nie wie co powiedzieć milczy a nie plecie głupoty. Wie, kiedy obstawać przy swoim a kiedy odpuścić. Dżentelmen to poprostu facet który szanuje siebie i innych.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez puszka » 2007-11-14, 12:29:18

Podobno dżentelmen to mężczyzna, który potrafi opisać kobietę bez użycia rąk ;)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez astarte » 2007-11-14, 12:33:57

Madzias napisał(a):Dżentelmen to facet, który potrafi zachować się w każdej sytuacji. Gdy nie wie co powiedzieć milczy a nie plecie głupoty. Wie, kiedy obstawać przy swoim a kiedy odpuścić. Dżentelmen to poprostu facet który szanuje siebie i innych.


W 100 % sie zgadzam z definicją Madzias :ok:

Niemniej jednak to co napsała smoczyca:
smoczyca napisał(a):... I podobnie jak poprzednicy uważam, że nie ma 100% dżentelmenów może z prostej jak dla mnie przyczyny musieliby być to straszni nudziarze

Dtatego wolę jak facet nie przesadza jest po prostu naturalny , co nie wylkucza pojęcia grzeczny:)
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez nika110 » 2007-11-14, 12:54:29

Madzias napisał(a):Dżentelmen to facet, który potrafi zachować się w każdej sytuacji. Gdy nie wie co powiedzieć milczy a nie plecie głupoty. Wie, kiedy obstawać przy swoim a kiedy odpuścić. Dżentelmen to poprostu facet który szanuje siebie i innych.


Wyjęłaś mi to z ust ;) Wie kiedy może żartować wie kiedy przystopować i kiedy użyczyć swojego rękawa jako chusteczkę dla pani ;) z tym to przesadziłam ale to taka metafora :niepewny:
Look me in my eyes and promise you won't do me the same...
Avatar użytkownika
nika110None specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2007-05-03, 17:09:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Codino » 2007-11-14, 14:46:09

Dżentelmen to dla mnie taki wazeliniarz, któremu świat się wali, gdy sobie ktoś o nim coś złego pomyśli.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez KLON » 2007-11-14, 15:31:21

Wydaje mi sie że tak z 99% kobiet z takim 100% dżentelmenem niewytrzymała by nawet jednego dnia... bycie kimś takim według definicji zobowiązuje do bycia nim 24h na dobę co na pewno na dłuższą metę jest masakrycznie drażniące dla otoczenia (mowa tutaj o kobiecie z którą taki człowiek miał by być)...

kolejną sprawą jest to że DŻENTELMEN ewoluował i w naszych czasach inaczej wyglądają pewne zachowania a tak stać sie musiało bo by DŻENTELMENI nie mieli szans na przetrwanie ;)
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Kamil888 » 2007-11-14, 15:34:01

BlueMan napisał(a):wg. mnie nie można być dżentelmenem cały czas. Każdy ma jakieś odchyły przecież

Temat chyba rzeka i ciężko go jakoś opisać i napisać zwięzła definicje... .

A ja się zwyczajnie pod tym podpiszę.
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez puszka » 2007-11-14, 16:05:53

Hm, może źle ujęłam temat, powinnam zapytać - jak czytelnicy tego tematu widzą "dżentelmena" i co to dla nich znaczy. Hm.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez figmar » 2007-11-14, 18:04:36

BlueMan napisał(a):wg. mnie nie można być dżentelmenem cały czas


według mnie można. Dla mnie bycie dżentelmenem-lub gentelmanem jak niektórzy wolą-polega na szacunku do kobiet. NIe chodzi tu głównie o to słynne już otwieranie drzwi-to tylko jeden z elementów bycia dżentelmenem, z resztą bardzo ważny element.
Szacunek dla kobiet nie powinien się oczywiście przejawiać w tym, że facet zgadza się na wszystko co kobieta powie, nie ma swojego zdania. Dżentelmen o nie lokaj i nie sztywniak! Można mieć "odchyły" jak to niektórzy nazwali i w dalszym ciągu być dżentelmenem! Dżentelmen również może żartować i wygłupiać się;) chodzi jedynie o to, by kobieta czuła się przy nim w pewien sposób wyjątkowo, bezpiecznie.
Dla mnie bycie dżentelmenem polega na wyrażaniu szacunku wobec kobiet w postawie, gestach i słowach
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Madzias » 2007-11-14, 18:21:03

figmar napisał(a):Dżentelmen o nie lokaj i nie sztywniak! Można mieć "odchyły" jak to niektórzy nazwali i w dalszym ciągu być dżentelmenem! Dżentelmen również może żartować i wygłupiać się;) chodzi jedynie o to, by kobieta czuła się przy nim w pewien sposób wyjątkowo, bezpiecznie.


Bardzo mi sie to podoba.
Dżentelmen to nie nudziarz. Może samo słowo "dżentelmen" jest przestarzałe i każdy myśli o takim sztywniaku, co to je "bułkę przez bibułkę" teraz można go nazwać poprostu porządnym facetem
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez essence2712 » 2007-11-14, 20:20:35

Słowo Gentelmen to w roznych czasachma rozne znaczenie ;) Chyba tylko w Anglii "tradycja gentelmenow" zostala zachowana.

Ale według mnie..Wspolczesny gentelmen to okaz prawdziwego faceta.Uprzejmego,wesołego..Taka dusza towarzystwa :D A zarazem taki,który podusnie krzesełko pod doopcie kobiety;)
Avatar użytkownika
essence2712None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2007-10-17, 21:13:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez magdusia » 2007-11-14, 22:12:32

Zgadzam się całkowicie z wypowiedzią figmara.

Słowo dżentelmen jest przerażająco sztywniackie i szare. Kojarzy mi się z brązowym garniturem, fajką i łysiną. Gdybym nazwała tak któregoś ze znajomych, zapytałby mnie co dzisiaj paliłam :rotfl2:

Najpiękniejsze w mężczyźnie jest to, że szanuje kobietę. Ja osobiście otwarcie drzwi i podsunięcie krzesełka, traktuję jako oznakę szacunku dla mnie. Ale nie ukrywam, że to jednak rzadko spotykane ostatnimi czasy :( I imponuje mi to na maksa. Ale najprzyjemniejsze jest tylko wtedy, jeśli okazuje się, że to nie jest tylko PR.
Samotność mnie wykańcza. Faceci traktujący kobiety jak zabawki nie powinni mieć jaj.
Avatar użytkownika
magdusiaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2007-11-14, 00:13:11
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez Nieprzenikniona » 2007-11-15, 15:05:20

Dżentelmen to facet kulturalny, oczytany, sympatyczny, szanujący kobiety, uprzejmy i elegancki.
Tak sobie wyobrażam Prawdziwego Dżentelmena.
Dżentelmen przepuszcza kobietę w drzwiach, pomaga jej ubrać lub zdjąć płaszcz, kiedy gdzieś razem wyjdą, płaci za nią w pubie lub restauracji, odpowiada jej grzecznie i cierpliwie na pytania, pełnymi zdaniami. Dba o nią i martwi się jej zdrowiem. Pomaga jej nosić torbę z zakupami lub plecak, kiedy ma ciężko. Nie przerywa jej, kiedy mówi. Odnosi się do niej z szacunkiem. Na spotkanie przynosi kwiaty i całuje ją w rękę przy powitaniu (który facet w XXI wieku całuje w rękę kobietę? To jest bardzo miłe, szkoda, że tak mało facetów to robi..)
Mówcie mi po imieniu.
Avatar użytkownika
NieprzeniknionaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2007-08-19, 15:47:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [pytanie] Dżentelmen - co to dla Was znaczy?

Postprzez femme » 2007-11-15, 15:28:10

Madzias napisał(a):Dżentelmen to facet, który potrafi zachować się w każdej sytuacji. Gdy nie wie co powiedzieć milczy a nie plecie głupoty. Wie, kiedy obstawać przy swoim a kiedy odpuścić. Dżentelmen to poprostu facet który szanuje siebie i innych.


Bardzo trafna definicja, podpisuję się po tym :)

Wydaje mi się też, że dżentelmen wcale nie musi być nudziarzem.. Przynajmniej będzie umiał zachować się odpowiednio do sytuacji i jak coś powie, to powie coś mądręgo zamiast jakieś bzdury wygadywać.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kobieta i Mężczyzna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 229 gości

cron